Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Eksperci Bosch - narzędzia

Eksperci Bosch - narzędzia

Remont, montaż mebli lub prace dekoracyjne: narzędzia Bosch dla majsterkowiczów rozwijają kreatywność i sprawiają, że praca we własnych czterech ścianach sprawia jeszcze więcej satysfakcji. Firma Bosch niezwykle udanie łączy w swoich narzędziach innowacje techniczne z wyjątkową użytecznością. Oprócz wysokiej jakości i niezawodności narzędzia Bosch przekonują do siebie przede wszystkim łatwością obsługi. Więcej o firmie Robert Bosch

27 tematów w tym forum

• 13 odpowiedzi
    • 4,6k wyświetleń
    • 33 odpowiedzi
    • 22k wyświetleń
    • 233 odpowiedzi
    • 237,4k wyświetleń
  1. elektronarzedzia 1 2

• 52 odpowiedzi
    • 27,2k wyświetleń
    • 18 odpowiedzi
    • 9,3k wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 14,9k wyświetleń
  2. Dobra wiertarko-wkrętarka 1 2

• 86 odpowiedzi
    • 71,1k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 6,1k wyświetleń
  3. Jaką wiertarkę wybrać? 1 2

• 55 odpowiedzi
    • 87,1k wyświetleń
  4. Wkrętarka GSR 960 T

• 3 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
  5. usuwanie struktury ze ścian

• 18 odpowiedzi
    • 23,7k wyświetleń
  6. Jaki dalmierz laserowy?

• 7 odpowiedzi
    • 15,6k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 9,6k wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 16,2k wyświetleń
  7. poszukuję wkrętarki

• 3 odpowiedzi
    • 7k wyświetleń
  8. Wydajny sprzęt

• 1 odpowiedź
    • 6,4k wyświetleń
  9. Która młotowiertarka

• 18 odpowiedzi
    • 10,5k wyświetleń
    • 43 odpowiedzi
    • 18,7k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 6,7k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 7,8k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 6,5k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 7k wyświetleń
  10. Wiercenie w betonie

• 5 odpowiedzi
    • 7,8k wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 35,3k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 10,4k wyświetleń
  11. wkretarka

