Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. bardzo dobra i solidna firma z Krakowa tj.: firmy Glass House. oferują szklane drzwi kraków, zabudowy szklane, lustra na wymiar,usługi szklarskie, można powiedzieć że wszystko ze szkła co potrzebne do twojego budynku.
  3. Dzisiaj
  4. Tak ale wtedy mamy tylko 100litrow wody np do kapieli. Jesli by sie ustawilo wyzej np 50-60 i mieszalo z zimna wody starcza na wiecej. Dobrze rozumuje ?
  5. za 80 000 zł kupiłem zabawkę dziś nie wiem co z tym zrobić brak serwisu na dworze -12 a ja grzeje termowentylatorami ALARM NIS.C I CO godzine resetuje tego bubla Szukam kogoś kto sie na tym zna :( tel 602 383 108 NIGDY WIĘCEJ Z KOPCIUCHEM ZA 2800 ZŁ DAM SOBIE RADE :(
  6. Konfiguracja ogrzewania

pewnie pokojowe - można jeden sterownik na kondygnację (jak jest więcej niż jedna), można dać siłowniki na rozdzielacza i sterować każdym pomieszczeniem z osobna. Moim zdaniem nie jest to konieczne, można bez problemu wszystko wyregulować na rozdzielaczu (rotametry) oszczędza się trochę na siłownikach i czujnikach. Można wypuścić kabel do podłogi i sterować nie temperaturą powietrza, tylko temperaturą podłogi - zauważyłem, że tak często sterują grzejący "czystym" prądem (kable w wylewce) Sterowanie pogodowe - nie mam tutaj żadnych doświadczeń - ale ostatnio czytałem wpisy znajomego, że generalnie ok, ale czasami przegrzewa mu pomieszczenia, jak są dodatkowe zyski (słońce) - u niego jest to jest też efekt przewymiarowania "kotła" Tutaj wystarczy czujnik na zewnątrz i chyba nie trzeba nic więcej wcześniej przygotowywać Ostatnia opcja - sterowanie pogodowe z dodatkowym "kagańcem" w postaci sterownika pokojowego. To niweluje ewentualne problemy z przegrzewaniem - sterownik pokojowy wyłączy urządzenie grzewcze gdy temperatura osiągnie zadaną wartość (czy to powietrza, czy podłogi)
  7. Konfiguracja ogrzewania

A tak po krótce można więcej szczegółów ?
  8. Czy fotowoltaika jest opłacalna?

Koszty przydomowych źródeł energii elektrycznej są wciąż bardzo wysokie, dlatego tak ważna jest polityka Państwa. Bardzo proszę o poparcie apelu dotyczącego wprowadzenia ulgi podatkowej dla osób instalujących przydomowe elektrownie słoneczne: https://naszademokracja.pl/p/UlgaPodatkowa10x10
  9. Wyciszenie siłowni

ja proponuje Maty Gumowe producenta Polmarprofil
  10. Jak łatwo przepłacić za pracę fachowców

Jeśli robota zrobiona jest dobrze i zgodnie ze sztuką to trzeba niestety zapłacić. Nagminnie teraz ludzie szukają celowo dziury w całym żeby nie zapłacić lub nie dopłacić. Stąd też niektórzy zawyżają ceny żeby zaliczka pokryła chociaż materiał a może i robociznę. Ja biorę prace tylko od osób które ktoś z moich znajomych zna, lub innych wykonawców którzy już u tych ludzi robili i nie było problemów i kombinowania. A 5 metrowa łazienka może zająć i trzy tygodnie w zależności od pomysłów klienta lub architekta.
  11. Czy warto kupić odkurzacz piorący???

Moim zdaniem nie warto, kupiłem kilka lat temu, a używałem tylko 2x
  12. łóżko pietrowe?

To jest fajne i praktyczne z barierkami oraz wykorzystaniem dolnej przestrzeni poprzez 2 obszerne szuflady
  13. designerskie krzesła

Ja jednak wolę klasyczne. Ciekawe jak ta "designerskość" przekłada się na wygodę
  14. Meble dla małych i większych dzieci.

