Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Dzisiaj
  2. Witam, chciałbym odświeżyć temat. Mam w planie również lane skosy, tyle że zostawiam sobie pomiędzy betonowym stropem a krokwią kilkanaście cm na izolację - zapewne styro grafitowy. Pozostaje pytanie - co pomiędzy krokwie? Zdaję sobie sprawę jak dużym mostkiem jest drewno, dlatego wychodzę z założenia, że lepiej dać coś ciepłego między strop a krokwie, a pomiędzy krokwie coś o gorszych parametrach, co nie sprawi kłopotu przy montażu. A grubość 15cm i tak zrobi swoje. Myślałem by pomiędzy krokwie dać pianę PUR, o niskiej lambda, ale z tego co czytam, od zewnątrz daje się tylko zamknięto-komórkową, gdzie lambda to 0.022 - 0.024, co przy mostkach termicznych krokwi i bardzo wysokiej cenie takiej piany dla tego zastosowania mija się z celem. Rozumiem że piana otwarto-komórkowa w takim miejscu, narażona jest na wilgoć, którą sukcesywnie sobie będzie gromadzić i dla tego się nie nadaje. Pozostaje więc styro i wełna. Za styro przemawia cena zakupu i trwałość rozwiązania. W takim przypadku klej i siatka jak rozumiem, trafia tylko na górną warstwę styro (warstwy kleju i siatki pomiędzy stropem i krokwią nie dajemy). Minus to na pewno problem z wykonaniem - uszczelnianiem szczelin i sporo roboty. W przypadku wełny, plusem jest łatwość położenia. I to chyba tyle z plusów. Z minusów, obawiam się, że wełna może mi się trochę obsunąć/osiąść, jak pojawi się wspomniana przy pianie wilgoć i tym samym pojawią się ekstra mostki termiczne. Nie do końca wiem, czy dając wełnę, która od zewnątrz pokryje całą powierzchnię od murłaty do murłaty (izolacja nie idzie do szczytu dachu, tylko biegnie przy stropie), styropian muszę zabezpieczać siatką i klejem? Klejem to chyba jeszcze ma sens, bo uszczelnienia pianką szlag z czasem trafi. Ale siatka? Co myślicie o takim podejściu? Czy ta wilgoć to faktyczny problem? Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.
  3. Wczoraj
  4. mój wymarzony domek

Widziałem go w akcji. Szybki jest
  5. Nie kuś, nie kuś .... nie wiem czy zniesie Twoja chałupa taki przemiał ludzisków Poza tym jak się zlecą, to dla mnie nic nie zostanie - a zamierzam w najbizszym sezonie nawiedzić ponownie
  6. mój wymarzony domek

Chyba bym się bał pójść z Tobą na spacer. Mam mu pokazać Twoje zdjęcie?
  7. mój wymarzony domek

