Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Koszty utrzymania domu

Dział dla osób chcących podzielić się kosztami ogrzewania domu, energii elektrycznej, wywozu śmieci lub firmy ochroniarskiej. Porady, co zrobić, aby utrzymanie domu było tanie.

8 tematów w tym forum

1. domek

• 80 odpowiedzi
    • 7820 wyświetleń
    • 238 odpowiedzi
    • 29033 wyświetleń
  2. Ile kosztuje PVC

• 2 odpowiedzi
    • 16083 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 2335 wyświetleń
    • 222 odpowiedzi
    • 61725 wyświetleń
  3. Tańszy prąd/gaz ?

• 28 odpowiedzi
    • 7226 wyświetleń
    • 64 odpowiedzi
    • 18506 wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Oczywiście, że ocieplenie parapetu musi być na odpowiednim poziomie Węgarków jeszcze nie ma, budynek jest ocieplony, ale nie otynkowany z zewnątrz. Ale zrobię dziś parę przykładowych zdjęć z zewnątrz.
    • Gość Krzychu
      Sprawdzajcie raporty z GUNBu. Jakość to podstawa efektywnej termoizolacji, a z tym bywa różnie
    • Gość Lanul
      Planując prace izolacyjne sprawdzajcie raporty GUNBu. Jakość to podstawa efektywnej termoizolacji, a z tym bywa różnie
    • Oby z tego wyszedł film o dynamicznej akcji, a nie mdła telenowela.  

Gdybym był na ich miejscu to chyba bym wolał oddać Ci pieniądze za montaż (spodziewaj się też takiej odpowiedzi), niż to wszystko poprawiać. Chociaż to jest zależne od tego ile tej kasy przytulili To będzie trzeba wszystko wydłubać żeby to porządnie zrobić.
      Jeśli to wykonają, to koniecznie sprawdź okno po oknie czy wszytko jest OK. Jak to powinno wyglądać już wiesz.
      Przy montażu taśmy paroszczelnej w obrębie parapetu pustaki muszą być zaciągnięte zaprawą, a zaprawa wyschnięta przed klejeniem taśm.

W Twoim przypadku jest jeden, ale to jeden mały plusik.
      Ponieważ masz generalnego wykonawcę, montażysta Oknoplastu nie może się tłumaczyć że ościeże nie zostało należycie przygotowane. To znaczy, ta przepychanka jeśli się odbędzie to poza Twoim udziałem.

PS. Spróbuj w ramach zadośćuczynienia wymóc na nich montaż ciepłych parapetów.
      One nie są integralną częścią systemu, ale jak cisnąć - to cisnąć.., za wspomniane już wcześniej cohones.     Mam nadzieję, bo na zdjęciach tego nie widać, że węgarki zostały wykonane prawidłowo.

• Witam,
      Chciałabym zapytać, czy są jakieś specjalne gładzie gipsowe z przeznaczeniem do zastosowania w kuchni? Farby to wiem, że są, ale czy są gładzie? Może takie gotowe z pudełka? Planuję teraz u rodziców w domu zrobić remont kuchni i dać gładź na stary, mało estetyczny i podrapany tynk. Dwa - czym usunąć żółć ze ścian (taką po papierosach). Czy w ogóle to usuwać, skoro ma iść gładź?
    • Część. 
        Tak jak w temacie, mamy problem z ziębą. Jakiś czas temu ptak znalazł sobie lokum niedaleko naszego domu i od tego czasu mamy z nim problemy. Głównie dlatego, że uporczywie co jakiś czas stuka w szyby. Wg. zaleceń w Internecie, postanowiłem zasłonić okna, ale podziałało to tylko na chwilę. Zięba nadal atakuje swoje odbicie w innych szybach naszego domu. Może macie na tego małego ptaszka jakiś sposób? 
      Niestety nie potrafię zlokalizować jego gniazda. 

Ps: nie wiedziałam do jakiego działu wrzucić to zapytanie, dlatego wylądowało w dziale ze zwierzakami. Od razu przepraszam za to, ale w sumie można powiedzieć, że mamy nowego zwierzaka. No, przynajmniej od czasu do czasu, gdy do nas puka  
    • Wiosna, więc ziemniaki, jaka i jakaś dobra sałatka
    • Taka moja podpowiedź z własnego doświadczenia. Po zakończonym montażu, sprawdźcie czy wszystko jest równo, czy drzwiczki, szafki itd są równoległe i prostopadłe względem siebie.
    • Zastanawiałem się ostatnio nad położeniem płytek w pomieszczeniu rówineż pod kątem tego,ze byłoby wygodniej w czyszczeniu. Kominek brudzi, tak samo w salonie znajduje sie wyjście na taras, które od wiosny do jesieni jest bardzo często użytkowane.Co sądzicie o płytkach Modern od Tubądzina?    
    • Scenariusz mam taki, że zażądam od Generalnego Wykonawcy usunięcia "szkód" w zakresie jaki przedstawiłeś w poście #5 i wyznaczę termin. Zastrzegę, że jeżeli tego nie zrobią to by nie generować kolejnych opóźnień zrobią sam, za nich i wystąpię o zwrot poniesionych kosztów. Jak będą się uchylać to do sądu.  
  • Doradcy redakcyjni i firmowi