Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Eksperci Stowarzyszenia Przemysłu Wapienniczego - wapno

Eksperci Stowarzyszenia Przemysłu Wapienniczego - wapno

Zaloguj się, aby obserwować  

Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego jest organizacją zrzeszającą wiodących krajowych producentów wapna i produktów wapienniczych. Nasza działalność ma na celu propagowanie wiedzy o produktach wapienniczych i ich zastosowaniach. Współpracujemy z krajowymi i zagranicznymi stowarzyszeniami o podobnym profilu działalności, krajowymi organami administracji państwowej, jednostkami naukowymi. W ramach Stowarzyszenia działają grupy robocze, składające się z pracowników zakładów wapienniczych, które wspierają rozwój wiedzy o produktach wapienniczych i ich zastosowaniach w budownictwie, drogownictwie, rolnictwie, ochronie środowiska. Firmy członkowskie Stowarzyszenia prowadzą badania mające na celu wdrażanie nowych technologii z zastosowaniem wapna w przemyśle materiałów budowlanych.
Dlatego na łamach niniejszego portalu pragniemy podzielić się wiedzą i doświadczeniem profesjonalistów naszej branży. Służymy Państwu radą w tematach związanych z murowaniem i tynkowaniem konstrukcji budowlanych a także zastosowania produktów wapienniczych jako wiekowego ale i nowoczesnego technologicznie produktu.
Więcej informacji o Stowarzyszeniu, firmach członkowskich i naszych publikacjach znajdziecie Państwo na www.wapno-info.pl. Więcej o Stowarzyszeniu Przemysłu Wapienniczego.

15 tematów w tym forum

• 14 odpowiedzi
    • 19 589 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 10 748 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 8 631 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4 388 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4 210 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3 986 wyświetleń
  1. Podłoże wapienne

• 4 odpowiedzi
    • 3 849 wyświetleń
  2. Bielenie mieszkania

• 2 odpowiedzi
    • 3 803 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 2 800 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2 788 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2 621 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2 204 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2 026 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1 784 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1 574 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Kto jest dostępny   0 użytkowników, 0 anonimowych, 48 gości (Zobacz pełną listę)