My braliśmy łóżko (z rozsuwanym dodatkowym łóżkiem) i szafki dla dzieci z lanomeble
  15. Witam. Posiadam działkę (wg. geomapy 582 m2, ale wg. mapy terenu z uwzględnieniem części i pobocza drogi wojewódzkiej ~300m2) na której postawiony jest budynek gospodarczy (112 m2, dawny bar). Konstrukcja jeszcze z czasów komuny, konstrukcja z drewna i płyt, dach płaski, ściana od drogi wojewódzkiej w pełni oszkolona. Chciałbym rozpocząć budowę własnego domu (parterówka z poddaszem nie nadającym się do adaptacji) jednak przy użyciu tej konkretnej działki dlatego mam pytanie dotyczące ew. zmiany przeznaczenia budynku i przebudowy. Idealnym rozwiązaniem byłoby dokonanie przebudowy budynku (postawienie ścian z białego pustaka na obecnych fundamentach i płycie, wraz ze zmianą podziału ścian wewnętrznych, nowa więźba i dach dwuspadowy) a następnie dokonanie zmiany przeznaczenia z budynku gospodarczego na mieszkalny. Alternatywą jest wyburzenie budynku i zgłoszenie nowej budowy. Fundament jest zdrowy (~1m + wylana płyta - konieczne byłoby dosypanie około 50 cm ziemi aby wyrównać działkę z poziomem obecnej podłogi). Instalacja grzewcza jest obecnie wspólna z piecem CO (w kotłowni) i przyłączona również do budynku rodziców (na sąsiedniej działce) ew. zastanawiałem się również nad ogrzewaniem elektrycznym wraz z użyciem solarów). Czy był ktoś w podobnej sytuacji. Chciałbym widzieć czy takie rozwiązanie jest w ogóle możliwe, jakie pozwolenia byłyby wymagane oraz czy taka operacja byłby tańsza od kosztu projektu oraz pozwoleń dotyczących nowej budowy po rozbiórce. W razie potrzeby mogę podesłać zdjęcia obrazujące sytuację, niestety nie mam informacji o ew. planach i pozwoleniach dotyczących obecnego budynku (prawdopodobnie musiałbym je znaleźć w gminie).
  16. Elfir GRATULACJE w lutym 2017 po 2 m-cach rachunek 600 zł ( wpis z 27 lutego 2017) a cały rok 2017 jak teraz piszesz to tylko 1300 zł i to niecałe ????? aby wszystko jest ok ? gra !!!!! Pomyślmy zakładając, że na początku suszenie rozgrzewanie budynku to poszło 2x więcej gazu ale...... przy tym założeni wychodzi , że 150 zł/m w okresie grzewczym czyli styczeń - kwiecień i październik -grudzień czyli 7 m-cy * 150 = 1 050 zł czyli mniej niż 1 300 zł 1300 zł to około 650 m3 gazu na cwu i co zakładając że 2 osoby to wody ciepłej idzie ok ? 5m3 /m czyli rocznie 60 m3 a na pogrzanie tej ilości potrzeba co najmniej 100 m3 gazu czyli ogrzewanie 7 m-cy to 550 m3 gazu - daje to średnio 78 m3 gazu na miesiąc. Wynik godny pozazdroszczenia Ja 2x większe wyniki osiągam tylko w pażdzierniku lub kwietniu Mój wynik to obecnie 900 m3 gazu od października do lutego ( średnio 180 na m-c) przy domu ok 190 m2 i zużyciu cwu 15m3 miesięcznie(5 osób) i planuje że rok 2018 zamknę kwota 3 000 zł za CO i CUW i tez jestem zadowolony.
  17. Ogrodzenie domu - wybór i koszty

Krzychu, a ile Cie takie coś kosztowało za mb, mniej więcej. Malowane natryskiem można za ~200zł za mb zamówić
  18. Balustrady ze stali nierdzewnej

A ja zostanę fanem balustrad zwykłych. Jak ktoś ma pojęcie o malowaniu to co 5-6 lat trzeba odnowić a są piękne. Jak dla mnie nierdzewki są takie trochę zbyt.. industrialne. Ale to pewnie kwestia gustu
  19. Malowanie balkonu

2.Witam witam, najlepiej farbę z balustrady usunąć szczotką drucianą na wiertarkę ręczną. Zwykła szczotką ręczną zdąży sobie Pan wyrobić mięśnie, ale w sumie to dwie pieczenie przy jednym ogniu 3. Do pomalowania pędzlem fajna jest farba Antykor, albo Dan Braven. Obie po pędzelku nie zostawiają zbyt dużych smug, zwłaszcza ten Dan Braven. Jedyne co to trzeba kupić rozpuszczalnik i Dan Bravena rozcieńczyć. Jako podkład to bez większej różnicy, może być Neokor Jedynki, lub Bato. Unikałbym farb olejnych, ftalowych. Pod pędzel są masakryczne, zostawiają straszne smugi po pędzlu, nierówna warstwa. Jeśli chodzi o grunt do ściany nie moja działka, więc zostawiam dla innych
  20. Farba pochłaniająca ciepło z pomieszczenia