Obu Busterku, obu. No i paru innych. Niezła impreza by się wyszykowała . Jest takie powiedzenie, że życie jest jak papier toaletowy: szare. No może u niektórych tak. U mnie przeciwnie. Nawet banalna sprawa opróżnienia szamba u mnie okazuje się przygodą na miarę Bilbo Bagginsa. Szambo zostało zainstalowane dawno temu, kiedy jeszcze nie mieszkałam, ale koczowałam bez zlewu, wanny, umywalki i tym podobnych mieszczańskich wynalazków. Woda była tylko w bidecie, no i działał kibelek. W miarę postępu cywilizacji zaglądałam do szamba wiedząc, iż przyjdzie taki moment, że trzeba będzie je opróżnić. Niestety jakoś ostatnio pokrywa odmówiła współpracy i jedynym wskaźnikiem był kamyczek wrzucany do środka i nasłuch czasu, kiedy będzie plusk. Ponieważ mam już podłączoną pralkę i wannę, to szaleję. A o sprawdzaniu poziomu zapomniałam. No i w poniedziałek rano zauważyłam, że na jednym z otworów klapy jest lód i ciągnąca się od niego zamarznięta niteczka. Niezbyt długa, ale jednoznacznie nie pozostawiająca wątpliwości co do poziomu . Zadzwoniłam do gminy, a tam informacja, że pan mnie może zapisać na" za tydzień". Nie potrafiłam chłopa przekonać, że potrzebuję "na wczoraj". Na szczęście w okolicy są inne firmy świadczące tego typu usługi. Zadzwoniłam, pan przyjechał i się zaczęło. Okazało się , że pokrywa nie chce współpracować z nikim. Pan stukał, pukał, ciągnął i nic. Zapytał, czy nie mam palnika. No faktem jest, że miewam różne cuda, ale palnika i butli nie. Za to mam kartony. Zrobiliśmy ognisko na tej pokrywie . Wyraziłam ubolewanie, że nie mam kiełbasek, byłoby jeszcze śmieszniej . Niestety aparat był wyładowany, nie udokumentowałam tego. Czyż ja nie mam wesoło?
  8. Wywołany, melduję się! Uwielbiam tę moją kruszynkę. Aktualnie po podłogach zasuwa... delfinem! A piwo to był porter. Kiedy Ci je dawałem, to było ostatnie z piw, jakie mi zostały. Ale młody znalazł jeszcze 5 sztuk w kanale. Są bezpieczne, bo to jedyne miejsce, gdzie nie wlezę (no, prócz poddasza). Moc: ekstrakt - 20,5 Blg, alkohol ok. 10%. Daje w palnik. Ale, ale! Jakby co, to mam już świeżutkie, jasne piwa z tego sezonu. Pilsy. Aktualnie przechodzą proces refermentacji (nagazowywanie w butelce), ale można już spożywać, jakby co. Jakby komuś było po drodze, lecąc na Kulkę, to może się zapowiedzieć.
  9. Dziennik PeZeta

Weź Ty pogadaj o tym z koparkowym, a nie ze stróżem. Jak to będzie popularna u nas ładowarko-koparka, to w rozmarzniętym terenie narobi Ci jeszcze większych kolein. Zaprze przednią łyżką o podłoże, które ma zebrać, i kołami będzie boksować, rozjeżdżając glinę.
  10. Przygotowanie podłoża pod płytki

Mam nadzieję, że te płyty są stabilne i nie "chodzą"... Rób tak, jak zaplanowałeś... Płytki ułóż tak, aby ich fugi mijały się z połączeniami płyt z podłoża. Dobrej roboty życzę, wszak nie święci garnki lepią
  11. Przygotowanie podłoża pod płytki

Tę łazienkeę i ten caly dom robi angielska myśl techniczna . A tak poważnie to dom budują w uk Angole ,jest jeszcze nie ukończony a tak oni tutaj robią niestety . Tak będę kładł płytki i panele i inne cuda nie ma w tym aż takiej filozofii jak ktoś ma sprawne łapy o trochę pojęcia poziomice i inne narzędzia . Nie dziw się tak
  12. No to napisz coś więcej - jak ucierpiał budynek, jakie uszkodzenia czy wady posiada, jaka konstrukcja, dlaczego chcesz wzmacniać ściany i jakie ściany, z czego zbudowane, jaki dach. A wnętrze pomieszczeń ociepla się przez ocieplenie budynku od zewnątrz (chyba że jest to niemożliwe z jakichś względów).
  13. Jakaż tu cisza. No tak - mieszka się to co tu pisać ? Ładny domek, świetna córka i boska wnusia - nie dziwo że czasu brak na forum Wpadłam żeby podziękować za piwko Twojej własnej "roboty" które otrzymałam przy okazji ostatniej wizytacji - właśnie żłopię. Czekało, czekało na chwilę ciszy i dobry moment ... i się doczekało. Wyrąbiste .... niebo w gębie - bokaty smak, lekko słodkie ale nie za bardzo - a jaką mocą włada ... noż ja pierniczę ! Niech Ci się dobrze mieszka Leszku - do zobaczenia
  14. Przygotowanie podłoża pod płytki

