Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

1. Wczoraj
  2. Opaska wokół domu a poziom gruntu

Wedlug opisu gleby w projekcie sa to piaski gliniaste. Sorry, wprowadzono mnie w błąd, czytam teraz że są to gleby słabo przepuszczalne.Nie wiem czy to dobrze czy teź źle dla mojej sytuacji? Sasiedzi maja ten problem nie rozwiazany. Ocieplenie muru maja do poziomu izolacji poziomej i tak zasypana kamieniem opaake, ja przy powtornym robieniu hydroizolacji przeciagnalem ocieplenie ponizej poziomu chudziaka to tez cokol mi wyszedl tak nisko. Nie byl zamierzony wyaszedl z roznicy grubosci ocieplenia i xps. Poza tym poziom gruntu jest zroznicowany wokol budynku, ja mam delikatna skarpe od frontu oni zas plaski teren.
  3. Dyć wiem. Ale tu będzie plac zabaw dla mojej wnusi. PS. Daj mi szybko na priv dane do wysyłki piwa. Mam jeszcze butelkę jasnego i kilka porterów. Skosztujesz przynajmniej, choć cała beczka należałaby Ci się. Kiedyś robiłem też do kegów...
  4. Hehehe... Byłem tego pewien. (że Ci umknęło!) A teraz merytorycznie: ten dom przypomina mi... stację kontroli pojazdów. Pozdrawia kierownik Lidla! :* Bo to jest wylewka pod kafelki. Nimi dojadą do równości.
  5. Bardzo dobry artytuł. Czy można z panią porozmawiać gdzieś na fb?
  6. Między legarami mam nadzieję, ułożysz jakąś wełnę, czy inne ocieplenie. Myślę, że ta 8 mm płyta osb zda egzamin i się sprawdzi. Dodatkowo stelaż jeśli trzeba będzie wyrównać od dołu sufit - pozwoli to na zwiększenie grubości izolacji o te 3 cm.
  7. Dziękuję za pomoc. Unigrunt Atlasu jest pewnie dobrym produktem, ale ja mam: gładkie ściany - tu jakiś chyba grunt szczepny by się bardziej nadał z drobinami, które zmatowią powierzchnię. Na sypiące się elementy - myślę, że coś głęboko penetrującego. Ekipa się tylko tym zajmuje, są dobrzy, ale ja zauważyłem że nie lubią "tracić czasu" i dopieszczać, a ja chciałbym mieć zrobione porządnie. Jakby co to mogę ich poprosić by tę siatkę wkleili. Domyślam się że ma ona wiązać szersze partie tynku. Myślałem też by robić to sam, cena - 50zł za 1m2: tynkowanie, gładź, malowanie. Przy czym sam usunałem farbę, skułem facjatki i wypukłości i sam mam zagruntować. Uważam że to sporo. Może mi spadnie do 30zł za m2 jeśli ustalimy, że obróbka MP-75 na gładko wyeliminuje gładź ze szlifowaniem.
  8. Ta szpara pod drzwiami mnie zastanowiła.
  9. Hurtownia budowlana: Rol-Chem

Polecam, super doradztwo i obsługa.
  10. nie napisałem o tym, bo zwyczajnie zapomniałem, że u mnie było oczywiście gruntowane, nie pamiętam już czy dedykowanym...to trochę dawno było....lata lecą...pamięć już nie ta... Kilka lat tak stało, przed tynkowaniem były poprawki gdzieniegdzie (ale wynikające raczej z niedokładności poprzedniej ekipy), gruntowanie i dopiero tynk. Dobrze że jesteście czujni
  11. Opaska wokół domu a poziom gruntu

? Jak sąsiedzi mają tą sprawę rozwiązaną?
  12. Podłogi dla alergików (i nie tylko)

Tu nie ma co się zastanawiać - post poprzedni nie miał nic wspólnego z przedstawieniem opinii gościa1, tylko z zareklamowaniem firmy która poleciła dąb lub jesion...
  13. Dokładnie tak. W instrukcji kleju albo tynku jest to napisane albo w instr. gruntu albo pomoc techniczna producenta tak pamiętam mi powiedziała kiedyś (Kreisel), ale to prawda uniwersalna jest. Wiosną przed tynkowaniem trzeba będzie powtórzyć gruntowanie. I tyle. Luzik.
  14. Opaska wokół domu a poziom gruntu

