Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

LetKA 2014 - letni zlot Forumowiczów Budujemy Dom

7 czerwca 2014 r. spotkaliśmy się na letnim zlocie Forumowiczów Budujemy Dom organizowanym przez Redakcję Budujemy Dom.


 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Czy 10% to max , z czym może sobie poradzić falownik? Może to kwestia dodatkowej stabilizacji napięcia przed oddaniem do sieci. Czy ja dobrze rozumuję. Czy producent falownika zapoznał się z problemem i stwierdził, że dostawca energii tylko poradzi?
  • Tu się zgodzę w 100%. Po pierwsze: dofinansowanie z programów rządowych, po drugie: wydatki na taką inwestycję można rozliczyć w rocznym zeznaniu PIT. Możliwe, że to bardziej korzystny wariant dla Inwestora, który przekracza próg podatkowy i musi dopłacać w US. Ten sposób zwrotu części kosztów w formie zwrotu z US można zastosować również w przypadku innych inwestycji termomodernizacyjnych, które uwzględnia Ustawodawca. Oczywiście nie możemy korzystać z dwóch "ulg" jednocześnie. Podrzucam film tematyczny, w którym jest mowa o synergii pompy ciepła i paneli PV.  
  • Chciałam zapytać w jakich kolorach dostępne są panele dachowe na rąbek?
  • Dzień dobry.  W kwestii pretensji to moja wypowiedź została źle zinterpretowana. O co miałbym mieć pretensje do osób czy forum bezpośrednio nie związanych z danym problemem? Nie mam żadnych pretensji do nikogo. Po za tym co za różnica czym było mierzone napięcie? Klasa miernika nie ma tu nic do rzeczy żaden miernik nie ma aż takich uchybów żeby wskazywać istotny błąd przy takim pomiarze. Informacjami dzieliłem się w tym samym czasie gdy je otrzymywałem więc za cykanie danymi przepraszam. A dla osób, które próbowały jakoś ten problem prześwietlić mam informację ( już ostatnią). Okazało się że falownik jest tak ustawiony, że niweluje spadki napięcia w granicach 10%. W sytuacji gdy napięcie spada poniżej tych wartości po prostu wyłącza panele i traktuje całą sytuację jak zanik zasilania na linii zasilającej. Czy jest to poprawne? Moim zdaniem nie do końca bo zainstalowanie tych paneli mijało się w tym przypadku z celem. Ale to już zależy od punktu widzenia. Znajomy będzie zgłaszał PGE ten problem, a jak będzie dalej to życie pokaże. Pozdrawiam Forumowiczów, a niektórych pozdrawiam siedząc na drzewie :-). 
  • Gość Tomasz
   Stosunek jakości do ceny rewelacja. Obecnie jeden z najlepszych składów budowlanych w Mazowieckiem.
  • Gość Jonasz
   Fotowoltaika to mega temat. Bujałem się z nią kilka lat, ale teraz skoro planują takie zmiany, trzeba dopiąć swego. Na szczęście przygotowanie juz mam, rozeznanie, doradztwo w Ads green więc licze że uda się jeszcze w tym roku zamknąć temat. Fotowoltaika swoje kosztuje to fakt, ale przy dobrych rabatach i dotacji, zwraca się w ciągu kilku lat
  • Kto w dzisiejszych czasach nie słyszał o popularności pompy ciepła oraz instalacji PV? Oba urządzenia, należące do rodziny odnawialnych źródeł energii, stały się gorącym tematem ze względu na wzajemne uzupełnianie się w działaniu i przez to generowaniu dodatkowych oszczędności. Warto więc inwestując w pompę ciepła przemyśleć również inwestycję w instalację fotowoltaiczną. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/kolektory-sloneczne-i-fotowoltaika/a/96286-pompa-ciepla-i-fotowoltaika-idealny-sposob-na-oszczednosci
  • Styropian grafitowy typu  fasada będzie miał parametry użytkowe znacznie lepsze niż tradycyjne białe styropiany, a porównując ceny zakupu pod względem właściwości użytkowych (lepsza izolacyjność grafitowych płyt) w wielu przypadkach będzie materiałem o tej samej wartości lub nawet tańszym. Nie można porównywać materiałów tylko po jednostce zakupowej np. cena za 1 m3, ale przede wszystkim trzeba porównać opór cieplny przy danej grubości. Dodatkowo cieńsza warstwa izolacji styropianu grafitowego w porównaniu ze zwykłym  to szereg korzyści  np. mniejsza ilość materiału liczonego w m3, krótsze łączniki (tańsze) o ile zachodzi potrzeba ich stosowania, mniejsze koszty obróbek blacharskich, parapetów, itp. W porównaniu: styropian grafitowy TERMONIUM PLUS fasada o współczynniku lambda 0,031 W/mK i grubości 15 cm będzie chronił budynek tak samo jak zwykły styropian o współczynniku lambda =0,044W/mK ale przy grubości 21 cm. Dla przykładu na dom o powierzchni ścian do docieplenia 200 m2 będziemy potrzebować 30 m3 styropianu TERMONIUM PLUS o grubości 15 cm, a w przypadku zastosowania  zwykłego styropianu, którego ilość wyniesie aż 42 m3 dla grubości 21 cm. W nowoprojektowanych budynkach najczęściej przyjmuje się rozwiązanie bloczków konstrukcyjnych o grubości 24 cm i ocieplenie w postaci styropianu grafitowego o grubości 20 cm.  
  • Złodziej szuka słabych punktów w zabezpieczeniu budynku lub działa bez przygotowania. Jedno jest pewne - solidne drzwi powstrzymają go na tyle, że ochrona zdąży na czas. Elementy zabezpieczenia to cały system zależności. Nie można stawiać tylko na jeden element. System alarmowy - owszem, ale ja bym wolał, żeby nigdy się nie włączył.
  • A mnie się podoba Właśnie na mijankę montowana fajnie wygląda.  
 • {advertisement="reklama_prawa"}

 • Doradcy redakcyjni i firmowi

×
×
 • Utwórz nowe...