Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

1. Ostatnia godzina
  2. Smoła w piecu

Jak pali sie mokrym, nie wysuszonym drewnem to smoła sie zbiera. Kłania sie umiejętność dobrego palenia.
  3. Projekt taniego domu

3.50 m min. - ale jak chcesz sie przeciskać, uważać na drzwi, meczyć się - to ci nikt nie broni. Zresztą kup sobie motor - to ci i 1.5m wystarczy, chyba że trójkołowy. Tu też będziecie pewnie ziokać się o 30, czzy 50 cm. Albo się buduje wygodnie, albo nie. Ja wolę wygodnie. Tym barddziej że koszt niewiele większy. Dobrze - na dwa samochody - Będzie OK!
  4. Co do gniazdek , bo niekótrzy tu polecają ospela . Ja również , a właściwie mój mąż jest zadowolony ztych gniazdek , bo nie było żadnego problemu z ich montażem . Nie odskakują , dobrze się trzymają . Tyle
  5. Dzisiaj
  6. Smoła w piecu

Koszt pelletów niestety będzie wyższy niż węgla i drewna. Jednak rzecz w tym, że pelletami da się palić w kotłach z podajnikiem. Do kotła bez podajnika więcej sensu ma użycie suchego drewna w szczapach.
  7. Projekt taniego domu

no tak 6 to będzie akurat
  8. Przy takiej cenie - idealny.
  9. szukając na necie natknąłem się na dość tanie reku polskiej produkcji z filtrami wycinanymi z tkaniny fitracyjnej... Czy możecie powiedzieć jakieś opinie o rekuperatorach O3OZON?
  10. Projekt taniego domu

Garaż ma 3m szerokości - to niby ile ma mieć ?
  11. Projekt taniego domu

Garaż faktycznie wąski. Jeszcze się rozejrzę. Kurcze trzeba zwracać uwagę na każdy szczegół.
  12. Chcę wystąpić bezpośrednio o warunki zasilania docelowego do domu jednorodzinnego (pomijając etap budowy) Nie mam pojęcia o jakie KW wnioskować i jakie będzie planowane przywidywane zapotrzebowanie energii. Dom będzie miał powierzchnię użytkową 90-100 metrów, docelowo dla 4 osób. Kuchenka elektryczna, lodówka zamrażarka,piekarnik, generalnie wszelkie urządzenia współczesne bez bajerów typu elektryczne ogrzewanie podłogowe, przepływowy podgrzewacz wody itp Czy decydując się na jakąś konkretną moc płacę jednorazowo więcej za przyłącze w zależności od mocy i po prostu mam potem większy maksymalny limit?(bez większych opłat stałych) Pozdrawiam
  13. Czym jest instalacja fotowoltaiczna?

"Przeleciałem" po łebkach dostępne "dokumenty": - instalacja ma max. moc około 3kW , przy sprzyjających warunkach, (temp. powietrza około 0 i max.nasłonecznienie) - powiedzmy że średnio daje 1,5kW, - realne dofinansowanie to około 64% a wpłata własna (wymagana) od 6.000 do 7.000zł - do tego musisz dodać koszt wymaganej przebudowy instalacji elektrycznej w Twoim domu (w tym podłączenie falownika). To było na wejściu. Koszty eksploatacyjne, niejasno określone, ale dotyczące jakiś przeglądów i prac konserwatorskich (niby w umowie jest mowa o tym, że konserwacja jest na koszt gminy, ale niżej napisano, że są to koszty niekwalifikowane). Ubezpieczenie też będziesz płaciła Ty. Teoretycznie jest to możliwe, jak ktoś rocznie płaci za energię elektryczną ponad 3.000zł. Ergo; Jeśli podgrzewasz, albo chcesz podgrzewać CWU elektrycznością, to mając na uwadze liczną ferajnę, a w zasadzie babiniec - może to być opłacalna inwestycja. Jeśli planujesz zmianę ogrzewania na elektryczne - tym bardziej stanie się to opłacalne - oczywiście, moim zdaniem.
  14. Dom 120m za 330 tyś Pomożecie?

Co znaczy?? A można poprosić o zdjęcie tego domu? Jak to wygląda w praktyce?
  15. Czym jest instalacja fotowoltaiczna?

teraz już lepiej - w tym co linkowałaś, są już konkrety(ceny) Najlepiej, gdyby znajomego spytała - o roczne zużycie energii - bo nie chce mi się wierzyć w roczne oszczędności 1,6tys. w przypadku tak małej instalacji.
  16. Zależy też od waszej zdolności kredytowej. Składa się na to wiele czynników, ale fakt jest taki, że jeżeli posiadacie takową to nie powinno być problemu. Napisz proszę jak to się skończyło.
  17. Czym jest instalacja fotowoltaiczna?

http://www.rof.org.pl/24-aktualnosci/208-aktualnosci/359-instalacje-fotowoltaiczne-dla-mieszkancow-gmin-rzeszowskiego-obszaru-funkcjonalnego.html Takie coś znalazłam. Nie mam pojęcia , co z tego jest potrzebne - tam jest parę linków - więc wrzucam wszystko. Adrian! On nam to wszystko mówił, ale ponieważ dla mnie to czarna magia , to zapamiętałam tylko to, co napisałam powyżej. I jeszcze takie coś znalazłam... http://www.nowiny24.pl/strefa-biznesu/a/13-mln-zl-na-doplaty-do-fotowoltaiki-dla-mieszkancow-rzeszowa-i-okolicznych-gmin,12274420/ Aaale ze mnie blĄdynkaaaa!!!
  18. Dom 120m za 330 tyś Pomożecie?