Niestety kupilem w takim stanie, zabudowa szeregowa wiec nie mam pola manewru, musialbym obnizyc grunt ze 40cm a wtedy cala moja czesc bylaby w niecce. Warunki glebowe wedlug projektu sa dobre, woda gruntowa na 2,5m a grunt przepuszczalny. Zastanawiam sie tak jak wspomnialem, nad zasypaniem tego grubym kamieniem tak zeby od strony fundamentu byl przeplyw powietrza i woda wsiakala ponizej poziomu izolacji poziomej. Ale z drugiej strony bedzie tam splywala ta z gruntu powyzej? Moze najlepiej byloby zasypac to po prostu tym samym gruntem bo z piaskek takze bedzie sciagal wode? Izolacja jest lekka zrobiona na systemie Izohana plus xps bez folii kubelkowej.
  15. Na jakiej podstawie Moim zaś zdaniem jest to bardzo dobry środek gruntujący! Są wykonawcy, którzy mają swoje sprawdzone produkty chemii budowlanej, na których im się najlepiej pracuje. W swoich realizacjach używałem przede wszystkim produktów Atlasa - umiejętne ich stosowanie, według opisu w kartach technicznych i wieloletniego doświadczenia przynosiły oczekiwane efekty, tak więc daj zadecydować czym będzie robiła ekipa, którą zdecydowałeś się zatrudnić! No chyba że w tej ekipie pracuje cukiernik i piekarz... takie spotykałem Jeśli oni nie mają zamiaru wklejać siatki, to można mieć nadzieję, że wiedzą co mają robić. Siatka służy do innych celów. W łazience i kuchni, garażu i w innych "mokrych" pomieszczeniach koniecznie zrób tynk cementowo-wapiennym, natomiast w pozostałych pomieszczeniach śmiało możesz "pozwolić" na tynki gipsowe - ich umiejętne położenie może dać efekt zbliżony do gładzi i wystarczy tylko malowanie.
  16. Dlaczego wieje? Ta kratka powinna ciągnąć powietrze, a nie wywiewać! Jak rozwiązaną masz wentylację? Mieszkasz w domku, czy w bloku? Jeśli szczelnie zasłonisz kratkę zakłócasz obieg wentylacji, właściwie całkowicie ją zamykasz i likwidujesz!
  17. Napisz wyraźnie kogo się uprasza - wszak widzisz kto rozwala kolejny temat...
  18. Witam, Jestem w trakcie remontu mieszkania. Są tam tynki cementowo wapienne. Zdrapałem starą farbę do gładzi. Skułem narożniki i "wybrzuszenia". Maksymalnie wyprostowałem ściany no i czas je obrobić wraz z sufitami. Gdzie tynk odchodził - zbiłem do zera (około 5-10% powierzchni). Miejsca gdzie zostały zdjęte "wybrzuszenia" się dość mocno sypią. są to głównie narożniki (70%). Wymieniona została elektryka. są nowe przewody w bruzdach. Pytania są 1 . Czy możecie po zagruntowaniu położyć na to nowy tynk ? Planowany MP-75L 2. Czym gruntować powierzchnie: - sypiący się stary tynk cem-wap - gładkie: beton, nie-uszkodzona gładź? 3. Czy są jakieś specjalne preparaty na sypiący się tynk - coś lepszego niż grunt ? 4. Czy trzeba wtapiać siatkę w nową warstwę tynku ? Po co się to robi ? Na sufit nie chciałbym jej dawać, ale na ściany - czemu nie ? 5. Czy powinienem stosować tynk gipsowy MP-75/MP-75L czy cementowo wapienny ? 6) Jeśli MP-75 - to czy konieczna jest gładź? Chyba można go zagładzić ? Moja praca kończy się na gruntowaniu i zaciągnięciu MP75 bruzd po przewodach. Dalej robi ekipa, ale chciałbym wiedzieć co i jak bo np. oni nie mówili nic o siatce i polecili gruntować uni-gruntem - a nie wydaje mi się on właściwym preparatem na te powierzchnie. Z góry BARDZO dziękuję za pomoc
  19. Biura Projektowe - Ranking

Ja przeglądam na dom.pl bo mają dużo na stronie i zawsze odpowiedzą na kazde pytanie. A z pracowniami różne mam doświadczenia. Jak mam proste pytania to oczekuję prostej odpowiedzi a nie wykładu.
  20. Podłogi dla alergików (i nie tylko)

Zastanawiam się, która posadzka jest lepsza dla alergików i nie tylko: - przyciągająca kurz, przez co jest go mniej w powietrzu - mniej go wdychamy, chociaż denerwuje nas jego widok na podłodze. - nie przyciągająca kurzu przez co nasz układ oddechowy robi za odkurzacz.
  21. U mnie nie widać żadnych % ale mam problem z wklejaniem grafiki, jaką bym nie chciał wkleić pokazuje mi się że wystąpił jakiś błąd.
  1. Załaduj więcej aktywności