Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Eksperci Rockwool - skalna wełna mineralna

Eksperci Rockwool - skalna wełna mineralna

Jako ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. jesteśmy częścią Grupy ROCKWOOL. Posiadamy  2 fabryki w Polsce – w Cigacicach i w Małkini. Zatrudniamy ponad 1200 pracowników. W naszej ofercie znajdują się izolacje budowlane, specjalistyczne izolacje i rozwiązania techniczne oraz przemysłowe.

Jako Grupa ROCKWOOL czujemy się zobowiązani do poprawy warunków życia każdego, kto korzysta z naszych rozwiązań i produktów. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają nam rozwiązywać wiele z najistotniejszych dziś wyzwań w zakresie zrównoważonego budownictwa: od redukcji zużycia energii i zanieczyszczenia hałasem, przez podniesienie bezpieczeństwa pożarowego, do skutecznej walki z niedostatkiem wody oraz powodziami. Szeroka gama naszych produktów i rozwiązań odzwierciedla różnorodność potrzeb mieszkańców naszego globu, wspierając jednocześnie naszych partnerów w zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla.

Wełna skalna to niezwykle wszechstronny materiał, stanowiący podstawę wszystkich naszych działań. Z zespołem ponad 11 000 oddanych kolegów i koleżanek z 39 krajów jesteśmy światowym liderem w produkcji rozwiązań z wełny skalnej. Od izolacji budowlanych, akustycznych sufitów oraz zewnętrznych okładzin fasadowych, przez rozwiązania ogrodnicze i zmodyfikowane włókna używane w przemyśle, aż do izolacji dla przemysłu i energetyki oraz przemysłu morskiego i przybrzeżnego. Więcej o firmie Rockwool.

