Skocz do zawartości

Zimowy zlot Forumowiczów 2010

Informacje na temat zimowego spotkania organizowanego przez Forumowiczów Budujemy Dom


8 tematów w tym forum

  1. GDZIE KulKA? 1 2 3 4 16

    • 784 odpowiedzi
    • 2,3m wyświetleń
  2. LISTA OBECNOŚCI ... 1 2 3 4 5

    • 223 odpowiedzi
    • 210,6k wyświetleń
    • 62 odpowiedzi
    • 44k wyświetleń
    • 42 odpowiedzi
    • 24k wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 17k wyświetleń
  3. Transport na KulKę

    • 14 odpowiedzi
    • 15,1k wyświetleń
  4. Narty na Kulce

    • 12 odpowiedzi
    • 13,5k wyświetleń
  5. A może pośpiewamy???

    • 3 odpowiedzi
    • 12,3k wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Zmywarka podłączona dokładnie tak jak na zdjęciu drugim. Dziś zapachu brak.
    • Komentarz dodany przez A.Gawim: Sąsiad mi zablokował wjazd na mą posesje i nie mogę wjechać i śmieci też od lipca nie wywiezione mam na działce chałde śmieci szczury i co robić błagam niech mi ktoś pomoże
    • Komentarz dodany przez Grzegorz: Czy blok z wielkiej płyty - 4 piętra ocieplony styropianem 15 cm może być jeszcze raz ocieplany. Jak spełnić wymóg klasy A zapotrzebowania energetycznego takiego budynku i czy to w ogóle możliwe w przypadku bloków z wielkiej płyty?
    • Budynki wielorodzinne z tzw. wielkiej płyty na długo jeszcze pozostaną elementem krajobrazu polskich miast. Generalnie rzecz biorąc, wymagają docieplenia, bo ich ciepłochronność odpowiada niskim standardom sprzed kilkudziesięciu już lat. Jednak specyficzna konstrukcja ścian z wielkiej płyty, zwykle z cienką, 5-6-centymetrową warstwą osłonową, wymaga specjalnych rozwiązań. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/przegrody/baza-wiedzy/izolacje-termiczne-i-akustyczne/22844-wielka-plyta-a-mocowanie-docieplenia
    • A podłączenie zmywarki jest szczelne?    
    • To normalne,  prawidłowy objaw, tak są skonstruowane, żeby po prawidłowym zaprasowaniu dodatkowo można było jeszcze nieznacznie je korygować w trakcie budowy instalacji.  
    • Tu już potrzebna jest inna wentylacja. Potrzebujesz jeden, dwa regulatory wilgotności i temperatury, z  zewnętrzną  sondą, zamontowane w skrajnych miejscach kurnika,  które będą sterować wentylacją w kurniku do regulatorów trzeba podłączyć wentylatory z żaluzją. Jak masz małe kurczęta to potrzebują wysokiej temperatury w kurniku. Trzeba je dogrzewać. Nie wytwarzają one jeszcze wystarczającej ilości ciepła, aby utrzymać w kurniku temperaturę na stałym poziomie.   W wyniku wzrostu masy ciała i większej produkcji ciepła w kurniku rośnie temperatura wewnętrzna i wilgotność, w związku z czym ogrzewanie można ustawić na niższą temperaturę lub je wyłączać.    Ze względu na wahania temperatury i wilgotności, wentylacja grawitacyjna nie poradzi sobie z płynną regulacją  w większym kurniku i może prowadzić do przegrzania/wychłodzenia, powodować straty w stadzie.  Od wewnątrz do desek trzeba wkrętami przykręcić styropian 2-5 cm, zależnie od strefy klimatycznej. 
    • Dzień dobry,  jestem już bardzo bliski kupna działki, jednak bardzo zielony w tematach prawnych. Pośrednikiem niestety albo i stety jest agencja nieruchomości, jednak jak się można domyślać działa zapewne tylko na korzyść swoją i ewentualnie swojego klienta, a nie osoby kupującej działkę. Problem mam taki: w MPZP większa cześć działki - 36ar widnieje jako MR, a pozostałe 12ar jako działka Rp. Agent nieruchomości twierdzi, ze mogę kupić działkę bez problemu, załatwiając to szybko i sprawnie jednym pismem do KOWR, ponieważ ma mniej niż 1ha, z tym się może i zgodzę. Twierdzi także, ze na części MR śmiało w przyszłości mogę zbudować swój wymarzony dom, mimo, ze nie jestem rolnikiem. jednak dzisiaj coś mnie tknęło i na własną rękę udałem się do gminy i pobrałem od nich wypis z MPZP i sam zacząłem się zagłębiać. Niby na nim nie jest nic napisane, ze muszę być rolnikiem, a pojęcie „zabudowa wiejska”, naprzemiennie miesza się ze słowem „zabudowa jednorodzinna”. Wstawiam zdjęcie definicji MR z wyżej wspomnianego wypisu, może ktoś z was mi trochę to rozświetli, a w zasadzie odpowie na pytanie czy w przyszłości mogę tam wybudować dom nie będąc rolnikiem. Dodam, ze na działce są wszystkie media, a także po sąsiedzku i na przeciwko są zabudowania. Moją nieufność do agencji potwierdza tylko fakt, ze na części 12ar rolnego jest stanowisko archeologiczne, jednak to stanowi mniejszy problem. Bardziej mi zależy na tych 36arach rzekomo budowlanych. wstawiam zdjęcie wypisu i wyrysu  
    • jak ocieple cały dach komin mimo braku długosci bd ciagnac jak bd miał tez napływ swiezego powietrza?  
    • tak ale co to wnosi do mego pytania? u mnie nie da sie zrobił tak długiego komina
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

×
×
  • Utwórz nowe...