Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Eksperci Rockwool - skalna wełna mineralna

Eksperci Rockwool - skalna wełna mineralna

Zaloguj się, aby obserwować  

Jako ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. jesteśmy częścią Grupy ROCKWOOL. Posiadamy  2 fabryki w Polsce – w Cigacicach i w Małkini. Zatrudniamy ponad 1200 pracowników. W naszej ofercie znajdują się izolacje budowlane, specjalistyczne izolacje i rozwiązania techniczne oraz przemysłowe.

Jako Grupa ROCKWOOL czujemy się zobowiązani do poprawy warunków życia każdego, kto korzysta z naszych rozwiązań i produktów. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają nam rozwiązywać wiele z najistotniejszych dziś wyzwań w zakresie zrównoważonego budownictwa: od redukcji zużycia energii i zanieczyszczenia hałasem, przez podniesienie bezpieczeństwa pożarowego, do skutecznej walki z niedostatkiem wody oraz powodziami. Szeroka gama naszych produktów i rozwiązań odzwierciedla różnorodność potrzeb mieszkańców naszego globu, wspierając jednocześnie naszych partnerów w zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla.

Wełna skalna to niezwykle wszechstronny materiał, stanowiący podstawę wszystkich naszych działań. Z zespołem ponad 11 000 oddanych kolegów i koleżanek z 39 krajów jesteśmy światowym liderem w produkcji rozwiązań z wełny skalnej. Od izolacji budowlanych, akustycznych sufitów oraz zewnętrznych okładzin fasadowych, przez rozwiązania ogrodnicze i zmodyfikowane włókna używane w przemyśle, aż do izolacji dla przemysłu i energetyki oraz przemysłu morskiego i przybrzeżnego. Więcej o firmie Rockwool.

47 tematów w tym forum

• 394 odpowiedzi
    • 16 656 wyświetleń
    • 30 odpowiedzi
    • 2 125 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 685 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 698 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 928 wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 1 387 wyświetleń
    • 45 odpowiedzi
    • 2 658 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 1 180 wyświetleń
  1. Mokra membrana

• 17 odpowiedzi
    • 2 206 wyświetleń
  2. Przedścianka i jej ocieplenie

• 6 odpowiedzi
    • 1 554 wyświetleń
  3. Ocieplenie strychu

• 4 odpowiedzi
    • 1 096 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1 150 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 1 850 wyświetleń
  4. Ocieplenie murłaty

• 29 odpowiedzi
    • 2 805 wyświetleń
  5. Wełna w płytach

• 9 odpowiedzi
    • 1 738 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1 280 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 950 wyświetleń
  6. Ocieplenie strychu

• 13 odpowiedzi
    • 1 556 wyświetleń
  7. Podłoga na gruncie

• 3 odpowiedzi
    • 1 155 wyświetleń
  8. Czerniejąca wełna

• 11 odpowiedzi
    • 1 491 wyświetleń
  9. Podłoga w starym budownictwie

• 3 odpowiedzi
    • 1 066 wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 2 767 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 1 628 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 4 609 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 2 257 wyświetleń
  10. Jak ocieplić dom z bali?

• 7 odpowiedzi
    • 6 037 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1 746 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 2 182 wyświetleń
  11. jako taki kosztorys

• 6 odpowiedzi
    • 2 155 wyświetleń
  12. Remont 30-letniego domu.

• 6 odpowiedzi
    • 2 083 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1 853 wyświetleń
  13. dach

• 16 odpowiedzi
    • 3 211 wyświetleń
  14. Jak ocieplić poddasze?

• 7 odpowiedzi
    • 6 015 wyświetleń
    • 76 odpowiedzi
    • 6 448 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 2 180 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 2 586 wyświetleń
  15. Docieplenie stropu problemy

• 3 odpowiedzi
    • 2 489 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2 156 wyświetleń
  16. Ocieplenie strychu, poddasza

• 11 odpowiedzi
    • 3 031 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 2 662 wyświetleń
    • 111 odpowiedzi
    • 32 561 wyświetleń
  17. Czarna wełna mineralna