• 10 odpowiedzi
    • 18,2k wyświetleń
  12. Jaką kosiarkę polecacie 1 2 3

• 130 odpowiedzi
    • 90,7k wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Kamienica z 54 roku. Chcę mieć odpływ liniowy.  Czy mogę skuć wylewkę i górną warstwę pustaka aby uzyskać kanał na rurę i odpływ? (zostanie tylko ta dolna warstwa od sąsiada) (Z tego co sprawdziłem skuwając w jednym miejscu to pustaki są ułożone w kierunku który umożliwia położenie rury i odpływu) Pytanie brzmi czy to bezpieczne skuwać te górną płaszczyznę pustka i robić w tym instalację?  Chcę włożyć do tego kanału rurę kanalizacyjna fi50, i częściowo w nim zanurzyć sam odpływ liniowy. Następnie nad kanałem zrobić szalunek tracony, ułożyć parę drutów i zalać? (łącznie z 6-7 cm wylewki).  Odpływ liniowy musiałby być jakoś zawieszony w tym zbrojonym betonie.  Albo nie robić szalunku traconego ale zapiankować kanał, ściąć piankę na odpowiednią wysokość i też zazbroić i zalać?  Jak to się robi? 
    • Stare mieszkanie z 54 roku. Tynki piaskowo-wapienne. Zedrę farbę (dyskusja w innym temacie).   Jak (czym) równać nierówności 1-2cm? Czym jak ściana jest odchylona 5-8cm (mam takie 2). Będę brał ekipę, po prostu chcę wiedzieć jak dobrze zrobić, czego wymagać, gdzie i jakiej szukać. Nie chcę płyty na placki aby nie zmniejszać przestrzeni użytkowej oraz aby nie popękało. Miejscowo gdzieś mogę wrzucić ale chcę aby było zrobione solidnie. Chcę to zrobić ekipą. Więc pytanie brzmi w jaką technologię / rozwiązania iść aby ekipa zrobiła mi to ładnie i solidnie? Na to gładzie gipsowe.   Tynki maszynowe czy nie? Czy nie robi to różnicy dla ostatecznej jakości? Na minus: Mam tylko 1 fazę. Plus ktoś mi mówił że tynki maszynowe w bloku raczej za głośne, to prawda czy starać się ogarnąć 3 fazy i robić maszynowe?   Jakie materiały? Jaki sposób wykonania?  Sufity raczej zrobię podwieszane z GK.    Plus co z puszkami? Tynkarz obsadza? Co jak poprzednia ekipa **** mi puszki już obsadziła? 
    • biokominek jako ekokominek? kojarzy mi się z ekogroszkiem. ten sam sens przedrostka "eko"  
    • suporex nic nie wycisza. Wycisza ciężki materiał. Lita cegła, silikat. Wełna dodatkowo będzie tłumić.  
    • Ostatnio było malowane akrylową - Kabe Perfekta. Poprzednio... nie znam się ale pewnie tak jak mówi kolega: Jest to co kładli od lat 60tych; na pewno nigdy nie była zrywana.   Tylko w kuchni i być może w łazience pod częścią powłok jest farba olejna (a na nią akrylowa). Możliwe, że pod olejną też wapienna czy kredowo-wapienna.        Bo ściany są krzywe, czasami wgłębienie na głębokość 1cm, a czasami krzywa ściana na 5cm. Chcę tynkować aby zrobić piony i kąty pod sztukaterię. Chcę aby mieszkanie ładnie wyglądało. Po za tym położyłem sporo kabli bo wymieniałem instalację elektryczną, teraz i tak muszę coś zrobić aby ładnie zamaskować bruzdy.     W jednym miejscu zeskrobałem szpachelką jakiś 1mm powłoki i zaobserwowałem, że nawet jak zeskrobałem szpachelką wierzchnie warstwy, to nadal została jakaś farba kredowa czy kredowo-wapienna, która jest już na żywym tynku, związana z piaskiem. Pytanie czy to wyskrobywać np żyrafa aby w ogóle nie było farby na ścianie, aby tylko żywy tynk pozostał bez niczego, czy już zostawić?           Jak? Spryskiwać? Pędzlem? Czy jak? 
    • Sytuacja, kiedy nie potrzeba nic robic, bardzo mi odpowiada. Ogolnie, u mnie grzyby sa, tylko ten rok jakis taki nieciekawy. Chyba latem bylo troche za sucho na tych moich piaskach. Teraz nie bardzo mam czas, ale mysle, ze na wiosne wyciagne jakis saganek albo mala balie, i bede mieszac, drozdzowac i rozsiewac te zalazki grzybniowe. I zobaczymy, czy bedzie jakis efekt. W tej chwili to na dzialce jedynie pachnie grzybami, a grzybow niet .
    • W mieszkaniu z 54 roku około 10 lat temu była modernizowana instalacja CO. Mieszkanie na Ochocie w Warszawie, ciepło systemowe. Czy mogę podłączyć do niego grzejniki z zasilaniem dolnym? Piony by były przecięte na wysokości tego zasilania lub poniżej i z nich wyprowadzone rury do zasilania dolnego. Jakiś typ mi mówił że może pompka nie da rady przepchać a może pompki nie ma... nie wiem czy mogę tak zrobić. W bloku się nie znają i nie wiem jak ocenić czy mogę montować grzejniki z zasilaniem dolnym czy nie? (W obecnie wszystkie grzejniki w budynku mają zasilanie boczne). Jak mogę określić czy mogę czy nie? Podobno w instalacji grawitacyjnej nie mogę, ale jak pytałem typa jakie są inne rodzaje instalacji w jakich mogę to nie wiedział... teraz mam mentlik w głowie czy mogę montować te grzejniki z zasilaniem dolnym czy nie. Dodam, że będą dość wysokie (do 180cm). 
    • Ja kupiłam tę, którą polecał dekarz, on na niej będzie pracował, dawał gwarancję. 
    • A na co zwracać uwagę przy wyborze papy? Chciałbym żeby papa dłużej wytrzymała zanim położę dachówkę. Czyli muszą być dwie warstwy. Czy pierwsza musi być zgrzewalna skoro bedzie przybijana?  Jeden sklep zaproponował mi takie papy:   JARBIT V60 S30 - podkladowa zgrzewalna oksydowana 3mm, welon szklany   ICOPAL: TOP PYE PV250 S5,2s wierzchniego krycia, zgrzewalna na osnowie z włókniny poliestrowej, wzmacniana nićmi szklanymi. 5.2mm  
    • Gość Jarek
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...