O jakim ty odniesieniu mówisz? "Ciekawa bryła" wg ciebie - to bryła rozczłonkowana - tymczasem w encyklopedii architektury jako wzorce ciekawych brył w kontekście budynku masz zarówno rozbudowane kształty jak i uproszczone do zwykłego sześcianu czy kuli (połkuli). Stodoła ci się nie podoba, a większość budownictwa regionalnego to "stodoły" . Też uchodzą za symbol piękna, tradycji i dostosowania do środowiska. Poza tym "piękno" to kwestia gustu, maniery, definicji - te się zmieniają i są rózne nawet w tym samym czasie. Możesz powiedzieć - ten mnie się podoba. a tamten mnie się nie podoba - - ale nie cenzurować autorytatywnie ktory jest piękny, a który nie. To nadal rzecz gustu, a ten nie podlega dyskusji. Poza tym domek jednorodzinny to najpierw funkcja, dostosowanie do indywidualnych potrzeb inwestora oraz ekonomia użytkowania i dopiero potem wygląd, co wcale nie przeszkadza by był dobry, nawet piękny (to wartościujemy indywidualnie). Nie odwrotnie. Na tym polega architektura: to funkcja + technologia + forma. Jeszcze dochodzi ustawienie tych wartości w kontekście otoczenia. To jest kompletna architektura i efekt - czyli budynek. Tak zresztą powinno być w wypadku 99% architektury. Masz rację - popatrzyłem - to fajna architektura, ciepła, z elementami tradycji, nie wnikałem we wnętrza, bo nie o tym tu mowa - i OK. I najważniejsze - że ma się tobie podobać. Krytykować można tylko ewidentne błędy, nie estetykę - do niej najwyżej można zgłaszać zastrzeżenia!
  19. Problem po zerwaniu tapet

Pytanie jaki efekt chce się uzyskać i jak duże są te nierówności? Niemniej gips szpachlowy nie jest odpowiedni do wyrównania ściany - można użyć np. tynk gipsowy cienkowarstwowy lub polimerową gładź przeznaczona do wstępnego wyrównania (grubowarstwową).
  20. Problem z warstwą ocieplenia przed wylewką

Grubsza warstwa styropianu nie stanowi problemu zwłaszcza pod ogrzewaniem podłogowym. W Salonie trzeba zrobić dylatację obwodową i przewidzieć elastyczne połączenie pokrycia na styku salon - reszta podłogi. Pospółka ani piasek jako dodatkowe wypełnienie to tylko kłopot (konieczność zagęszczenie) i zero izolacji cieplnej. W ostateczności można użyć keramzytu, który ograniczy ucieczkę ciepła i podsiąkanie wilgoci, ale jak jest styropian to kłaść.
  21. Dom do 80mkw - dobry pomysł?

OK - kończę spór!
  22. I sprawa jasna. Po co zmiękczać wodę z wodociągu jeśli spełnia normy Sanepidu? Nie potrzeba, wystarczą takie magnetyzery jak ecoamgi , z atestem PZH. Woda dalej ma minerały, a nie ma osadów. Po co sypać sól, zużywać prąd i produkować ścieki. Do tego dochodzi potem niski poziom minerałów w wodzie i kłopoty ze zdrowiem. Ktoś kto tak robi kręci sobie sam bat na własne zdrowie. Zostaje potem apteka i zakup suplementów diety, aby uzupełnić braki wapnia i magnezu.Twarda woda to zdrowie, po to pijemy mineralną. Wystarczy przeczytać opinie b. wielu Sanepidów. Życzę zdrowia.
  23. Magnetyzery Ecomag do paliw i wody Ecomag firmy Akra Sp. z o.o. Laureatem Programu Najwyższa Jakość Quality International 2017. Pełna treść artykułu pod adresem: http://www.budujemydom.pl/woda-i-kanalizacja/24242-godlem-qi-nagrodzono-magnetyzery-do-paliw-i-wody-ecomag
  24. Problem z warstwą ocieplenia przed wylewką

Spotykam budynki gdzie jest 50 cm izolacji styropianu, co moim zdaniem jest przesadą, tym bardziej że ocieplenie ściany fundamentowej jest dużo, dużo skromniejsze - to tak na marginesie. Dwa rozwiązania podane powyżej, moim zdaniem są dobre, jedynym uzupełnieniem, przy grubszej warstwie izolacji jest zbrojenie wylewki siatką stalową. Ponadto - masa betonu wylewki (zakł. 30m2) to około 5000 kg , więc izolacja ułoży się dosyć skutecznie a późniejsze odciążenia (wilgoć z osuszania), czy obciążenia ( posadzka+wyposażenie wraz z użytkownikami) nie będzie miało istotnego wpływu na zmianę poziomu powierzchni podłogi.
  25. Wysokość komina

W tej sytuacji proponuje system stalowy. Łatwiejszy w montażu, szczególnie w tym wypadku. Wysokość można zredukować zwiększając średnice do fi 180...
  26. Czym jest instalacja fotowoltaiczna?

A jak powołujesz się na przykład znajomych, to podaj pełne informacje - ile zapłacili za to co maja, co to za zestaw, ile zużyli prądu przez rok. Bo sama informacja że zapłacili 200zł za prąd za rok to dużo za mało.
  27. Smoła w piecu

Jaki jest koszt opalania pelletem ?? Taniej wychodzi niż węglem i drzewem ?? Ja mam piec taki zwykły tzw. śmieciuch. W sumie moim zdaniem jest to najtańsza opcja, ale ma też wady bo z drzewa zbiera się smoła. Kiedyś to zaniedbałem i się zapaliła, ale teraz jestem na to uczulony, wszystko wyczyściłem i do każdego palenia dodaję spalsadz.
  1. Załaduj więcej aktywności