1. Czy jest nawiew i wywiew powietrza? Cyrkulacja nawiew-wywiew to podstawa. 2. Sciana ma podobną temp., jak w środku pomieszczenia, serwery grzeją raczej tyle samo 24h/dobę - więc niewiele da odprowadzenie ciepła do ściany. W zimie różnica jest większa, w lecie mniejsza - ale to chyba detal.
  21. Marmur W łazience

Witam jak u was doświadczenia z marmurem na podłogę w łazience dodam też że planuję położyć marmur również w miejscu prysznicowym ponieważ będzie to prysznic podłogowy i w miejscu gdzie bedzie użytkowana woda spod prysznica również tam planuję wyłożyć marmur i troszkę się boję o trwałość i ścieralność tego kamienia. Celuję w crema marfil. Proszę o waszą pomoc i podpiwiedzi. Pozdrawiam
  22. zrobiłem nowy rysunek taki plan jak chcę to zrobić może ktoś podpowie jakie średnice te kanały powinny być do takiej wielkości pomieszczeń ?
  23. Wczoraj
  24. A może zamiast odkurzacza centralnego, który tylko odkurza i nic poza tym. Warto się zastanowić nad wielofunkcyjnym odkurzaczem na wodę, który poza odkurzaniem ma jeszcze kilka funkcji zdrowotnych i jest idealny dla alergików. My mieliśmy kilka pokazów , ale były za drogie. Centralny już mnie denerwował, bo ciężko latać z tym wężem miedzy meblami. I mąż znalazł w internecie www.medi-smart.pl Przyzwoita cena, a funkcjonalność taka sama jak tych wszystkich drogich z prezentacji.
  25. Kup najtańszą marketową w cenie 3 razy niższej. Po przerobieniu na boczną finalnie będziesz miał za 6 razy mniej No czysty biznes, nie? Tylko jak z prowadzeniem i jakie rolki...
  26. Witam panowie mam plan wykonać wentylacyjną mechaniczną w moim domu dzięki koledze z forum i wiedzy jaką mi przekazał chciałbym to zrobić tak jak na załącznikach Salon jak widać połączony z jadalnia kuchnią i wiatrołapem Na dole w garażu i kotłowni będzie grawitacja Kasety nawiewną i wywiewna zamierzam zrobić sam z wentylatorami R3G190-RG19-20 EBM które zamontuje na strychu Kanały chciałem dać metalowe czy to dobry pomysł ? Do nawiewu w salonie na dole zamierzam dać kanał 9x20 metalowy ocieplony styropianem i zatynkowany, do wywiewu w kuchni i WC tak jak na fotkach zaznaczyłem myślałem żeby średnice tego nawiewu rozdzielić na dwa te wywiewy ale może lepiej będzie dać większe kanały i wyregulować anemostatami ich ciąg. Tu właśnie potrzebuje waszej PODPOWIEDZI Co do poddasza to też pokazałem na załączniku jak to sobie wymyśliłem proszę zerknij niebieskie to nawiewy czerwone wywiewy W planie mam zamiar dać metalowe kanały też 9x20 do wszystkich pomieszczeń będą one szły po podłodze strychu która będzie z płyt osb tylko w przejściach przez sufit chcę zmniejszyć średnicę kanału aby dopasować ją do anemostatu Wymiary pomieszczeń są na załącznikach czy do mojego domu takie kanały będą ok bo podobno lepiej dać większe niż ma szumieć oczywiście kanały będę ocieplał styropianem bo strych będzie nie ogrzewany Następne pytanie co do rury głównej od kasety nawiewu Czy średnica 9x20 za kasetą nawiewu starczy do wentylacji takiego domu czy dać coś o większej średnicy a tą 9x20 zrobić odnogi do pomieszczeń ?? Proszę was o podpowiedzi i sugestie głównie teraz muszę skupić się na rurach które muszę dać w tynk bo na strychu zawsze będzie można pokombinować
  27. Ile moge zawołać za metr drewna opalowego z orzecha wloskiego? Drewno pocięte i połupane, schnie juz 11 miesiac. Ile warta jest ta kupka?
  28. Meble dla małych i większych dzieci.

Proponuję zajrzeć na Artbo my tam skompletowaliśmy zestaw w białym kolorze łóżko, szafę, komodę ale jest też biurko wklej ten link tam masz serię Miki https://artbo.pl/catalogsearch/result/?q=Miki Bardzo ładne i solidnie zrobione mebelki
  1. Załaduj więcej aktywności