Brak zalogowanych użytkowników

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Przez 12 lat ta ścianka trzymała to obciążenie. Jedyna różnica to że miała pełne oparcie, teraz punktowe. Chudziak jest cały. Ja nie budowałem tego cuda, kupiłem jakiś czas temu i wyszła sprawa z tą podłogą z powodu tej wilgoci co pisałem wcześniej. Może spróbuję podkuć punktowo tą wylewkę i ściankę równo w linii pod płatwiami (te 3 punkty) podeprę o chudziak po 2 cegły betonowe obok siebie dla większej powierzchni naporu na chudziaka. Nie mam innego pomysłu. Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
    • To  może dwa kątowniki z jednej i drugiej strony ściany - to takie pośrednie wyjście. Będą działały jak C-ownik. Ale czy ci nie siądzie ten chudziak pod spodem - to nie wiem. Jeśli płatwie są oparte o ta ściankę - to niesie ona 2 x więcej niż te zewnętrzne ścianki.  Szkoda że poprostu nie zrobiłeś płyty zamiast chudziaka i dopiero na niej warstwy podłogi i scianki.  
    • Na załączonym rzucie zaznaczyłem na czerwono miejsca podparć płatew, tylko że tam na papierze widnieją słupki jakby obok ścianek a w rzeczywistości ich nie ma, stąd mój wniosek że podporą są w tych miejscach ścianki działowe (na tej poprzecznej w 3 miejscach). Być może że jak piszesz słupki są w ściankach choć wątpię, bardziej stawiam, że tymi "słupkami" są łączenia modułów. Wg dokumentów płatwie opierają się również na ścianach zewnętrznych. Między ścianami zewnętrznymi jest 6 metrów. Ta ścianka o której piszesz (ta podpierająca) to ścianka z tymi nieszczęsnymi drzwiami na zdjęciu. Ścianki działowe nie stoją na wylewce, tylko punktowo na cegłach, które z kolei stoją na chudziaku. Wylewka jest tylko podchlapana pod spodem, ale oparciem ścianek bym tego nie nazwał.  Cegły dam radę jakoś wpasować skuwając punktowo wylewkę, wyskrobię styropian ją wsunę pod ściankę. Choćby pod tą ścianką poprzeczną tam gdzie jest największa siła podparcia płatew czyli w linii pod nimi (te 3 miejsca) Cegła ta stałaby na chudziaku więc jest podparcie byłoby stabilne, betonowa nie wykruszyła by się. Gdybym chciał podłożyć legar to musiałbym kuć całą wylewkę (pas kilkanaście cm) na całej długości wszystkich ścianek by go jakoś tam wpasować. Rzut fundamentu: https://tufotki.pl/S0gTo także pod tą poprzeczną fundamentu nie ma, tylko chudziak.
    • No to tak: Jeśli masz izolację przeciwwilgociową pod spodem, to ci ścianki nie zamokną, nawet jesli stoją na wylewce. Natomiast ponieważ ta wylewka jest na styropianie, to nie jest to najlepsze podparcie ścianek (bo może tąpnąć), ale i tak jest to lepsze niż punktowe podparcie. Gdyby tylko chodziło o podparcie ścianek samych, to bym uszczelnił je od spodu pianką rozprężą montażową.  No ale tam są jeszcze te płatwie, które musza się na czymś opierać. Albo sie opierają na słupkach i ścianach zewnętrznych, albo również na tej poprzecznej. Przy okazji - uważam że słupki muszą być w ściankach. Ta poprzeczna powinna być trochę grubsza - sprawdź. Dlaczego myślę że na tej wewnętrznej poprzecznej się opierają płatwie - bo 4m między ścianami zewnętrznymi to trochę za dużo. No i jeśli tak jest, to może tam pod spodem był jednak funament jak pod tymi zewnętrnymi? Noo nie rozumiem - cegly włożysz, a belki drewnianej nie ????? Jeszcze raz mówię - wydaje mi się że ta jedna ścianka poprzeczna tylko podpiera te płatwie!
    • Ponieważ nie mam jak teraz zmienić oparcia ścianek na ciągłe, to czy mogę pododawać dodatkowo takie cegły: https://betard.pl/pl/cegla-betonowa ? Miejscowo mógłbym podkuć wylewkę i się tam jakoś dostać.
    • "Ślepa podłoga" nie miała wentylacji, kisiło się przez 12 lat. Spody ścianek ocalały, bo ochroniła je trochę płyta OSB na której stały. Tak czy inaczej działówki nie zgniły. Cała podłoga (kratownica, wełna, osb, folia, pianka, panele) zostały zdemontowane. Chudziak sechł grubo ponad miesiąc. Potem dałem folię, styropian i wylewkę. 
    • Witam Ledwie znalazłem i odkopałem mój "dziennik"   Małe (a może duże) zmiany, po 7 latach od zamieszkania. Tej technologii już dziękuję     Zawitała nowoczesność    
    • Nie wiem. Przecież ta ścianka trzyma się powietrza. Drzwi ją obciążają i będzie się kołysała, wybijając posadzkę.  Prognozuje, że najdłużej po roku drzwi Ci obwisną. Jedne albo drugie, albo i te, i te.  Jak szybko zgniło? Teraz jest lepiej? Nie wierzę.
    • Są praktycznie na równi z posadzką, pod ściankami jest niższy poziom wylewki. Ścianki stały jak stoją, tylko były posadowione na legarze, miały ciągłe oparcie ale to wszystko było zgniłe. Wykonawca zdemontował całą podłogę, zdemontował legar i podstawił tak te cegły, następnie poszła wylewka, ale nie podpiera ona ścianek pod spodem. Spójrz na zdjęcia z linku powyżej, może coś więcej Ci powiedzą. czy jeśli na samym szczycie ścianki (oczywiście po odkuciu części wylewki) podstawię bloczek to będzie lepiej?
    • Wiesz co... Jeśli te dwoje drzwi      wiszą na tym kawałku "ni to ścianki, ni to nie wiadomo co"     to ja Ci nie zazdroszczę.    
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...