Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jeśka 2012

Informacje na temat jesiennego spotkania organizowanego przez Forumowiczów Budujemy Dom

5 tematów w tym forum

1. FOTOPLASTIKON ZLOTOWY JEŚKA 21-23 WRZEŚNIA 2012

• 20 odpowiedzi
    • 16,4k wyświetleń
    • 355 odpowiedzi
    • 98,1k wyświetleń
  2. Muzyka na Jeśkę

• 23 odpowiedzi
    • 14,7k wyświetleń
    • 130 odpowiedzi
    • 50k wyświetleń
  3. Wybieramy termin Jeśki :) 1 2

• 54 odpowiedzi
    • 27,1k wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam, Zarządca Nieruchomości zatrudni na pełen etat, osobę do technicznej obsługi budynków. Praca we Wrocławiu. Zakres obowiązków: - nadzór i kontrola nad usługami związanymi z funkcjonowaniem urządzeń technicznych nieruchomości, - nadzór nad dokumentacją techniczną i budowlaną nieruchomości, - określanie zakresu prac mających na celu bieżącą konserwację nieruchomości, w szczególności: zlecanie napraw budynku, jego pomieszczeń wspólnych oraz urządzeń technicznych, - nadzór nad usuwaniem skutków awarii na nieruchomości, - budowanie pozytywnych relacji z Zarządami oraz mieszkańcami Wspólnot Wymagania: - wykształcenie techniczne/wyższe/licencjat, - doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku lub gotowość do jego nabycia, - samodzielność w działaniu, odpowiedzialność, dobra organizacja i umiejętność pracy pod presją, - bardzo dobra znajomość obsługi komputera MS Office, - prawo jazdy (możliwość korzystania z samochodu prywatnego do celów służbowych) Oferujemy: - pracę w dużej i stabilnej firmie - atrakcyjne warunki wynagrodzenia - możliwość rozwoju i zdobywania doświadczeń - pakiet świadczeń dodatkowych (m.in. prywatna opieka medyczna, Multisport)
    • Zależy jaka będzie oferta. Na stole, rzecz jasna.
    • U nas nie ma mowy, aby komukolwiek zamontowano wodomierz, jeśli nie ma zaworu antyskażeniowego.    Trochę inaczej jest w blokach, bo tam poszczególni odbiorcy nie są rozdzieleni (zawór jest tylko na wejściu do budynku) i instalacja ma sumarycznie znacznie większą pojemność. Dlatego w blokach nie ma takich skokowych wzrostów ciśnienia.   Natomiast wysokie ciśnienie na wejściu to kwestia złej regulacji reduktora. Przecież sieć wodociągowa (np. u mnie na wsi) pracuje na średnim ciśnieniu. I każdy odbiorca ma ciśnienie redukowane na wejściu.
    • Racja racja, w sieci, już patrzyłem na całość, ale bez reduktora może tak być. Znam przypadek, że na wejsciu było 6 Bar w domu na wsi. Elektryczny podgrzewacz wody "głupiał", baterie dawały radę, ale spłuczka w toalecie jakoś często się psuła. Nawiażę jeszcze do zaworu antyskażeniowego. Nie ma takiego obowiązku i miało kto takie w domach prywatnych montuje. Wątpię nawet czy we Wrocławiu i Sandomierzu po powodziach ktoś sobie prywatnie zamontował lub czy zarządcy budynków również doposazyli instalację o zawory antyskażeniowe. Jakie tam jest ciśnienie na wejściu do budynku?
    • Ale tu jest Kargul i Pawlaczka, nie wiadomo czy da radę 
    • Przypomina mi się awantura o miedzę Kargula z Pawlakiem i scena z garnkami i koszulami. Trzeba się dogadać przy stole suto zastawionym. W innym przypadku sąsiad będzie robił dalej po swojemu i tak bez końca.
    • Warstwa nośna czyli mur musi być na tyle stabilny, że będzie można w nim stabilnie zamocować kotwy. Są "niby" różnego rodzaju kotwy, które można  nawet w najbardziej lichej ścianie przymocować i potem na tym wieszać po kilkadziesiąt, nawet do kilkaset kg. ja bym jednak przychylił się do porady Eksperta Cezarego i wiercił na wylot lub ewentualnie zaplanował kotwy chemiczne. Można zacząć od sprawdzenia oferty firmy fischer. Tak na szybko mi do głowy przyszło. Potem te tuleje w postaci rurek -idąc za radą @bakadowo@op.pl . najważniejsze jest jednak obciążenie od elementu rozłożone na ilość mocowań.
    • Ale ten koleś to jakiś zwykły frajer, albo jeszcze żyje w zamierzchłych czasach, gdzie za łapówkę wszystko dało się załatwić. Mimo wszystko, często mam wrażenie i pewnie słuszne, że pewne sprawy celowo są opóźniane, żeby ci z bieżącej kadencji mogli się obłowić. Ale to raczej na głębszych wsiach, gdzie cicho i głucho, a układy działają tak jak kiedyś, ale nie na poziomie miasta i burmistrza, bo to już raczej za grubo. A tu akurat burmistrz społecznik się trafił, by zapobiec temu, żeby jakiś miejscowy oligarcha nie zagarnął gruntu wartego krocie i postawił biedronke. A w sytuacji autora, tak czy tak powęszył bym gdzie się da, czy coś gdzieś się uda załatwić. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
    • Podejrzewam, że nikt Ci nie odpowie na takie pytania, bo podejście władz może być różne. U nas we wsi była taka sytuacja, że gmina swoją działkę podzieliła na cztery budowlane i wystawiła na przetarg. Wszystkie cztery kupił jeden dziany gość i chciał je znowu scalić i wybudować na nich dom. Ale gmina się nie zgodziła. Burmistrz powiedział jasno, że po to działkę podzielono, żeby były cztery działki i finito. Minęło już ponad 20 lat i nic się nie dzieje, Gość nic nie buduje, bo musiałby w obrębie jednej z 4 działek, a tego nie chce. A gmina zdania nie zmienia. Facet utopił kasę i nic z tego nie ma, na działkach, niegłupio położonych w centrum, rosną chwasty,
    • Witam, Przepraszam, że odkopuję temat, działki są wcielone w jedną księgę i wciąż stanową oddzielne działki ewidencyjne, teraz mam jeszcze 2 pytania: 1. Czy jeżeli uda się je połączyć geodezyjnie (o ile w ogóle jest taka możliwość) to czy będzie to działka rolno-budowlana? I czy wtedy będzie można się starać o warunki zabudowy? 2. Czy jeżeli uda mi się uzyskać dla działki rolnej RIVb warunki zabudowy (bez łączenia geodezyjnego) i zostanie wydzielona z niej część pod dom to czy mogę wybudować dom pomiędzy tymi działkami? Przechodzący przez 2 działki np 50%/50%, a nie na granicach? (kilka portali o tym pisało, że w pozwoleniu na budowę wpisujemy 2 działki) Tak jak pisałem działki te nie są objęte MPZP i znajdują się w mieście.   Pozdrawiam
  • {advertisement="reklama_prawa"}

• Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...