Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Sprzedam / Kupię / Oddam / Zamienię / Przyjmę

Tu informujemy o rzeczach, które chcemy oddać, zamienić, sprzedać lub przyjąć.

575 tematów w tym forum

1. Kupię piec De Dietrich

• 0 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,8k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4,8k wyświetleń
  2. Kupię stemple budowlane

• 0 odpowiedzi
    • 3,1k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,3k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4,1k wyświetleń
  3. Kupię/przyjmę

• 11 odpowiedzi
    • 2,5k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 5,8k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,8k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3,2k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
    • 59 odpowiedzi
    • 40k wyświetleń
  4. Lustro dębowe

• 0 odpowiedzi
    • 2,5k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 4k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 5,6k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2,8k wyświetleń
  5. materialy budowlane

• 0 odpowiedzi
    • 1,3k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3,3k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 6,9k wyświetleń
  6. Meble do mieszkania

• 0 odpowiedzi
    • 3,7k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2,9k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,2k wyświetleń
  7. Mozaiki, spa

• 0 odpowiedzi
    • 1,1k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,9k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,8k wyświetleń
  8. Najlepsze jakuzzi na świecie w promocji

• 0 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 558 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,5k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3,1k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3,7k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 3,8k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,4k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,4k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 4k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,7k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,3k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,7k wyświetleń
  9. Obudowa studni głębinowej

• 0 odpowiedzi
    • 5,5k wyświetleń
  10. Obudowy Studni głębinowej

• 0 odpowiedzi
    • 3,2k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 5,6k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,4k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2k wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Oczywiście to może być nawet tania rura z grzałką prądu dużo nie pobierze i nigdy nie zamarznie. Ile masz litrów wody w obiegu?
    • Chce mieć bezobsługowe, z powodu nieobecności w domu. Nie chce kopciucha i teraz właśnie siedzę czytam o tych piecach elektrycznych. Wychodzi na to, że mogę podpiąć pod te centralne co mam już.   
    • Teraz to ja nie rozumiem chcesz mieć ogrzewanie bezobsługowe z powodu nieobecności czy kopciuch? Bo już nie wiem. 
    • Co mas zna myśli, nie jestem jakimś tam ekspertem z tych dziedzin i szukam najlepszej opcji. Więc mówisz o elektrycznym piecu zamiast na paliwo stałe?? Nie wiedziałem, iż taki istnieje.  
    • A czy tylko grzałka w buforze może tego dokonać ? w a elektrycznym piecu do co wielkości laptopa , już nie? Staram się zrozumieć twoje wybory i takie mam pytania
    • Nie spodziewam się zysków tylko aby jak mnie w domu nie będzie w zimie dom był ogrzany i żeby jednak nie bawić się w zalewanie rur glikolem ale żeby woda była podgrzana w rurach.
    • A co to akumulowanie ma na celu ? jakich zysków się spodziewasz? Po ilu latach zwróci się instalacja bufora? 
    • Zastanawiam się jeszcze nad buforem ciepła z grzałką elektryczną podłączonym pod obecne centralne. Doradźcie mi.
    • Witam,  jestem na etapie wykończenia domu i zasatanawiam się nad najlepszym źródłem ogrzewania CO + CWU. Od razu zaznaczę, że dom nie był budowany przeze mnie i nie miałam wpływu na dobór źródła ogrzewania na etapie projektu.    Poniżej kilka szczegółów o samym domu:   - dom znajduje się w okolicach Nowego Targu (strefa V),  - pow. użytkowa: ok. 220 m2, w bryle budynku garaż (ok. 20m2),  - ściany zewnętrzne: 28,8 pustak ceramiczny MAX + 10 cm styropian grafitowy,  - okna dwuszybowe PCV, o nieznanych mi dokładnych parametrach,  - w domu wykonano instalację składającą się z:  parter - pokój dzenny, kuchnia, przedsionek i łazienka - instalacja podłogowa; do tego grzejniki, pod pokojem dziennym jest też nieogrzewana piwnica (powstała mimowolnie podczas budowy domu na skarpie),  piętro - grzejniki + w łazience podłogówka, grzejniki dobierane prawdopodobnie pod ekogroszek, temp. zasilania 60 stopni,  Zgodnie z kalkulatorem ze strony cieplowlasciwe.pl zapotrzebowanie na energię wynosi ok. 92 kWh/m2.  Zastanawiam się nad pompą ciepła powietrze/woda, dostałam kilka ofert, między innymi:  - Panasonic T-CAP ok. 52 tys. zł  - NIBE F2120 ok. 56 tys. zł - Mitsubishi Zubadan ok. 62 tys. zł Nie ma (na chwilę obecną) sieci gazowej, jest ona w budowie i nie ma zbyt wielu konkretów co do tego, kiedy zostanie ona zakończona (podano, że będzie to może w przyszłym roku). Nie jestem jednak do końca przekonana do tego rozwiązania, ze względu na uwolnienie cen gazu w najbliższych latach. Koszt montażu pompy ciepła jest bardzo wysoki i w porównaniu do chociażby ogrzewania na kocioł olejowy, szacując zużycie oleju na poziomie 2200/2300 l rocznie, oraz cenie ok. 3,5 zł/l, przy założeniu, że pompa ciepła zużyje ok. 8500 kWh rocznie, to ogrzewanie pompą staje się opłacalna dopiero w 8 roku użytkowania. Nie wiem na co się zdecydować, warunki klimatyczne również są dość ciężkie i trochę obawiam się o sprawność pompy ciepła a wydając ok. 50/60 tys. zł chciałabym mieć pewność, że urządzenie będzie dobrze działać, a grzałka nie będzie włączać się co chwilę.  Nie do końca umiem określić zużycie pompy ciepła, jest tu dużo zmiennych, a jak wspominałam, klimat nie jest do końca sprzyjający.  Czy macie może Państwo jakieś pomysły na rozwiązanie mojego problemu? Może ktoś z Państwa jest w podobnej sytuacji i korzysta z pompy ciepła. Zastanawiam się też nad rozwiązaniem hybrydowym tj. kosioł olejowy jako główne źródło, plus za kilka lat mała pompa ciepła do CWU (przez cały rok) i CO do -5 stopni celsjusza.  Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomoc! Pozdrawiam. 
  • {advertisement="reklama_prawa"}

• Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...