Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Eksperci Termo Organika - styropian, systemy ociepleń

Eksperci Termo Organika - styropian, systemy ociepleń

Termo Organika to największy producent wyrobów do izolacji ze styropianu w Polsce oraz jedna z największych firm w tym segmencie rynku w Unii Europejskiej. Termo Organika od 2012 roku dostarcza Kompletny System Ociepleń ścian zewnętrznych (ETICS). Więcej o firmie Termo Organika

40 tematów w tym forum

• 2 odpowiedzi
    • 2650 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3845 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 2418 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 174 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3164 wyświetleń
    • 34 odpowiedzi
    • 3427 wyświetleń
  1. Docieplenie starszego budynku

• 40 odpowiedzi
    • 14394 wyświetleń
  2. Dziwna elewacja

• 3 odpowiedzi
    • 3042 wyświetleń
  3. Elewacja drewnianego domu

• 3 odpowiedzi
    • 3141 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 6051 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1993 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 3033 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 2359 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 5938 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4079 wyświetleń
    • 29 odpowiedzi
    • 6459 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 353 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 1336 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 4214 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 2609 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3501 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 2301 wyświetleń
  4. Ocieplenie stropu

• 4 odpowiedzi
    • 2434 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1258 wyświetleń
  5. Panele podłogowe

• 3 odpowiedzi
    • 336 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2797 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 3708 wyświetleń
  6. remont balkonu

• 5 odpowiedzi
    • 2114 wyświetleń
  7. Styropian biały, czy grafitowy

• 20 odpowiedzi
    • 27976 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2055 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 852 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3670 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 3831 wyświetleń
  8. Styropian szary i biały

• 31 odpowiedzi
    • 6552 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 2308 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 3877 wyświetleń
  9. Taras na dachu plaskim