Kto robi tę łazienkę? Kto kładł te płyty? Co jest pod płytami? Jesteś laikiem i będziesz kładł płytki?
  15. Witam Potrzebuje pomocy i porady jak przygotować podłoże w łazience gdyż nie jestem pewien czy to jest płyta osb czy jakaś wióropodobna ( jestem laikiem). Chciałbym aby wszystko dobrze sie pózniej trzymało i myślałem nad zagruntowaniem tej płyty gruntem (szczepnym ?) i na to folie w płynie i układać dopiero na to płytki z elastycznym klejem . I czy na łączeniu płyty dawać taśme siatke i podkleić , czy nie zawracać sobie tym głowy ? Dołączam zdjęcie podłogi na której będzie to robione i z góry dzięki za pomoc
  16. Zawor mieszajacy w instalacji grawitacyjnej

To nie tak do końca jest oczywiste gdzie wpiąć ten zawór w instalacji której nie widzimy. Może to być bardzo niebezpieczne. Narysuj schemat z wyraźnym zaznaczeniem gdzie wpięty jest zbiornik wyrównawczy i jak wpięta jest pompa. Z kotłem naprawdę nie ma żartów.
  17. Kolor ścian

Witam, potrzebuję porady odnośnie koloru ścian w sypialni. Na jednej ze ścian będą położone panele ścienne https://static01.domzpomyslem.pl/files/media/image/253/1542253/product_dzp/panel-dekoracyjny-motivo-vox,large.jpg , jaki kolor będzie pasował poza szarym/białym ...
  18. Witam. Mam w planach ocieplanie ostatniej płyty domu piętrowego. W związku z tym, że poddasze nie jest pomieszczeniem użytkowym chciałem położyć styropian i przykryć go płytą OSB, MFP bądź Durelis Generalnie plan jest taki. 10-tka styropian fasadowy, na to 5-tka podłogowy i płyta 10 lub 12 spinana czymś takim : http://www.robust24.eu/pl/technika-zamocowan-dla-budownictwa/lacznik-stabilizujacy-do-plyt-osb Teraz pytanie. Czy to wystarczy czy konieczne jest położenie czegoś a'la legary pod OSB? Zaznaczam, że tam raczej chodzi się rzadko.
  19. Dziękujemy za kontakt. Niestety, ze strony prawnej tu nie pomożemy. Jeśli chodzi o prawidłową hydroizolację dachu zielonego z produktów Weber, możemy polecić informację ze strony https://www.netweber.pl/serwisy/pliki-do-pobrania/detale-projektowe/weber-technologia-deitermann/hydroizolcja-dachow-zielonych-i-odwroconych-balastowych.html Aby dokładnie wyjaśnić temat, zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z deweloperem. Pozdrawiamy serdecznie Zapraszamy do kontaktu: https://www.netweber.pl/aktualnosci/kontakt/dane-teleadresowe.html
  20. Dziennik domku pod lasem

Szkoda. Jakiś czas temu czytałem trochę o GWC od Pro-ventu, ale chyba drogo to wychodziło...
  21. Lista obecności

Oj tam - przeca mówiłam, że się nie sklonuję
  22. Dziennik domku pod lasem

I gitara gra. Od czasu do czasu - ale to raczej marketingowcy są.
  23. Dziennik domku pod lasem

Eksperci @Eksperci Alnor, @Eksperci Pro-Vent się tu czasami na forum pojawiają?
  24. Dziennik domku pod lasem

Dwie rozdzielcze, za nimi zostają odcinki około 4mb każdy do poszczególnych anemostatów
  25. Dziennik domku pod lasem

Pogrupuj to (nawiew) na skrzynki rozdzielcze - będzie łatwiej to opanować.
  26. Ocieplenie starych scian

Wzmocnienie to zagadnienie konstrukcyjne i przydałoby się konsultowanie tego z konstruktorem. W zasadzie nic nie wiemy o budynku, jego konstrukcji, zniszczeniach? Sam wzmacniałbym od środka, ale ocieplał od zewnątrz.
  1. Załaduj więcej aktywności