Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jeśka 2014, czyli jesienny Zlot Forumowiczów

Informacje na temat jesiennego spotkania organizowanego przez Forumowiczów Budujemy Dom

4 tematy w tym forum

1. Było minęło, pozostały wspomnienia ...

• 40 odpowiedzi
    • 17,7k wyświetleń
  2. Wybór kateringu

• 18 odpowiedzi
    • 10,8k wyświetleń
    • 160 odpowiedzi
    • 50,2k wyświetleń
    • 80 odpowiedzi
    • 26,4k wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Krok czwarty to rozpięcie folii o wysokiej paroprzepuszczalności w pewnej odległości od deskowania. W ten sposób zyskujemy szczelinę wentylacyjną i zabezpieczenie wełny mineralnej przed zamoczeniem w razie nieszczelności pokrycia i podkładu z papy na deskach.
    • no deszczowej jak najbardziej a nawet mroźnej klimatyzatory budżetowe grzeją do -25*C na zewnątrz a droższe nawet do -30 *C.
    • Zgodnie z tym to na zgłoszenie. W swoim domu jednorodzinnym taka procedura a w bloku trochę ceregieli z zarządcą lub odmowa.   "Zgodnie z art. 29 ust. 2 pkt 1aa i 1b ustawy z 7.07.1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. z 2016 r. poz. 290) - dalej pr. bud., pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na przebudowie budynków, innych niż budynki, o których mowa w ust. 1, z wyłączeniem ich przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych, a także z wyłączeniem budynków, których projekty budowlane wymagają uzgodnienia pod względem ochrony przeciwpożarowej a także na przebudowie przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych, o ile nie prowadzi ona do zwiększenia dotychczasowego obszaru oddziaływania tych budynków. Jeżeli zatem podlegający przebudowie budynek jest budynkiem jednorodzinnym a zamierzana inwestycja, polegająca na wykonaniu otworu drzwiowego w miejscu dotychczasowego okna nie zwiększy dotychczasowego obszaru oddziaływania tego budynku jednorodzinnego, roboty mogą zostać wykonane w ramach zgłoszenia. Jednak w przypadku, gdy otwór zewnętrzny ma być przebudowany w budynku np. wielorodzinnym (por. przepis art. 29 ust. 2 pkt 1aa pr. bud.), inwestor jest zobowiązany do uzyskania pozwolenia na budowę." źródło: https://www.prawo.pl/biznes/drzwi-zamiast-okna-czy-potrzebne-pozwolenie-na-budowe,153573.html  
    • Przecież PV dostarczają prąd elektryczny i możesz zasilić nim nawet respirator wiec nie wiem skąd to zdziwienie??  Jeżeli budujesz nowy dom rozważ wykorzystanie klimatyzacji również do ogrzewania domu. Polecam takaklima z Raszyna, Jestem zadowolony z usługi i sprzętu. 
    • Występowanie o zgodę na taką zmianę nie wydaje się uzasadnione. Nie ma tu przecież ingerencji w elementy konstrukcyjne. Nie jest to też sytuacja, w której okno/drzwi pojawiają się w ścianie, gdzie dotąd ich nie było (w pewnych sytuacjach może to zmieniać wymagane odległości od granic i innych obiektów).
    • Gość Tris
      To ciekawe rozwiązanie, nie sądziłem, że panele mogą wystarczyć do obsłużenia klimatyzatora. Osobiście, chcę mieć klimę u siebie na Novej Magdalence, bo doskwierają mi upały, a nowy dom traktuję jako nowy, świeży start – wyeliminuję zatem tę niedogodność, na którą narzekam co roku ^^ Przynajmniej w domu będę się czuł dobrze.
    • Czy zależało Ci koniecznie na tych słupach na poddaszu? Wypadają na środku pomieszczeń mając ścianę murowaną można było uniknąć tych słupów. 
    • Gość Dit
      Ja chcę być eko, ale z klimatyzacji nie zrezygnuję. Rozważam opcję montażu u siebie klimatyzacji na Novej Magdalence z dodatkiem paneli fotowoltaicznych, żeby zrównoważyć pobór prądu choć trochę. Natomiast rezygnować z tego luksusu nie chcę, za bardzo doskwierają nam upały, żeby się jeszcze męczyć.
    • Latem instalacja z klimatyzatorami szybko schładza powietrze w pomieszczeniach, reguluje jego wilgotność i filtruje. W okresach aury zimnej i?deszczowej wiele modeli umożliwia też ogrzewanie powietrza. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/a/13003-kto-potrzebuje-klimatyzacji
    • Korzystając z doświadczeń znajomego Forumowicza, pierwszy sezon ogrzewam z powodzenie cały dom, jako głównym źródłem ciepła klimatyzatorem typu split (dane w stopce). Pomimo iż sezon grzewczy jeszcze się nie zakończył chciałbym stworzyć wątek w celu wymiany doświadczeń na tym polu.  Warto zainwestować w tego typu pompę ciepła z wielu powodów, jest to tanie inwestycyjnie, eksploatacyjnie, można ogrzewać mieszkania również w kamienicach oraz domy w których dotychczas był kopciuch, w nowych domach klimatyzator eliminuje konieczność inwestowania pieniędzy w przestarzałe układy wodne.    Do czasu montażu klimatyzatora ogrzewałem dom 17 lat prądem elektrycznym konwektorami w taryfie g12w , w założeniu pierwotnym klimatyzator o mocy 2,9 kW miał zastąpić konwektor w salonie o mocy 2 kW, W praktyce okazał się o wiele wydajniejszy i zastąpił 3 konwektory na parterze o mocy 4 kW i 3 na poddaszu o mocy łącznej 2 kW do temperatury ok -5*C. Poniżej konwektory są lekko ciepłe.  Według cw dom mam zapotrzebowanie przeciętne na moc grzewczą 2,3 kW maksymalne 4,8kW. Zapotrzebowanie na moc grzewczą 46W/m2. Dobrałem klimatyzator do zapotrzebowania na moc jakie jest potrzebne  w 90% sezonu grzewczego zakładając że w silne mrozy COP jest poniżej 2 więc można grzać konwektorami bo i tak najzimniej jest w nocy przy taryfie g12w /g12 koszty nie będą dobijające. Klimatyzatory dużej mocy nie są tak oszczędne przy niskim obciążeniu jak to wynika z reklamy. Klimatyzator 5kW pobiera minimalnie tyle ile 2,9 kW maksymalnie a to jest zasadnicza różnica w rachunku.      Koszt mojego klimatyzatora wraz z montażem to 2780 zł po odliczeniu ulgi termomodernizacyjnej ok 2350. Czy można mieć tanio pompę ciepła? Nie po prostu trzeba  
  • {advertisement="reklama_prawa"}

• Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...