Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Ogłoszenia różne

Zaloguj się, aby obserwować  

1 301 tematów w tym forum

• 0 odpowiedzi
    • 1 285 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1 329 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1 374 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 2 625 wyświetleń
  1. Wciągarka rusztowań

• 1 odpowiedź
    • 1 677 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1 301 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1 329 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1 390 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1 306 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1 362 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1 276 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1 582 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1 258 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2 374 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 2 406 wyświetleń
  2. Dorabianie kluczy

• 0 odpowiedzi
    • 1 135 wyświetleń
  3. Solidna Ekipa Remontowa

• 1 odpowiedź
    • 4 386 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1 211 wyświetleń
  4. Sprzedam parkiet dębowy

• 0 odpowiedzi
    • 1 214 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1 073 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1 322 wyświetleń
  5. Naprawa silników Perkins

• 0 odpowiedzi
    • 1 019 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 995 wyświetleń
  6. WroLED.pl

• 1 odpowiedź
    • 1 152 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2 923 wyświetleń
  7. Dom z bali 1 2

• 50 odpowiedzi
    • 58 110 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 983 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 962 wyświetleń
  8. Propozycja dla Wykonawców !

• 0 odpowiedzi
    • 837 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 879 wyświetleń
  9. Polska-Sklejka.pl

• 0 odpowiedzi
    • 754 wyświetleń
  10. Mały kocioł

• 12 odpowiedzi
    • 963 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2 308 wyświetleń
  11. Schody publiczne

• 1 odpowiedź
    • 1 249 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1 880 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 630 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 12 732 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 327 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 253 wyświetleń
  12. Montaż anten LTE

• 1 odpowiedź
    • 330 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3 022 wyświetleń
  13. Detale

• 0 odpowiedzi
    • 675 wyświetleń
    • 28 odpowiedzi
    • 19 638 wyświetleń
  14. Renowacja mebli

• 1 odpowiedź
    • 2 004 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 540 wyświetleń
  15. Panele ścienne ZICARO?

• 0 odpowiedzi
    • 722 wyświetleń
  16. Tapeta megnetyczna - znacie?