• 6 odpowiedzi
    • 3 953 wyświetleń
  18. jaka grubość wełny

• 6 odpowiedzi
    • 3 334 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 7 663 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 2 973 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 2 998 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 2 821 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Eeeeeeeee, droga Redakcjo literówki zdarzają sie każdemu i o to nie mam i nie miałem pretensji ale nie używanie polskich znaków jest jawnym łamaniem regulaminu, czyż nie? To są dwie różne rzeczy i mało tego, poprosiłem jego/jej czy nie mógłby używać polskich znaków  diakrytycznych i prośba ta była napisana bez grama złośliwości i jaką dostałem odpowiedź? To nie jest niechlujstwo, to jest robione z premedytacją i to nazywa sie olewatorstwo i brak poszanowania dla innych w tym dla mnie i dla Redakcji. I nie otwierałbym buzi, gdyby Klar okazał jakąś skruchę typu "pisze z telefonu czy nie mam klawiatury polskiej" itp ale nie w taki perfidny i bezszczelny sposób.   A ja się w gary kobitom nie wpieprzam     Pisz poprawnie to będzie zrozumiałe i jak widzę masz pretensje do mnie tylko nie do siebie. Mało tego nie kłam bo o literówkach nic nie wspominałem.  A to że komuś źle doradzasz to nie mam prawa skomentować?? No proszę zlituj się, może mam Cię przeprosić że spróbowałem naprostować brednie jakie wypisujesz? Jak tak to bardzo przepraszam że ośmieliłem się skomentować twoje słowa. A na marginesie to tu piszą setki ludzi z telefonów i potrafią używać polskich znaków bez większego wysiłku intelektualnego. Bez odbioru
    • Dokładnie. Właśnie jestem na etapie kupna działki i okazało się, że działka nie ma sieci wodociągowej... I przez najbliższe kilka lat nie będzie miała. U mnie odległość jest dość duża (400m) więc na własny koszt robić nie będę. Działka fajna, ale z felerem. 
    • Rozumiem,  że wyrównanie do naszych działek będzie niemożliwe, ale chociaż miałam nadzieję, że lekko dopasuje się do drogi, tym samym obniży sam środek tej działki 😉   Tylko w sumie to nie ma znaczenia...🥺 Chyba będę musiała się pożegnać ze swoją prawie idealną działką 🥺 Działka nie ma doprowadzonej sieci wodociągowej, a najbliższa jest jakieś 300-400 metrów, do której można się podłączyć. Przedsiębiorstwo nie ma w najbliższych planach rozbudowy tego rejonu,  mimo,  że dwie ulice dalej są budynki z podłączeniem do wody. Do roku 2024 mają już plany i będą realizować inne projekty. I co robić? Studnia nie wchodzi w grę,  bo na 100m wody nie ma. Nie ma co wiercić. Sprawdzone. Gmina też pewnie nie ma nic do gadania... A robienie podłączenia na własny koszt kosztuje fortunę... Jednym słowem 'lipa'...  
    • Dziękuję za zainteresowanie, zrobiłem taki ogólny rysunek i zdjęcia jak wygląda ściana na strychu. Zostawienie płatwi od strony ściany zewnętrznej 130 cm i może zastrzał pionowy przy mieczu i tak samo z drugiej strony, zastrzał do miecza. Wycięcie płatwi stropowej 200 cm. Na zdjęciu przy podłodze rury do grzejnika do likwidacji. Chyba, że to może załamać dach i wtedy już nie ma tematu. Dach chyba ma ze 30 lat lub więcej, na dachu założona blacha 2 lata temu. Rysunek ściany.rtf zdjęcia ściany.zip
    • Może być tak przykręcana płyta do CD60? Bo się k... o 1.5cm się walnąłem. Tam jeszcze fazowanie ma być....     Edit: znalazł się ten centymetr
    • Cześć Czy  budując dom jako osoba fizyczna można liczyć na jakiekolwiek ulgi w podatku VAT?
    • Chciałbym wykonać zadaszenie tarasu z drewna. Taras ma wymiary 6,60mx4m. Wysokość przy ścianie budynku wynosiłaby 2,7m. Ile belek i o jaki przekrojach użyć ? Jakie przekroje krokwi ? Na konstrukcji drewniane byłby poliwęglan komorowy lub zwijana tkanina. Jakie drewno - lite czy klejone ? Wszelkie porady mile widziane.
    • ciekawe spostrzeżenia 
    • Część Kto buduje dom według projektu Z203 studia Z500? Chciałbym zasięgnąć opinii.
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...