Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Czołem, jeśli mogę coś dodać od siebie, to mnie w moim inteligentnym domu najbardziej cieszy system alarmowy. Polecam podobne rozwiązanie, zawsze to bezpieczniej. A jak wiemy liczą się: zgoda i bezpieczeństwo;)
  3. uroboros

Dzialka ze spadkiem a budowa garazu

Nie schodziłbym ze stanem zerowym budynku na te 72 m npm, tylko raczej zrobiłbym na poziomie wjazdu na działkę, czyli te 74,1 m npm, a część wysokiego fundamentu wykorzystałbym na podpiwniczenie na jakiś warsztacik, magazynek - pomieszczenia przydatne przy ogrodowej części działki... To jest moje zdanie - poczekaj trochę - nie musisz chyba decydować się jeszcze dziś - , a wypowiedzą się bardziej doświadczeni userzy, którzy w różnych warunkach mieszkają, czy planują mieszkać... teraz jest taka pora, że zaglądają tu nieco rzadziej, niż zwykle - piłka, ogródki, dzieci jadą na wakacje...
  4. graza&tym

nnno chyba nie ale wjezdzac mozna na sankach... No dobra, ja tez tutaj nie jestem przekonana. Myslisz, ze jest tu jakies uzasadnienie, zeby sie bawic w garaze czy piwnice, czy odpuscic ten temat? I robic, np fundament schodkowy??
  5. uroboros

Nooo... A jaki spadek miałby mieć ten ZJAZD do garażu??? ze 45 stopni??? na 5, może 6 metrach zjazd na 3 metry niżej!!! Dasz radę wyjechać zimą?
  6. graza&tym

Hmm...nie no jednak wjazd do garazu mialby byc od strony nachylenia. Teraz to widze na rysunku, wjazd zaraz przy oznaczonym w tym momencie na mapce miejscu parkingowym "mp", czyli na swoim miejscu. Pozostaje tylko kwestia czy budowac czy nie..
  7. Dzisiaj
  8. graza&tym

hmm..no troche tak ..na garaz to miejsce kiepskie, jesli juz to widzialabym tu moze jakies podpiwniczenie z tej strony. Sprawa dla mnie wyglada tak, ze jesli taki garaz czy piwnica mialaby sie pojawic dlatego, zeby lepiej "wykorzystac" dzialke, czy zwiekszyc metraz itp to nie zdecydowalabym sie na to, bo mi to niepotrzebne wlasciwie. Wazne sa dla mnie tutaj przede wszystkim koszty i nie chcialabym sie pakowac w niepotrzebne wydatki. Pytanie tylko takie, czy w tym wypadku brak podpiwniczenia moglby oznaczac jakies problemy, utrudnienia (inne niz te, ktore oczywiscie juz i tak wynikna w takiej sytuacji) Sama kwestia posadowienia budynku ponizej poziomu drogi tez mnie tu jakos nie przeraza, dzialke sprawdzalam po ulewach i nic strasznego sie tam nie dzialo, w okolicy widuje tez podobnie polozone budynki. Dylemat przede wszystkim polega na tym, czy podpiwniczenie mialoby sens pod wzgledem "ulatwienia" budowy czy umocnienia budynku, no i czy nie wiazaloby sie do duzo wiekszymi kosztami niz np fundament schodkowy czy bardzo wysokie sciany fundamentowe. Badania geotechniczne zostaly wykonane, warunki sa dobre (oczywiscie poza kwestia polozenia ppt), wod gruntowych na tych warstwach nie ma. Nie planowalam w ogole garazu, tylko ustawienie wiaty w okolicy wjazdu, mysle, ze stad propozycja garazu w podziemiu, choc rownie dobrze mogloby to byc wykorzystane jako piwnica. Chodzi o to, ze jesli bylaby to tylko kwestia "dodatkowego metrazu" vs sporych kosztow to nie chcialabym sie w to pakowac. Inaczej sprawa by sie przedstawiala jesli takie rozwiazanie mialoby inne, techniczno-logiczne uzasadnienie.
  9. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

Posadzka - jaka grubość i z czego ?

Wariant B - szlifierka do betonu (można wynająć) jeśli grubość wylewki jest dostateczna (ok. 4 cm na ociepleniu) a miejscowe duże wgłębienia wyrównać zaprawą szpachlową.
  10. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

Można domyślać się, że chodzi o garaż w częściowym podpiwniczeniu z wjazdem od strony nachylenia? Przede wszystkim budynek znajdzie się na wyższym poziomie, a garaż w takim wariancie nie będzie zajmował powierzchni działki. Ewentualne problemy konstrukcyjne zależą m.in. od warunków gruntowych.
  11. uroboros

Przy tym ukształtowaniu działki ten garaż jest chyba bez sensu... Projektant tego nie widzi??? Dojazd do garażu zajmie 1/3 zielonej części działki - trzeba objechać budynek...
  12. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Czy musi być zbudowane z drewna?

Prawdopodobnie może być też stal lub aluminium. Tylko wtedy cieśla się już nie zjawi na budowie
  13. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Czy fotowoltaika jest opłacalna?

Może to taki skrót myślowy - skoro instalacja PV jest droga, to zanim się zamontuje, lepiej sprawdzić poziom nasłonecznienia w tej lokalizacji. Jeżeli nawet prawidłowo odgadłem ten skrót myślowy, to i tak logika dosyć zawiła - nawet jak na mój poziom inteligencji i:)
  14. Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne

Posadzka - jaka grubość i z czego ?