5 tematów w tym forum

• 5 odpowiedzi
    • 179 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 404 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 484 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 444 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 503 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• dobrze kosi, ciszej niz normalna ale troche dluzej to zajmuje ale skoro sie przy niej nie stoi to nie czuje sie tego czasu, mozna ją puścić z tyłu za domem i o niej zapomnieć, albo włączyć i gdzies pojechać. ja mam akurat Worxa Landroida chociaz wiem ze teraz w kosiarkach automatycznych przoduje Huaqvarna to kupilem innej firmy bo uwazam ze to jest to samo  
    • Napisałem w sprawie łazienki na poddaszu do firmy która zrobiła ten projekt i architekt przysłał mi jakąś taką szybką wizualizację z tego projektu pokazującą jaki wygodna jest łazienka. Dla mnie wygląda to całkiem dobrze. W głowę raczej się nie uderzę.   
    • Zapraszamy na stronę https://webapps.viessmann.com/vibooks/PL/pl gdzie znajdują wszystkie nasze dokumentacje techniczne. Tam też w wytycznych projektowych można znaleźć wykresy mocy czy też COP w funkcji temperatury zewnętrznej. Wykresy są indywidualne dla każdej mocy więc niema sensu ich przeklejać na stronę.
    • Chodzi mi o to, że komunikacji jest zbyt dużo w stosunku do pow. parteru. Dodatkowo powikłana. wysokość przy łóżku 1m - więc jak wstaniesz, to możesz rypnąć głową o sufit. Tym bardziej wstając w wannie.   szafka ledwo wjdzie, ale i z boku jest mało miejsca. Chodzi o to, ze jak budujesz domek - to warto, by był wygodny - nie ciasny - bo jest to kwestia często 1, 2 m więcej szerokości lub długości budynku, a korzyści wwększe niż koszty. To samo dot. sypialni i słuszna uwaga Bustera: odnośnie ścianek kolankowych:   Z dwojga złego lepiej zostawić 97 cm - bo inaczej zostawiasz tą przestrzeń. Natomiast można odpowiednio ustawić łóżko - nogi pod skosem, głowa gdzie wyżej. Można skos zabudować szafkami, schowkami.   Łazienka np w tym projekcie jest bez sensu - pod skosem wanna (jak z niej wyjść, chyba stylem przerzutowym (dawny styl skoku przez poprzeczkę) - a obok pod skosami co???   Można też zmienić kąt dachu (jeśli architekt na to pójdzie) - albo zmienić kopertę na dach dwuspadowy lub mansardę - też popularną w budownictwie dworkowym.      Kwestia jest w tym, że jak się robi poddasze użytkowe - to dach powinien to ułatwiać - a ten projekt zakład w sumie dach ze strychem. Pokoje są jakby przy okazji.   Ale to moje wrażenia - i nie autorytarne twierdzenia. Jest też przecież kwestia gustu i indywidualnego podejścia przyszłego użtkownika. I ono jest najważniejsze. 
    • Nie ma takiego zapisu.   Nie ja potrzebuję, tylko inwestorzy. Potrzebują pełnej informacji, aby móc porównać inne PCi. Informacji które są określone w PN-EN 14511, np. punkty kontrolne: Dodam tylko, że rzetelni producenci podają również COP dla wielkości (A) skrajnych.   Wspomniana pompa ciepła (Vitocal 100-S) ma ujawnione dane tylko dla W35 dla A-7, A2, A7.    
    • Gość Anna
      Polecam, dobrze zaopatrzeni, miła obsługa. Firma prężnie działa od lat.
    • W projekcie wysokość ścianki kolankowej to 97 cm. Czy uważacie że wystarczająca wysokość. Architekt z biura mówił mi że jeżeli będę chciał to mogę obudować ścianę kolankową, przez co zmniejszy się trochę powierzchnia pomieszczeń ale skośny dach będzie się zaczynał np. od 140 m. Jak według was lepiej zrobić 97 cm i większa powierzchnia czy 140 cm i trochę mniejsza powierzchnia.  Przerywane linie oznaczają wysokość 140 cm oraz 220 cm.   
    • Witajcie, Miło mi poinformować, że wprowadzamy do naszej oferty nowe interesujące produkty w zakresie pomp ciepła, podgrzewaczy pojemnościowych a także nowe pakiety urządzeń. - Zdalne sterowanie kotłem Vitodens 100-W i Vitodens 111-W (dostępne w sprzedaży od października 2018 r.) - Pompa ciepła Vitocal 060-A typ T0E (z grzałką) o pojemności 180 litrów uzupełnia dotychczasową ofertę tej pompy o pojemności 254/251 litrów - Nowa pompa ciepła do podgrzewu c.w.u. Vitocal 262-A zastępuje dotychczasową pompę Vitocal 161-A - Nowa, kompaktowa pompa ciepła powietrze-woda Vitocal 222-A typu Monoblok ze zintegrowanym zasobnikiem wody użytkowej o pojemności 220 litrów.  - Nowa stacja uzdatniania wody Aquahome Duo do zmiękczania wody wodociągowej dla gospodarstw domowych, z dodatkowym filtrem węglowym.   Z nowymi produktami możecie zapoznać się TUTAJ.   Jeżeli nasze nowe rozwiązania Was zainteresują zapraszam do kontaktu TUTAJ. Nasi eksperci przygotują dla Was bezpłatną i niezobowiązującą propozycję.   Pozdrawiam!  
    • Płyty styropianowe niezależnie od koloru i cech zachowują wysokie właściwości użytkowe przez długi okres eksploatacji budynku.  Poprawnie wykonana aplikacja styropianu, zastosowanie i  prace zgodnie ze sztuką budowlaną to recepta na długi czas czerpania korzyści w postaci mniejszych rachunków za ogrzewanie. Styropian jest stosowany w budownictwie od kilkudziesięciu lat i jak dowodzi praktyka nie wykazuje tendencji do autodestrukcji, starzenia, itp. Płyty należy chronić przed agresywnym oddziaływaniem np. rozpuszczalników organicznych typu "nitro" i długotrwałym oddziaływaniem słońca (promienie UV). Styropian zastosowany na ociepleniu ścian budynku jest chroniony przed promieniowaniem UV za pomocą warstwy kleju z siatką i warstwy tynku. To wystarczająco skuteczna zapora przed UV. W pozostałych aplikacjach styropian jest zazwyczaj pod warstwą betonowej wylewki lub w przypadku ścian fundamentowych specjalna odmiana: styropian SILVER fundament, GOLD fundament i TERMONIUM fundament pod warstwą folii kubełkowej dociśniętej gruntem rodzimym. Najważniejszą cechą materiału izolacyjnego jest współczynnik lambda, a im mniejsza jego wartość tym lepsze cechy izolacyjne posiada styropian. Obecnie w każdej kategorii pod względem zastosowania (fasada, dach-podłoga, parking, fundament)  w przypadku produktów Termo Organika jest  styropian grafitowy i taki wariant jest obecnie najbardziej polecanym rozwiązaniem.
    • Ja niestety Panu nie podam wartości sprawności przy -21 stopniach. Tak jak pisałem wczoraj norma wymaga określenia parametrów do -20 stopni. Jeśli potrzebuje Pan tak szczegółowych danych to proszę zadzwonić na naszą Infolinię, kontakt: TUTAJ
  • Doradcy redakcyjni i firmowi