Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Eksperci Viessmann - systemy grzewcze

Eksperci Viessmann - systemy grzewcze

Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych. W ofercie Viessmann znajdują się m.in. gazowe i olejowe kotły kondensacyjne, pompy ciepła, kotły na drewno, systemy solarne i instalacje fotowoltaiczne. Więcej o firmie Viessmann

88 tematów w tym forum

• 2 odpowiedzi
    • 120 wyświetleń
    • 28 odpowiedzi
    • 4925 wyświetleń
    • 81 odpowiedzi
    • 11873 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 936 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 928 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1123 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1842 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1402 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1734 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1872 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 4358 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2558 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2127 wyświetleń
    • 213 odpowiedzi
    • 55193 wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 3519 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2418 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2665 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 2742 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2823 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2440 wyświetleń
  1. Jaki model pieca?

• 4 odpowiedzi
    • 3536 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2526 wyświetleń
    • 21 odpowiedzi
    • 4553 wyświetleń
    • 69 odpowiedzi
    • 25082 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3425 wyświetleń
    • 40 odpowiedzi
    • 4592 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3217 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 5146 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4786 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3236 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3219 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3894 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3313 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3439 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3390 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 3563 wyświetleń
    • 55 odpowiedzi
    • 6130 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4639 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3370 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 3521 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 3784 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3684 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 4110 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 4329 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4315 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 7778 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 4139 wyświetleń
    • 18 odpowiedzi
    • 5416 wyświetleń
  2. Koszty ogrzewania gazem

• 28 odpowiedzi
    • 6927 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 4740 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Szukalem Was na muratorze. Myslalem, ze w tym roku nic nie ma, a tu prosze  
    • Yaco Ty to masz wejście Prawdziwe trzęsienie na aukcji....WIELKIE DZIĘKI!!!!!! Robi się bardzo ciekawie   Yaco - chyba myślami akurat dziś tu przyciągnęłam,  
    • słuszne pytanie przy grubej warstwie styropianu. Bo ściany nie będą miały jak oddać wilgoci na zewnątrz 
    • Witajcie!! Wreszcie Was znalazłem. Poproszę od 1-5 po 100zl   Co jest..Spicie?? Poproszę jeszcze 31 i 35 po 50zl   
    • Tez sie ciesze     Edytka, nastepnym razem przez messenger klikaj, bo "tam" malo kiedy zagladam... Przyznam szczerze, ze weszlam dzisiaj z ciekawosci zobaczyc czy nie ma aukcji...bo pamietam, ze zawsze przed swietami byla  
    • Mieszkaniec Gliwic chciał wymienić w domu instalację grzewczą. Miał dostać na to dotację w ramach programu "Smog stop". Urzędnik uznał, że mu się nie należy. Bronisław Galiczek kupił w Gliwicach dom ogrzewany węglem. W piwnicy był zainstalowany stary „kopciuch”. Do domu nie jest doprowadzony gaz. Mieszkaniec zorientował się, że jedyną instalacją, którą może w budynku zamontować, jest hybrydowa kotłownia z kotłem na biomasę. Koszt całej inwestycji wynosił 40 tys. zł. Firma postawiła kocioł, a kopciucha wywiozła na złom Galiczek złożył wniosek o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który prowadził program „Smog stop”. Przyznano mu 5,2 tys. zł, a on wynajął firmę, która zajęła się wymianą instalacji. – Od początku wiedziałem, jakie dokumenty będą najważniejsze do rozliczenia dotacji. Byłem w kontakcie z urzędnikami z funduszu. Mojej uwadze umknął jednak jeden z dokumentów, który – jak się okazuje – jest kluczowy dla sprawy – przyznaje mieszkaniec. Był wdzięczny wynajętej firmie, że ta zabrała i wywiozła jego stary kocioł. Gdyby nie to, Galiczek sam musiałby kogoś do tego wynająć. Firma wywiozła kocioł na złomnicę i otrzymała dokumenty, że został on zezłomowany. Na tym samym dokumencie szef firmy złożył potwierdzenie, do kogo ten kocioł należał. – Taki dokument dostarczyłem do funduszu. Po pewnym czasie otrzymałem informację, że dokument jest nie do zaakceptowania, bo jest na firmę, a nie na mnie. A niedługo później dowiedziałem się, że na tej podstawie dotacja została mi cofnięta – dziwi się Galiczek. O powody decyzji zapytaliśmy w katowickim WFOŚiGW. Dostaliśmy e-mail z taką informacją: „Beneficjent mimo kilkakrotnej prośby o uzupełnienie dokumentacji nie dostarczył do Funduszu imiennego potwierdzenia zezłomowania kotła – karty przekazania odpadu – dokumentu niezbędnego do przedłożenia w przypadku likwidacji źródła ciepła” – czytamy.   Zlikwidował kopciucha, miał dostać dotację. Urzędnik orzekł, że nic się nie należy
    • Gość Zenek
      Autor nie zna się na zabudowie. Błędy w rysunkach.
    • Wszystko byłoby fajnie, ale tego nie da się czytać. Poproś kogoś kto umie pisać po polsku, aby ten tekst poprawił, bo mi resztki zębów wylatuję gdy na niego patrzę. 
    • Witam wszystkich forumowiczow 

Na poczatku chcilem powiedziec ze jest to moj pierwszy post w zyciu wiec prosze o wyrozumialosc i cierpliwosc 

Zamierzam zmodernizowac instalacje Co w domu z lat 80-tych. obecnie jest tam piec zasypowy i zamierzam do wymienic na pellet 

Dom jest dwu kondyncyjny , na parterze planuje zrobic podlogowke ( 70m2 ) a na pietrze kaloryfery ( 90m2 ).

Wszystkie okna beda wymieniane i dom bedzie docieplany

Zalozenie jest takie ze planuje zamontowac na dole w salonie kominek z plaszczem wodnym i kociol na pellet.

w okresie jesienno zimowym planuje w glownej mierze wykorzystywac kominek, jak bedzie juz bardzo zimno dodatkowo kociol na pellet 

Kociol i kominek w systemie otwartym polaczone wszystko do bufora 1000l i pozniej sterowanie na podlogowke i kaloryfery 

Dodatkowo solary na dachu na lato

Prosilbym o szczera opinie i fachowe porady. dodam na rysunku jest tylko ogolny zarys i idea i nie ma na nim zaznaczonych zaworow bezpieczenstwa, zbiornikow wyrownaczych itp   Czekam na fochowe porady

Dziekuje

PS: przepaszam za ortografie i skladnie , nie jestem mistrzem jezyka polskiego
  • Doradcy redakcyjni i firmowi