Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Witam Mam do zrobienia dwa sufity podiweszane Jeden o powierzchni 20m2 Drugi o powierzchni 13m2 Czy zastosowanie do tego typu powierzchni konstrukcji na ruszczie pojedynczym będzie odpowiednia ? Będzie to sufit w pokojach na parterze - wyżej poddasze jest użytkowe Dodatkowo chciałbym zrobić na środku wyspę coś takiego jak na zdjęciu - tylko potrzebowałbym wskazówek co do zrobienia stelaża pod tą wyspę
  3. mhtyl zbanowany

Czyli recydywista No to w spokoju do Świąt się będzie przygotowywał
  4. mhtyl zbanowany

Tygodniowy już był... i dwutygodniowy też.
  5. nietypowo o kotach

Albo odpowiedziała jak mnie: - weź se tego kota i rób z nim co chcesz.
  6. mhtyl zbanowany

To taki długowaty ban, tygodniowy by nie wystarczył?
  7. nietypowo o kotach

Myślę, że też spróbowałabym poruszyć temat z sąsiadką najpierw....może to nie będzie łatwa rozmowa, ale jest osobą odpowiedzialną za zwierzaki, więc może skłoniłaby się ku kastracji albo sama zaproponowała inne rozwiązanie.
  8. Dzisiaj
  9. mhtyl zbanowany

Dzień dobry, związku z tym, że mhtyl ma wielu znajomych na Forum postanowiłem poinformować Was, że dałem Henrykowi miesięcznego bana. Czuję się w obowiązku wyjaśnić dlaczego to zrobiłem. Generalnie, mimo wielokrotnego upominania z mojej strony mhtyl często prowokuje do utarczek słownych i prowadzi do wzajemnego obrażania lub obraża rozmówców. Wiem, ze Henryk jest pomocnym Forumowiczem, ale zdaje się, że wykorzystałem wszystkie środki, które mam, aby go zdyscyplinować. Pozdrawiam Marcin Szymanik
  10. Hurtownia budowlana: ZOF-MAR

Naprawdę solidne podejście i profesjonalnie załatwione dostawy.Polecam współpracę z tą firmą i dziękuję za obsługę.
  11. Wczoraj
  12. Wykonanie rabaty od podstaw. Jakie rośliny wybrać.

To z lilaków też robi się nalewki? Z kaliny robię, derenie posadziłem a o lilakach nie wiedziałem...
  13. Wykonanie rabaty od podstaw. Jakie rośliny wybrać.

