Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Eksperci Termo Organika - styropian, systemy ociepleń

Eksperci Termo Organika - styropian, systemy ociepleń

Termo Organika to największy producent wyrobów do izolacji ze styropianu w Polsce oraz jedna z największych firm w tym segmencie rynku w Unii Europejskiej. Termo Organika od 2012 roku dostarcza Kompletny System Ociepleń ścian zewnętrznych (ETICS). Więcej o firmie Termo Organika

52 tematów w tym forum

1. Styropian biały, czy grafitowy

• 20 odpowiedzi
    • 29835 wyświetleń
    • 46 odpowiedzi
    • 29582 wyświetleń
  2. Docieplenie starszego budynku

• 40 odpowiedzi
    • 15064 wyświetleń
    • 29 odpowiedzi
    • 9011 wyświetleń
  3. ocieplenie ścian kolankowych

• 99 odpowiedzi
    • 8235 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 7509 wyświetleń
  4. Styropian szary i biały

• 31 odpowiedzi
    • 6918 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 6535 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 5014 wyświetleń
    • 34 odpowiedzi
    • 4870 wyświetleń
    • 38 odpowiedzi
    • 4818 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 4587 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4476 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4256 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 4239 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 4210 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4017 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3860 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3534 wyświetleń
  5. Elewacja drewnianego domu

• 3 odpowiedzi
    • 3520 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 3404 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3399 wyświetleń
  6. Dziwna elewacja

• 3 odpowiedzi
    • 3393 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3153 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 3018 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 2988 wyświetleń
  7. Ocieplenie stropu

• 4 odpowiedzi
    • 2951 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 2735 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 2720 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 2672 wyświetleń
  8. Taras na dachu plaskim

• 1 odpowiedź
    • 2535 wyświetleń
  9. remont balkonu

• 5 odpowiedzi
    • 2525 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2467 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2342 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1980 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 1754 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1408 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1011 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 994 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 975 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 873 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 873 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 770 wyświetleń
  10. Panele podłogowe

• 3 odpowiedzi
    • 756 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 744 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 744 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 650 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 604 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 398 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 335 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jak na moje rozumowanie to wg pkt 1 możesz zrobić przyłącze energetyczne  bo przecież jesteś właścicielem nieruchomości. Natomiast co  do pkt 2 masz WZiZT dla tej działki więc to powinno spełnić wymogi tego punktu. Ale jeszcze raz powtórzę, nie ma to jak rozmowa i wytłumaczenie po chłopsku co chcesz bo język urzędowy-trudny język  
    • ja tam się osobiście już nie potrafię doczekać 
    • Ława może być, nic nie powinno się z nią złego dziać zimą. Co do przymocowania tej blokady do bramy to mogli ciut przesunąć się w lewo aby czterema wkrętami przymocowali do ażuru. W zasadzie tak jak teraz jest złapane na dwa wkręty też wystarczy bo  to tylko blokada dla bramy, nie działają na nią żadne siły. Szkoda tylko roboty w tej wersji jaką przedstawiłaś. Jeżeli już tak bardzo chcesz ocieplić studnię to od spodu pokrywy która przykrywa studnie przykleiłbym styropian np 10-15 cm grubości, prościej, szybciej i chyba lepszy efekt aniżeli ta kołderka. Teraz to już nie czas na malowanie tarasu. Teraz należałoby dobrze go wyszorować i użyć jakieś dobrej chemii aby pozbyć się tego ciemnego nalotu a potem dobrze zaimpregnować i poolejować. Co do łódkowania desek przyczyna może być nie w wielkości wkrętów tylko w sposobie mocowania desek do legarów za pomocą owych wkrętów. Każda deska pod wpływem wilgoci wygina sie w zależności od ułożenia słojów (do góry lub na dół) inaczej zależy z którego  miejsca z pnia po przetarciu drzewa pochodzi deska. Czy czasami nie mieszkasz blisko Czarnobyla?  
    • Czym ostatecznie murujesz?
    • Dzisiaj ju wymurowalem polowe paleniska.    Jak dlugo musi to wszystko schnac nim bede mogl rozpalic w piecu?   Papier ceramiczny, ktory obtaczalem w zaprawie wchlonal pewnie duzo wody
    • https://pgedystrybucja.pl/Dla-Klienta/Procedury-przylaczeniowe/Procedura-przylaczania-Odbiorcow/Zasady-przylaczania-Odbiorcow-do-sieci-elektroenergetycznej/Zlozenie-wniosku-o-warunki-przylaczenia
    • Mr Tomo, chyba dawno tu nie zaglądałeś : ). Jak mistrzowie osadzili bramę, nie było tej wstawki, tylko dziura ohydna. Brama też mi się podoba, z osadzeniem gorzej. Zrobili ławę płytką, niecałe 60 cm. Irytuje mnie natomiast ta podkładka przymocowana  do ażuru  w dwóch miejscach. O to mi chodzi, nie o tę wstawkę. Decydując się na nią wiedziałam, że będzie dokręcona, nie dospawana, bo i jak.   Kolejny temat ocieplenie studni. Jak kiedyś pisałam planuję zrobić kołderkę ze styropianu ( Retro, bez jasieczka  ). Pokruszę styro, wpakuję do worka. Ktoś mi zasugerował, że powinnam ten styropian sklejać pianką montażową. Niby w celu zabezpieczenia przed wilgocią. Jest to dobry pomysł?   Męczy mnie też taras. Heniu onegdaj zwrócił uwagę na jego kolor i radził pomalować. To jedno, ale jest jeszcze coś. Tarasowiec przykręcał deski takimi cieniutkimi torksami. Skutek jest taki , że zaczęły łódkować. Zastanawiam się, czy odkręcenie ich i przykręcenie na nowo większymi grubalkami coś by dało, czy już nie ma to sensu? Na zdjęciach dalsze ciekawostki przyrodnicze. 
    • Gość Kornel
      Poważnie zastanawiam sie nad zamontowaniem zabezpieczenia do domu, niestety podczas wakacji mieliśmy niemiłą sytuację z włamywaczem, na szczęście sąsiad w porę go odstraszył. Co powiecie na inteligentne czujniki ruchu lub kamerami od Keemple. Czy ktoś z Was możę doradzić, czy w przypadku "kradzieży/ włamań" moze to skutecznie odstraszyć takiego jegomościa?
  • Doradcy redakcyjni i firmowi