• 1 odpowiedź
    • 2169 wyświetleń
    • 38 odpowiedzi
    • 3947 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 316 wyświetleń
    • 42 odpowiedzi
    • 27955 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam. Mam wątpliwości co do zalecenia przez hydraulika zamontowania stycznika. Nie taka jest jego (stycznika) rola. Stycznik służy do "przenoszenia" większych obciążeń przy jednoczesnej możliwości sterowania zdalnego, automatycznego lub innego z zadanym wymuszeniem. Stycznik może być sterowany przez wyłącznik ciśnieniowy, wyłącznik pływakowy wody, wyłącznik czasowy (zegar sterujący) lub tym podobny.   Zachodzi pytanie, o jaki jakiś stycznik tutaj chodzi.  
    • Nie miałam czasu pisać, niniejszym nadrabiam.  Elektryk niewinny. Ściągnęłam gostka z serwisu kotła. Okazało się , że diabli wzięli pompę, tę oryginalną Brotje. Zasadniczo termin gwarancji minął w styczniu, ale facet stwierdził, że widzi po godzinach, iż kocioł przepracował jeden sezon i spróbuje to załatwić w oparciu o gwarancję. Teraz czekam na rozwój wydarzeń. Podziało się więcej różności. W tak zwanym międzyczasie przeżyłam kolejną przygodę. Otóż odwiedził mnie tato i w  ramach pomocy miał zamontować w garderobie rurki będące wieszakiem. Chyba nie muszę pisać, co się stało? Dla mniej domyślnych: przewiercił podłogówkę. Właśnie tego mi brakowało do kompletu zdarzeń z hydraulikiem.  Na szczęście sprawa jest już opanowana. W zeszły piątek bowiem, czyli 8 czerwca przybył hydraulik z moją pompą głębinową. Usunięcie awarii podłogowej trwało chwilę. Jak to będzie działać dowiem się pewnie w momencie startu ogrzewania, ale to sprawdzę dopiero po wymianie tej pompy, uruchomieniu kotła i może skończeniu ( wreszcie) spinania podłogówki.  W końcu nie od parady starożytni uważali cierpliwość za cnotę.  Jak wspomniałam, mam już w studni pompę właściwą. Zatem komfort życia poprawił mi się znacząco, odczuwam to zwłaszcza przy podlewaniu. To cudowne uczucie nacisnąć pistolecik i po prostu lać. A nie jak do tej pory 30 sekund podlewania i 3 minuty odpoczynku , nim hydrofor dobił wodę. Jednak nie jest do końca różowo. Otóż nalanie nawet pół szklanki wody powoduje, że pompa( już ta właściwa) włącza się i wyłącza znów co 30 sekund. A pamiętam , jak onegdaj Bajbaga pisał, że "taktowanie" nie jest dobre dla pompy. Hydraulik stwierdził, że powinien być zamontowany jakiś stycznik, ale on tego nie zrobi, bo nie potrafi. Za zaistniały stan rzeczy obwinia też wyniesienie rury w studni. Jest to możliwe? W środę ma być u mnie elektryk z prawdziwego zdarzenia (dzięki Retro ), więc może choć ten stycznik będzie zamontowany.  
    • Gość blekitna004
      Szkoda, że nie macie w internecie zamieszczonej oferty produktów do sprzedaży.
    • Gość blekitna004
      Szkoda, że nie macie w internecie zamieszczonej oferty produktów do sprzedaży.
    • dzięki poczytam  sobie na co go można spożytkować :)  
    • Witam drodzy forumowicze, mam następujący problem: ekipa budowlana wylała ławę 40cm wys, 60cm szerokość, za zbrojona drutem 4x12mm, strzemiączko 6mm co 25 cm. Grunt to piasek z gliną, bardzo sztywny i przepuszcza wodę. Kiedy zaczęliśmy murować bloczki fundamentowe na ławie okazało się, że w jednym miejscu bloczki idą na samej krawędzi ławy( około 5m) (od wewnętrznej strony domu), a w drugim miejscu bloczki wystają 3 cm na długości około 1,5metra. Pytanie do was, czy jeżeli grunt jest sztywny, to to że te bloczki w jednym miejscu wystają 3 cm a w drugim są pomurowane do samej krawędzi nie spowoduje późniejszego pękania ścian itp? Temat dotyczy ścian nośnych. W załączniku zdjęcie (podglądowe projektu) Dodam jeszcze, że słup żelbetowy KB stwierdził, że da tylko w prawym górnym rogu(filar) a reszta normalnie z bloczków + później porotherm. 
      Pozdrawiam, Tomasz  
    • Ja właśnie zastanawiam się nad wyborem albo żaluzje zewnętrzne fasadowe albo rolety rzymskie we wewnątrz z firmy Perfecta ? Czy ktos ma i mógłby doradzić?
    • Sieciowa wkrętarka za 110 zł w Leroyu - jest nie do zdarcia. jako wiertarka, jako wkrętarka. Niebieska.
    • W tym segmencie nie do zdarcia jest 22-letnia Makita, którą pożyczam od szwagra. Nie chce się zepsuć i już. Przepracowała 19 lat na budowach, teraz ma emeryturę. Majsterkuje sobie czasami. Wkrętarka, nie szwagier.
    • Po pierwsze link W moim dzienniku notatki z szukania kleju Gorąco Cię namawiam do przeczytania dwóch - trzech stron, zanotowałem naprawdętam  cenne informacje i wywiązała się wartościowa dyskusja. Znajdziesz cenne uwagi praktyków - m.in. Stach mi dużo pomógł. Przewertowałem fora - wg mnie opinia n/t klejów wypada tak, że CM 16-17 jest najlepszy, a jeszcze nie zabija kosztami.   Wg mnie płytki 60x60 są to już płytki wielkoformatowe.   Uzupełniam informacje z mojegodziennika: wybrałem CM 16 albo CM 17, nie pamiętam. Brałem droższy. Różnica jest między nimi taka, że CM16 jest do płytek max 80cmx80cm, a CM17 jest do max 1mx1m. Ten klej jest wszędzie, w marketach sieciowych też i nic mu nie dolega.   Po zimie, po grzaniu uważam, że każde pieniądze wydane w tym momencie co jesteś, są tego warte, bo masz spokojną głowę. Jeśli chcesz inny klej kupić, droższy, a wiesz, że wg Ciebie będzie lepszy - to go bierz, nie patyczkuj się. I pamiętaj o dylatacji przy ścianie i dylatacjach w wylewce. :)   No i zadecyduj jakiej szerokości chcesz mieć fugi. Moje mają na oko jakieś 5mm, ale robione były na - nie pamiętam ile - jest zanotowane w dzienniku. Radzono mi dać mniejsze! Z obliczeń wychodziły większe. Dałem coś pośrodku. Dziś myślę na oko - na oko! - że mogłyby być mniejsze, ale gdybym miał decydować dziś, to już bym nie był pewny, czy dałbym mniejsze. Raczej nie dałbym. Powodzenia! PeZet
  • Doradcy redakcyjni i firmowi