Witam. Elfir czyli mam zmienić kolejność nasadzeń, zacząć od dereni które przybliżyć trochę do orzecha, następnie dać w szpalerze kaliny /czy może w grupach, grupie/, przed nie lilaki a następnie jaśminowce. Lilaków planowaliśmy 2 lub 3 posadzone blisko siebie. Czy może miałabyś dla mnie inne rozwiązanie. Tawuł nie kupiłem i raczej ich na dzień dzisiejszy nie będzie. Pozdrawiam
  14. Skoro nie każdy to nie można mówić o zasadzie jako takiej. I tyle w temacie.
  15. Tak zbytnio nie wiem, po co w ogóle ten temat odgrzewany, skoro arachnofob nic nie potrzebuje, tylko jakąś firmę zareklamował...
  16. Napisałem, że nie jeden dach a nie napisałem, że każdy i napisałem też że po ekspertyzie.
  17. Tak samo prawdziwa jak fakt, ze jeden czterdziestolatek zdycha i nie może już chodzić, a drugi biega maratony. To jest żadna zasada. Jeśli w dachu były dziury i drzewo zgniło to na pewno będzie słabe. Zapewniam Cię jednak, że wiele dachów przy oględzinach i zmianie pokrycia nie ma żadnych uszkodzeń i może nadal pełnić pierwotną funkcję. Kiedyś np., przed laty, oglądałem więźbę dachową z rozbieranej u nas na wsi stodoły. Cieśla który robił nowy dach aż cmokał. Twierdził, że drzewo ze starej wytrzymałoby dłużej niż wytrzyma to nowe (stare miało ponad 40 lat na dachu). Niestety, stare krokwie były zbyt krótkie do wykorzystania u nas, ale i tak poszły na dach innego, remontowanego budynku. Tamten był kryty strzechą, to i krokwie nie wytrzymały.
  18. Zasada prawdziwa. Nie jeden stary dach który był kryty dachówka przy zmianie pokrycia po ekspertyzie zalecano krycie lżejszym pokryciem albo wzmocnienie starej więźby aby użyć dachówki jako nowego pokrycia. Natomiast co do projektu to zgoda, trzeba by sie dowiedzieć dokładnie jaka jest ta więźba.
  19. Zasada fałszywa to raz. A dwa, że projekt trzeba sprawdzić. Twierdzenie, że jest tak a nie inaczej wymaga pewności, a tu jest watpliwość. Co najmniej wątpliwość.
  20. Odpowiadam arachnofobi. Widziałem więźbę na jednej budowie zaprojektowana pod lekkie pokrycie, przekrój był taki że co niektórzy na płoty robią większe przekroje, więc jeżeli kolega arachnofobi pisze, że więźba zaprojektowana pod lekkie pokrycie to chyba wiem o czym pisze. Zasada jest jedna, drewno z biegiem czasu nie robi sie mocniejsze tylko słabsze.
  21. Piszesz w imieniu autora projektu? Jeśli nie, to wcale nie jest takie oczywiste.
  22. Oczywiście, że trzeba by było więźbę zmienić na mocniejszą. Czyli kto chce zmienić rodzaj pokrycia, Ty czy piszesz w imieniu autora tematu?
  23. To oczywiste że są firmy... że są eksperci i że wykonują ekspertyzy. Ale nie trzeba być ekspertem by wiedzieć, że masa półmetrowej, mokrej warstwy śniegu na dachu wielokrotnie przekracza masę blachy a nawet dachówki ceramicznej (cementowej też, bardzo popularnej za moich czasów). I tak jak dla ścian najważniejszym parametrem jest napór wiatru, tak dla dachu parametrem krytycznym jest obciążenie mokrym śniegiem! Reszta to tylko dodatek.
  24. Wiesz, nie żebym się kłócił, nie hejtuję, ale są firmy zajmujące się ekspertyzami budowlanymi, chociażby pokryć dachowych czy ogólnego stanu dachu. Jeśli na rynku jest taka usługa, to chyba jednak jest ona potrzebna? Oczywiście, każdy dach powinien być zaprojektowany z myślą o najbardziej niekorzystnej sytuacji, czyli mocno pokrytym śniegiem. Nie jestem budowlańcem, nie postawiłem własnoręcznie żadnego domu ale jedną budowę mam już za sobą.
  25. Hurtownia budowlana: Art Ceramika

Na kupione płytki czekałem 2 tygodnie. Usiłowano wymóc na mnie opłatę za paletę na której był towar (80zł). Samochód którym dokonano przywozu bez windy i choćby wózka.Trzeba było samemu rozładować 28 paczek po 40 kg jedna. Dobra gimnastyka dla 69-letniego emeryta. Radzę omijać z daleka tą firmę.
  26. Albo ja jestem już całkiem zacofany, do tyłu i niezdrów na umyśle, albo świat zwariował... Ludzie, w życiu nie słyszałem żeby wytrzymalość konstrukcji dachu ktoś projektował mając na uwadze ciężar i materiał do jego pokrycia. Za moich czasów zawsze brano pod uwagę wersję najmniej korzystną, czyli materiał najcięższy + średnią wieloletnią pokrycia śniegiem! Do tego dochodził współczynnik bezpieczeństwa k dla konstrukcji budowlanych. Nie było żadnych problemów aby zmienić pokrycie chociażby w ostatniej chwili... Ale ja już pewnie stary zgred jestem. Nie przystaję do obecnych czasów. Oczywiście, zaraz będzie hejt, że to, że tamto... Nie, proszę odpuscić. Chodzi mi tylko o dachy dwu- lub wielospadowe na domach tzw. jednorodzinnych. Wiem że istnieją stropodachy, dachy na obiektach przemysłowych itd. O nich się nie wypowiadam.
  27. Autor wątku nie chce wydać na budowę kroci, a przebudowa dachu i użycie zupełnie innej technologii pokrycia, niż była planowana na początku, będzie związana z wydaniem majątku na budowę. Nie ważyłem gontów papowych i blachodachówek, jestem jednak pewny, że są lżejsze od dachówki ceramicznej. Jeśli miałbym zgadywać, obstawiłbym papę jako lżejszą.
  28. Ja bym derenie dała pod orzechem - znoszą zacienienie. Kalina koralowa to ogromny krzew, czasem większy od lilaka.
  1. Załaduj więcej aktywności