• 0 odpowiedzi
    • 653 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1 303 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 698 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 685 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dzień dobry. Zsuwający się śnieg z połaci, zwłaszcza w porze rozstopowej, kiedy ten śnieg jest ciężki, może stanowić zagrożenie dla osób czy mienia (np. zaparkowany samochód) znajdujących się w pobliżu dachu. Dlatego dachy wyposaża się w elementy zapobiegające temu zjawisku.   Śniegochwyty służą do rozbijania osuwającego się śniegu oraz częściowego zatrzymania śniegu na dachach pokrytych blachodachówką i niektórymi trapezami dachowymi.     Bariera przeciwśniegowa wykorzystywana jest do zabezpieczenia dachu przed zsuwaniem się śniegu. Stosuje się ją w okolicach okapu, przy wejściach oraz w miejscach, gdzie mogą przechodzić ludzie. * bariera - blachodachówka * bariera - panele dachowe na rąbek   W ofercie Blachy Pruszyński posiadamy wymienione wyżej elementy. Przy składaniu zamówienia, można je od razu dopisać i dostarczyć kompletny dach.
    • To artykuł redakcyjny, żaden tekst sponsorowany. Opisaliśmy bramy o zbliżonych parametrach: wszystkie mają takie same wymiary (szerokość 250 cm, wysokość 220-225 cm), panele wypełnione pianą PUR zbliżonej grubości (40-45 mm lub 60 mm), napędy zamykające je z podobną prędkością (14-18 cm/s).
    • Co zamontować na dachu, żeby zapobiec zsuwającemu się śniegowi z dachu? Jakieś bariery chyba się mocuje?
    • Tzn, chodzi mi o to że strych w ogóle nie jest ocieplony, i zastanawiam się czy dodanie  10cm wełny na suficie podwieszanym nad pomieszczeniami coś zmieni. Czy moze ocieplic strcyh?
    • Jeśli masz na suficie i na skosach po 20 cm - czyli po równo - to dodałbym na sufit, bo tam będzie więcej ciepło "uciekać", niż po skosach.
    • Witam,   mam dom z poddaszem użytkowym, skosy na poddaszu są ocieplone 20cm wełny (na zakładkę) + 20 cm położonej wełny na sufit z GK. Zostało mi jeszcze trochę wełny i zastanawiam się czy ocieplić nią skosy na strychu (na grubość 10cm), czy z tego co zostało to dołożyć na sufit (Mam dostęp do sufitu z racji obniżenia jego na jętkach o 90cm, można poruszać się po ścianach działowych). Co myślicie?
    • Gość Zbigniew Mitoraj
      W tym roku zaszło trochę zmian w prawie budowlanym nie trzeba uzyskiwać pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych oraz obowiązku zgłaszania rozpoczęcia robót budowlanych wystarczy zgłoszenie, ale to dotyczy nie wszystkich obiektów
    • Witam. Buduje dom podpiwniczony na ławach fundamentowych. Piwnica kiedyś będzie dogrzewana. Obecnie mam ocieplone ściany piwnicy XPsem 10 cm, kierbud zalecił ocieplić posadzkę piwnicy. A ja zastanawiam się czy skoro kiedyś będę planował ogrzewać piwnicę to czy mostek termiczny jaki znajduje się pomiędzy chudziakiem a nieocieploną częścią ławy nie będzie powodował utraty ciepła? Piwnica znajduje sie ok 170 cm poniżej gruntu więc w okolicy ław będzie na pewno temp dodatnia.  Reasumując mam tak: A czy zrobić tak? Czy coś to w ogóle da biorąc pod uwagę że ława znajduje się poniżej strefy przemarzania?? Wiem ze poprawnie było by zrobić ciągłość ocieplenia i jako pierwszą warstwę dać specjalne drogie pustaki termiczne ale nie myślałem o tym wcześniej. Kolejne pytanie, kierbud kazał zrobic niewielką fasetke na styku ściana-ława. Żeby woda spływała po masie KMB. Ale fasetka miała być 3x3 cm, a styropian jest grubości 10 cm więc całkowicie przykrywa fasetkę. Co to w ogóle daje? Czy fasetka nie powinna być większa i wychodzić poza xps (wtedy była by bardzo masywna). Ławy są szersze od ścian o 15 cm z każdej strony, więc w przypadku styropianu 10 cm odstają one o 5 cm. Daje to że teraz jeśli woda spływa po xps to podpływa pod styropian xps, zamiast w grunt no i dlatego tława nie jest idealnie równa.  Pierwsza rada kierownika to zrobić kolejna fasetkę na xps z masy KMB ale nie wydaje mi się to rozsądne ponieważ będzie to zamknięcie drogi dla ewentualnej wody pomiędzy xps-ściana, a ja wolałbym żeby ta woda sobie wypływała. Czy rozsądnym by było doklejenie fasetek z XPS a na całości będzie folia kubełkowa? Wtedy ewentualna woda wypłynęła by spod pianki na którą klejony jest XPS.
    • Dzień dobry,   możliwe, że chodzi o zjawisko tzw. naskórkowania kleju, czyli utworzenia cieniutkiej warstwy, która straciła właściwości klejące. Dla każdego kleju podawany jest tzw. „czas otwarty”, a więc czas, w którym klej posiada zdolność zwilżania płytki a tym samym przyklejania.   Przykładowo - niepylący weber ZP414 ma 30 minut. Więcej na stronie: https://www.pl.weber/ukladanie-plytek/elastyczne-kleje-do-plytek/weber-zp414   Czasem w sytuacji np. kiedy występuje zbyt wysoka temperatura, po nałożeniu kleju na ścianę po jego dosyć długim leżeniu w wiadrze, dochodzi do naskórkowania.   Pozdrawiamy!
    • Dzień dobry,   generalnie nie wiadomo, czy zastosowanie iniekcji (hydroizolacji iniekcyjnej - instrukcja krok po kroku) w tym konkretnym przypadku może osiągnąć oczekiwane efekty. Ze zdjęć wynika, że hydroizolacja fundamentów nie została wykonana prawidłowo. Od tego należałoby zacząć.   Wiele informacji na ten temat znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/fundamenty   Pozdrawiamy!
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...