Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Eksperci Joniec - ogrodzenia betonowe, architektura ogrodowa

Eksperci Joniec - ogrodzenia betonowe, architektura ogrodowa

Firma JONIEC to wiodący polski producent ogrodzeń betonowych oraz elementów małej architektury ogrodowej. Oferta firmy obejmuje: ogrodzenia łupane, ogrodzenia betonowe modułowe, podmurówki prefabrykowane, gazony, palisady, bloczki elewacyjne. Początki naszej działalności sięgają lat osiemdziesiątych XX wieku, kiedy to rozpoczęliśmy produkcję łupanych płytek elewacyjnych pod szyldem JONIEC. Od ponad 25 lat opracowujemy nasze własne nowatorskie projekty i wdrażamy je do produkcji kładąc główny nacisk na innowacyjność i nowoczesność. Więcej o firmie Joniec

13 tematów w tym forum

• 12 odpowiedzi
    • 356 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 338 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 264 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 354 wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 8936 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 863 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 302 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 2032 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 743 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 2516 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 13510 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 4812 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 7181 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Najnowsze posty

• Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o dywan myślałam o jasno szarym i sofę w podobnym kolorze. Meble mam upatrzone takie jak na zdjęciu poniżej. Ścianę na której będzie meblościanka chce wyróżnić ciemniejszym kolorem szarym.  Tylko czy to wszystko się że sobą zgra? 😊   Pozdrawiam
    • Ale do następnych pomiarów jest pięć lat i przez te pięć lat już wiedzieć nie będziemy. Znaczy użytkownik wiedział nie będzie.
    • Komin powinien być albo osiatkowany i zaciągnięty klejem żeby wpuścić blachę w tynk, albo goły i obrobiony najpierw i dopiero ocieplenie  na obróbce komina.  Kozubek trzeba pokryć blachą razem z tyłem komina, bez kozubka jest jedna blacha z tyłu, z kozubkiem dwie łączone w jedną razem z tymi 2 trójkątami i podwinięciem jeszcze  na dachu  nad nimi, poćwicz najpierw na jakimś  sztywnym papierze, jak za mało utniesz dodaj kawałek i zszyj go zszywkami, na koniec wyjdzie blacha taka jaką potrzebujesz.   Jak komin obrabiasz na wełence, musisz obróbki zrobić delikatnie, nie da się klepać blach do wełny.    
    • Gość Piotr
      "Tak wykonane połączenie jest poważnym błędem i przyczyną wielu awarii. Pęknięcie żyły lub wysunięcie jej z zacisku oznacza przerwę w obwodzie i reszta gniazdek traci zasilanie. Jeszcze gorzej, gdy stanie się tak z przewodem ochronnym. Nawet nie będziemy wiedzieć, iż tej ochrony już nie mamy! Poza tym, pojedynczy przewód miedziany o przekroju żyły 2,5 mm² jest dość sztywny, a tutaj mamy tych żył aż sześć! Próba ukształtowania ich w taki sposób aby zmieścić w puszce jeszcze gniazdo, często prowadzi do uszkodzeń jego elementów, do wyłamania części i/lub do poluzowania zacisku śrubowego, a to z kolei do jego wypalenia się w czasie użytkowania" A właśnie będziemy wiedzieć, że tej ochrony nie mamy gdy dopełnimy wszystkich starań i zostaną wykonane pomiary impedancji pętli zwarciowej, które są obligatoryjne dla każdej nowo wykonanej instalacji elektrycznej obiektu budowlanego
    • Wykonanie instalacji bezpuszkowej pozornie nie powinno nastręczać elektrykowi żadnych trudności. Przewód zasilający prowadzimy od domowej rozdzielnicy bezpośrednio do puszki jednego z gniazdek obwodu, potem do kolejnego i tak aż do ostatniego. Tak jak pokazano to na znanym już nam rysunku.

Pełna treść artykułu pod adresem:
      http://www.budujemydom.pl/instalacje-elektryczne/21507-bezpuszkowa-instalacja-gniazdek-wtyczkowych-krok-po-kroku
    • pocisnę temat wydaje mi się, że większym kłopotem niż komin i nawiew jest kwestia przerabiania starej grawitacyjnej instalacji z otwartym naczyniem wzbiorczym. I znalazłem taką opcję pieca do takich instalacji z wydajną, jak piszą, pompą . Piec kondensacyjny chyba dwu-obiegowy (dwuobiegowy to to samo co dwufunkcyjny?). Tu mam pytania : 1. jesli grawitacja dobrze działa - można pompę wyłączyć? 2. co jest bardziej ekonomiczne - piec dwu-obiegowy, dwa piece - co i łazienkowy - no i co sądzisz o dodatkowym zasobniku. Wszystko to przy opcji piec co w piwnicy, a łazienkowy (opcja) jakieś 3, 4 m bliżej kuchni, łazienki i w cieplejszej strefie (bo nie w piwnicy). Ma to znaczenie? 3. Ostatnia opcja - piec 2 - obiegowy przerzucony na poddasze - wtedy wiadomo - z pompą i bez grawitacji - ale czy to wymaga przeróbki rurażu istniejącego (tego grawitacyjnego) - czyli rujnowanie chałupy (rury mam ukryte). Ciągle mam dylemat z moim ogrzewaniem i rok na decyzję   
    • Gość Krzysiej
      Jaka jest różnica w grubości ścianki w rurze kanalizacyjnej szarej i białej ?
    • Na wszelki wypadek bym zamocował tylko ten boczny słupek koło przejścia - bo tam jest największa dźwignia - i to usztywni dokładnie ściankę. Dzięki temu i zamocowaniu z drugiego boku w ścianie - mocowanie w podłodze nie bedzie narażone na wyrywanie - będzie tylko siła pionowa. Nie wiadomo, jaką ma tą podłogę - animus pokazał mocowanie do betonu - super sztywne - ale tu jest inaczej - a jak mu się obluzują te wkręty w deskach, to ścianka zacznie się kiwać. Tylko o to mi chodzi.  o ten słaby punkt mi chodzi - strzałki to siła:
    • zenek, zlituj sie i daj spokój z tym stropem, uczepiłeś sie jego jak rzep psiego ogona. To jest stara jak świat kamienica, co tam ma dojrzeć jak jest na suficie pół metra farby, a podłogę ma zrywać aby zaspokoić twoją ciekawość? Gościu che postawić ściankę działowa a nie Mur Chiński.
    • Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "grawerka", ale tym urządzeniem można rzeżbić w materiale miękkim jak typowym dłutem:  
  • Doradcy redakcyjni i firmowi