Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Dzisiaj
  2. Tynk maszynowy Knauf MP 75L

Utwórz W przypadku obróbki ręcznej należy rozłożyć 25 kg Knauf MP 75® na około 16 litrów czystej wody z kranu (około 0,65 litra wody na kg). Pozwolić na picie przez kilka minut i zmieszać w masę bez grudek bez dodatkowych dodatków.
  3. Wczoraj
  4. Wiem jedno, do czego zresztą nie trzeba fachowca. Raz ścięte drzewo przykleić z powrotem do pnia się nie da. Po co więc się tak spieszyć z wycinką drzew? Wszak zimę mamy, las zasypia do wiosny.
  5. Bardzo dobry artykuł na stronie Vidaronu. Tych środków ochrony drewna jest tyle, że można się szybko pogubić. Ja też czasami nie wiem co będzie lepsze w jakim przypadku.
  6. malutki skalniaczek

Witam. Jeśli dobrze to zamaskujesz i nie będzie Ci przeszkadzało to śmiało możesz wykorzystać jakikolwiek pojemnik. Pozdrawiam
  7. Jakie regały do spiżarni?

Odkopali temat co by się zareklamować
  8. Dekoracja ściany w pokoju

Witam. Pewnie jedno wielkie zdjęcie by fajnie wyglądało, ewentualnie jakaś fototapeta.
  9. Wykonanie rabaty od podstaw. Jakie rośliny wybrać.

Witam. To mi doradziłeś . Ja natomiast nalewki robię z malin, porzeczek i jeżyn. No i mógłbyś coś doradzić jak posadzić te "krzaczki" żeby siebie nie zasłaniały. Pozdrawiam
  10. Koszt budowy domu 2017

Ceny i koszty materialow z dupy wziete.
  11. Przyłącze elektryczne

Wykonawca sam zaproponował taką cenę, to w czym problem? Napiszę w ciemno: o ile pamiętam, to coś pod 2 dychy. Ale jakiś m-c temu znajomy mówił mi, że oni kupują po chyba 12 zł w hurcie. A dlaczego miałby pytać? Bo mam jakieś takie przeczucie, że robotnicy chcą dać alu, by rąbnąć właściciela firmy. I wtedy taniość ceny nie jest już taka oczywista...
  12. Jakie regały do spiżarni?

Pod szpic to Szweda. Polak się nie da.
  13. ’’zmyłka” w instalacji wodnej

Przez z kryzowanie tej baterii ostatniego zlewozmywaka, czyli wymiana dysz perlatorów na mniejszej średnicy otworki, wymiana wylewki prysznicowej . Zwiększy się ciśnienie wypływu, a zmniejszy wypływ, zużycie wody. Drugi sposób to sztucznie podnieść ciśnienie we własnej wewnętrznej sieci na przyłączu w piwnicy , specjalna pompa hydroforowa, która służy do podnoszenia ciśnienia w sieci miejskiej. Prysznic baterii zmywającej jest ustawiony na płukanie, czyli praktycznie zużywa samą zimną wódę z niewielką domieszką ciepłej, dlatego ciepłej starcza, a zimnej niet.
  14. Przyłącze elektryczne

Na jaką cholerę miedziany? Sprawdź sobie w necie ceny za metr YKY 4 x 16 mm2. Elektrycy z ZE guzik wiedzą o rozdzielnicach a jeszcze mniej o instalacjach domowych. To są ludzie nie w temacie! pracują na sieci i to jest ich specjalność. Chyba że chodzi o firmę zewnętrzną, to bym się zgodził.Tu jest inna rozmowa.
  15. Przyłącze elektryczne

Bardzo wyśmienita. Toż to robota za pół-darmo. Bo za darmo to trochę za tanio. No i jeszcze trzeba (według kol. Leszek4) coś upuścić, a może i postawić, to wszyscy będą zadowoleni. Oprócz wykonawcy.
  16. Jakie regały do spiżarni?

Ja zaś szukam regałów do magazynu, które byłyby stabilne i wytrzymałe. Korzystał ktoś kiedyś z produktów firmy https://metalsistem-cbtc.pl/ ? Słyszałam pozytywne opinie, ale chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej.
  17. ’’zmyłka” w instalacji wodnej

Mo Można od pionów puścić rury wierzchem, po ścianach - tylko pierwszy inspektor sanepidu zamknie Ci lokal... Mógłbyś naszkicować ten lokal, ze wskazaniem pionu i układem zlewów i pokazaniem tego feralnego zmywaka... No chyba, że jest to ściśle tajne
  18. Przyłącze elektryczne

Zapytaj jeszcze jaki to będzie kabel. Powiedz, że w tej cenie chcesz kabel miedziany 4x16 mm2. Ceny nie zbijaj, ale chciej jak najwięcej w jej ramach. Rozdzielnicę budowlaną będziesz musiał sobie zawczasu kupić. Weź coś używanego, ale sprawnego, np. na allegro, czy olx. Jak to będzie z kablem, to cena 35zł/mb na gotowo wydaje mi się wyśmienita.
  19. Sufit podwieszany - konstrukcja

Jakie - z grubsza są wymiary pokoju? obwód może mieć od 42m (teoretycznie przy wymiarach 20x1m) do 18 m (przy wymiarach 4x5m)... I to rzutuje na ilość przede wszystkim profilu przyściennego... na inne też...
  20. Sądzimy, że to wróżenie z fusów. Taki sam dom (nie ten, który zalinkowałaś) można zbudować za 250 albo za 600 tys. To zależy od wielu czynników. Pogadaj z lokalnymi firmami budowlanymi, pokaż im projekt, niech wstępnie wycenią.
  21. Przedpokój

No pewnie, że trzeba na jakiś jasny pomalować. Panowie sobie tylko żartują .:)
  22. Hehe, u mnie przed chwilą zrobiłem ponowne podejście do tematu nawilżacza powietrza. To był błąd. Chyba użyłem nieodpowiedniej argumentacji: "Kochana, w związku z tym, że mamy ogrzewanie podłogowe, to najlepsze nawilżenie powietrza uzyskasz myjąc codziennie podłogi". Teraz nie gadamy.
  23. Dachówka z posypką ceramiczną

W nocy o północy Cię poznam po piśmie. Skorelowane z nickiem idealnie.
  24. Chciałbym się jeszcze poradzić innego projektu, http://www.dobredomy.pl/projekt/nelaIV/ tak orientacyjnie, czy ten projekt udało by się wybudować za 440 000zl ''pod klucz'', co o tym sądzicie?
  25. Ja mam miednicę do masażu stóp. Z pięć razy z niej korzystałem. Dobrze że zapłaciłem tylko 24 PLN. Na wyprzedaży w Tesco.
  26. Przyłącze elektryczne

Metrów będzie ok 40. No właśnie coś kiedyś wspominali o rozdzielni aby instalacja była "gotowa". Dopytam jeszcze o to o czym piszesz.
  1. Załaduj więcej aktywności