Na zwykły beton warstwa będzie zbyt cienka. Musiałby mieć przynajmniej ze 3 cm w najcieńszym miejscu. Jeżeli to nie wchodzi w grę, potrzebna będzie zaprawa w rodzaju tego Atlasu. Podłogę można podzielić listwami na mniejsze pola i robić w ten sposób mniejszymi fragmentami.
  15. justynatatys

Projektowanie ekskluzywnych wnętrz

JUSTYNA TATYS LUXURY INTERIORS to marka projektowa utworzona dla wymagających inwestorów, oczekujących indywidualnego podejścia do tworzenia i realizacji ekskluzywnych wnętrz „szytych na miarę”. Kierowana jest przez firmę Glam Project i jej właścicielkę - Justynę Tatys. Pod marką JUSTYNA TATYS LUXURY INTERIORS powstają nie tylko najbardziej wytworne wnętrza loftów, rezydencji, wielopokoleniowych domów, apartamentów, ale także wnętrza komercyjne: pokoje hotelowe, biura, restauracje. Zapewniamy profesjonalną usługę projektową wraz z wizualizacjami i spacerem w 3D, stałą opiekę nad projektem aż do wykończenia, zaufaną ekipę fachowców i realizację "pod klucz". Oddział we Wrocławiu i Warszawie umożliwia obsługę klientów z całej Polski. .
  16. Eksperci Viessmann

Czy fotowoltaika jest opłacalna?

Witam, a co ma wspólnego koszt instalacji z monitoringiem za pomocą stacji pogodowych?
  17. ATLAS POSTAR 10 - to dobre rozwiązanie. Pamiętaj o solidnym oczyszczeniu istniejącej posadzki (zdjęcie luźnych frakcji), następnie zagruntuj w systenie zalecanym przez producenta i zgodnie z opisem na worku przytępuj do pracy. Klasyczny beton, w Twoim przypadku, na pewno się nie sprawdzi.
  18. Heniek1

Jak z jakością tanich mebli?

Co tanie to drogie..
  19. Gość

Izolacyjność akustyczna ścian działowych

Mi ścianka akustyczna bardzo fajnie się sprawdza. Wygłusza ładnie dźwięki przez co z mężem sobie nie przeszkadzamy kiedy to on np. ogląda TV a ja chce się zdrzemnąć.
  20. Nieeee Bezczelnie odmówiła współpracy Bardzom rada, że soczek smakuje
  21. Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne

ocieplenie ścian kolankowych

Tak cienkie płyty trudno będzie wyciąć i umocować i ich przy tym nie połamać. Jeżeli chodzi tylko o tymczasowe zamknięcie przed ptakami, może łatwiej będzie umocować zszywkami tapicerskimi do murłaty i krokwi lub łat na dachu sitakę lub folię dachową?
  22. Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne

listwy dylatacyjne przyokienne do tynków cementowo wapiennych

Jeżeli chodzi o takie listwy to z ich zrobieniem przy tynku tradycyjnym nie ma problemu. Raczej ci akurat tynkarze ich nie znają lub nie bardzo im się chce je zastosować.
  23. Jestem w trakcie uzgadniania koncepcji projektu indywidualnego na maly domek na dzialce ze spadkiem. Wlasnie otrzymalam zapytanie od projektanta na temat tego, czy nie byloby sensownie wykorzystac spadku do budowy garazu. No i mam problem, bo nie mam pojecia czy byloby czy nie. Z zalozenia, domek ma byc maly, prosty, przemyslany, zbudowany i eksploatowany jak najmniejszym (czytaj rozsadnym/zbilansowanym)kosztem, stad nawet nie rozwazalam garazu. Pomozcie prosze...potrzebuje wiedzy i argumentow za i przeciw...dolaczam skan z odrecznym szkicem pomyslu. Z gory dzieki za porady :)projekt_201806250857.pdf
  24. Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne

Kilka pytań przed zrobieniem tynków

Ad. 1 Wszystkie ściany i sufity powinny być zagruntowane. Na to obrzutka i tynk. Wówczas połączenia nadproża i wieńca (beton zwykły) z betonem komórkowym nie trzeba wzmacniać siatką, o ile deskowanie było zrobione ze zwykłych desek i powierzchnia jest szorstka. W pozostałych przypadkach siatkę tynkarską trzeba dać. Ad. 2 a) Nie ma takiej potrzeby. Jednak bruzdę najlepiej wypełnić (nawet zwykłą zaprawą) przed nałożeniem tynku na ścianę. Inaczej warstwa w tym miejscu może być bardzo gruba, a takiej lepiej nie kłaść na jeden raz. b) Tak. c) Wzmocnienia przy krawędziach płaszczyzny ściany z którą nie będzie licowana ościeżnica. d) Zwykle na kołki rozporowe. Tak najłatwiej dobrze je wypoziomować i zlicować, jeśli są wpuszczane w ścianę. Ad. 3 Do wysokości przyszłej wylewki. Na jakiej wysokości jest izolacja pozioma ścian? Izolacja podłogi i ścian powinna być połączona. Ad.4 Do dolnej krawędzi otworu. I tak ostateczna obróbkę zrobi się po obsadzeniu parapetów. Ad.5 Same zaślepki. Są szczelne. Ad. 6 Przesada. Czasem na belkach stropowych daje się siatkę.
  25. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Kolektory słoneczne vs panele

Nie oszczędzić tylko zyskać. I pytanie, które zadał już Ekspert Viessmann - czego oczekujesz? to już moja parafraza pytania Eksperta.
  26. Budujemy Dom - budownictwo ogólne

10 błędów popełnianych podczas murowania ścian

Jedna spoina odpada i mostek termiczny też w tym miejscu już nie istnieje. Poza tym sama struktura pustaka istotnie ogranicza ucieczkę ciepła przez przegrodę.
  27. Polecamy artykuł: 5 różnic między kolektorami słonecznymi a panelami fotowoltaicznymi
  1. Załaduj więcej aktywności