Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ogłoszenia różne

1 330 tematów w tym forum

• 0 odpowiedzi
    • 146 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 333 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 121 wyświetleń
  1. Brama Beditom

• 2 odpowiedzi
    • 555 wyświetleń
  2. Przemysłowe tłumiki hałasu

• 0 odpowiedzi
    • 316 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 458 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 468 wyświetleń
  3. Ubrania robocze

• 4 odpowiedzi
    • 1,4k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 547 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 420 wyświetleń
  4. Oświetlenie antypaniczne

• 0 odpowiedzi
    • 502 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 452 wyświetleń
  5. Bramy garażowe

• 1 odpowiedź
    • 556 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 579 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 716 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 611 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1,1k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 809 wyświetleń
  6. Dom w Kellerisach- poszukuję!!!

• 0 odpowiedzi
    • 977 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 749 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 904 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 813 wyświetleń
  7. Części do maszyn

• 2 odpowiedzi
    • 1,1k wyświetleń
  8. Charytatywny projekt łazienki

• 0 odpowiedzi
    • 888 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 820 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 968 wyświetleń
  9. Osprzęt elektryczny

• 0 odpowiedzi
    • 961 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 927 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1k wyświetleń
  10. Oferta pracy - murarz we Francji

• 5 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
  11. Sprzedam firmę

• 3 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
  12. Słupy Energetyczne

• 1 odpowiedź
    • 1k wyświetleń
  13. Agregaty tynkarskie

• 0 odpowiedzi
    • 959 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1,4k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,1k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,1k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  14. Kotły grzewcze

• 0 odpowiedzi
    • 992 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1k wyświetleń
  15. Fototapety na wymiar

• 0 odpowiedzi
    • 1,1k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 2,7k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,1k wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Kama
      Zawsze można sterować z jednego pilota dwoma bramami innych producentów. Wystarczy zakupić radio jedngo z producentów automatyki. 
    • Czy w tym przypadku koszty będą liczone na podstawie ogólnego przelicznika (wartość za 1 ha danej klasy x wielkosc dzialki - jej wartość, a następnie 10% przez kolejne 10 lat) czy mogę liczyć na jakieś indywidualne podejście urzędu? Czy jeśli działka ma 800 mkw, a wyłączył bym z produkcji rolnej wyłącznie metraż zabudowy + chodniki, który nie przekroczy 500 mkw to opłata dalej obowiązuje mimo gruntu R III?
    • Witam dziękuje za podjęcie tematu kiedyś rozmawiałem z fachowcem polecanym u mnie w okolicy Tarnobrzeg  był zainteresowany aby coś podziałać  -zrobić stwierdził że ciekawy temat ale bał się że poświęci czas ja kasę a rozwiązanie będzie mało opłacalne. Coś na hydraulice się znam wiec myśle jeśli będzie jakieś sensowne rozwiązanie to sam postaram się ogarnąć temat. Mój piec  płyta główna się zepsuła serwisant który robił u mnie cała instalacje oferował mi wymianę za ponad 2 tys plus VAT itp wiec byłem zmuszony sam się tym zająć, wymontować wysłać do serwisu i zainstalować. Programator podsyłam zdjęcie dzisiejsze jak wł ostatnio robiłem jak paliłem w kominku więc byłem zmuszony wyłączyć piec bo woda się przegrzewa piec nagrzeje do 55 chwile popalę kominek się nagrzeje i mam na kominku ponad 70 stopni alarm co robić troszkę to kłopotliwe, wiec jak pale w kominku wyłączam piec. wracając do rozwiązania  Zakup moduł  ea1  coś koło 1 tys  co jeszcze bym musiał dokupić czujniki jakie itp. pozdrawiam  leon 
    • Pod tynk ocieplenie wykonuje się z ryflowanego styropianu na wiatroizolacji płyt OSB. W przypadku odtworzenia elewacji drewnianej  - ocieplenie z wełny na ruszcie  (teoretycznie może być na starej oblicówce).
    • Do czasu zgłoszenia/uzyskania pozwolenia na budowę jest dzałka rolna, a potem staje sie budowlaną po złożeniu wniosku o wyłączenie z produkcji rolnej.  . Opłaty dotyczą  gruntów klasy I - III , a ich wysokośc określi urząd.
    • Witam serdecznie, moje pytanie dotyczy statusu formalnego działki, którą posiadam. Mianowicie, zakupiona przeze mnie działka ujęta jest w MPZP jako grunt pod zabudowę jednorodzinną. Z kolei w akcie notarialnym jej przeznaczenie określone jest jako: grunty orne R III. W tym miejscu pojawia się pytanie jaki jest ostatecznie status posiadanej przeze mnie działki? Jeśli wiążący jest MPZP to czy muszę przed budową złożyć wniosek o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej. W tym miejscu kolejne, być może najważniejsze pytanie: jakie są tego koszty? Czy będzie tu miała zastosowanie jednorazowa opłata + opłaty roczne przez kolejnych 10 lat? Zdaję sobie sprawę, że podobne pytania już się pojawiały, ale w żadnych z nich nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Pozdrawiam!
    • Już wszystko wiem. Na lato wymieniam te trzy okna najgorsze, ocieplam od środka ten kawałek pod sufitem.  Nie mam funduszy na cały dom. Dziękuję wszystkim za porady. Pozdrawiam
    • Moim zdaniem, ważny jest układ pod względem dyfuzyjności - paro przepuszczalności. Od strony napływu wilgoci warstwa przegrody powinna być szczelniejsza, natomiast po przeciwnej stronie powinno być odwrotnie. Styropian też jest paroprzepuszczalny. Często problemem jest szczelny tynk zewnętrzny, stąd widoczne plamy. Warto wziąć pod uwagę fakt, że nowy budynek, to potężna ilość wilgoci, uaktywnianej po włączeniu ogrzewania, dalej nasycenie wilgocią i rosa w wychłodzonych warstwach ścian itp. Po kilku latach w dobrze wykonanych i normalnie użytkowanych budynkach, ten problem nie występuję.
    • Elektryk powiedział mi 70zł od punktu, uważam że nie jest to wygórowana kwota z materiałem. Dekarz 60zł/m, w tym montaż kominów wentylacyjnych, rynien i zabawa z gankiem. Z tego co się dowiadywałem to nie jest dużo. Czekam na kosztorys od drugiego, bo ten pierwszy to stary majster i dopiero we wrześniu może, a młody chce już przyjść w marcu, ale boje się że z butów wyskoczę jak mi zaśpiewa. A propos tych oszczędności na fachowcach, przypomniała mi się historia, jak facet też niby złota rączką, chciał pokryć sam dach na trzy piętrowym budynku. Spadł i chłopa nie ma. Przykra historia. Najgorsza inwestycja to drenaż. Za dom 8/12m znajomemu wzięli 25tys, załamałem się, materiał licząc na szybko to jakieś 6-7 tysięcy. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
  • {advertisement="reklama_prawa"}

• Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...