Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Wentylacja, klimatyzacja

Klimatyzacja, wentylacja grawitacyjna i mechaniczna. Zadaj pytanie ekspertowi.

140 tematów w tym forum

1. rury do GWC

• 19 odpowiedzi
    • 25 132 wyświetleń
  2. Rodzaje nawiewników

• 42 odpowiedzi
    • 24 218 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2 119 wyświetleń
    • 21 odpowiedzi
    • 9 551 wyświetleń
  3. rekuperator BARTOSZ

• 23 odpowiedzi
    • 19 397 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 24 236 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4 247 wyświetleń
  4. Rekuperator a kominek

• 4 odpowiedzi
    • 3 528 wyświetleń
  5. Rekuperacja - korzyści 1 2

• 59 odpowiedzi
    • 17 492 wyświetleń
    • 43 odpowiedzi
    • 9 905 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 12 579 wyświetleń
  6. Reku przy zmianie ogrzewania

• 5 odpowiedzi
    • 2 937 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 8 839 wyświetleń
  7. Puszka rozprężna

• 5 odpowiedzi
    • 12 272 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2 192 wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 17 739 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 12 520 wyświetleń
    • 26 odpowiedzi
    • 7 793 wyświetleń
  8. problem z wentylacją w kuchni

• 17 odpowiedzi
    • 5 798 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 5 391 wyświetleń
  9. pomocy ! KOMINY WENTYLACUJNE

• 9 odpowiedzi
    • 6 773 wyświetleń
    • 64 odpowiedzi
    • 31 850 wyświetleń
  10. połączenie kilku instalacji

• 11 odpowiedzi
    • 4 080 wyświetleń
  11. Polipropylen wentylacja?

• 2 odpowiedzi
    • 7 313 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 264 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 8 212 wyświetleń
    • 56 odpowiedzi
    • 15 742 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 12 679 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 10 240 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1 985 wyświetleń
    • 54 odpowiedzi
    • 27 552 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 5 036 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2 178 wyświetleń
    • 22 odpowiedzi
    • 30 191 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 14 358 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 10 757 wyświetleń
  12. nawiewnik higrosterowany

• 21 odpowiedzi
    • 9 917 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 6 731 wyświetleń
  13. mokra wełna mineralna

14. Moc systemu klimatyzacji

• 8 odpowiedzi
    • 10 451 wyświetleń
  15. Maty kapilarne 1 2

• 51 odpowiedzi
    • 17 794 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 10 118 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2 326 wyświetleń
  16. kominek z dgp a rekuperator

• 10 odpowiedzi
    • 10 235 wyświetleń
  17. Komin wentylacyjny

• 42 odpowiedzi
    • 30 487 wyświetleń
  18. Klimatyzacja w mieszkaniu

• 19 odpowiedzi
    • 15 754 wyświetleń
  19. KLIMATYZACJA

• 1 odpowiedź
    • 4 381 wyświetleń
    • 76 odpowiedzi
    • 29 231 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 12 019 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 15 834 wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie wiem jak wygląda umowa z deweloperem... Bubel zrobił nie deweloper, a ekipa hydraulików budujących instalację wodociągową, on ją "tylko" odebrał w tym stanie.   W jakim stanie jest pozostała część lokalu? też są "buble"?   Wyluzuj, niech krew Cię nie zaleje - powtarzam - oprócz świadomości niedoróbki wszystko może być dobrze! a nawet BĘDZIE DOBRZE!   Możesz ewentualnie zaproponować przyjęcie takiego stanu łazienki za rabatem, np. wysokości 150 PLN na wzrost kosztów pracy glazurnika, oraz sześciopaku piwa na uspokojenie nerwów...   Burza w szklance wody...   Dla ścisłości napiszę, że nie jestem jakimś deweloperem, broniącym kolegi po fachu, tylko emerytowanym mistrzem glazurnikiem i naprawdę nie widzę problemu      
    • Oczywiście wiem, że jest takie rozwiązanie jak mówisz. Napisałam tylko jak absurdalne rady ma deweloper. Ale szczerze? Krew mnie zalewa, że będę musiała takie coś zastosować..  Bo z jakiej racji akurat w moim mieszkaniu odwalili fuszerę? Zrezygnować z dewelopera - to na pewno nie wchodzi w grę. Czyli podsumowując - wojna z deweloperem może nic nie dać? Muszę się pogodzić, że płacę im normalnie za takie buble? Nie ma żadnego elementu, na który mogę się powołać żeby żądać poprawki?
    • Faktycznie - kabiny prysznicowej walk-in nie zrobisz, ale przy takim usytuowaniu wanny w tak wąskiej łazience, wielkiego problemu z zakryciem tak wystającej rury nie będzie... pozostanie tylko wiedza o fuszerce... burza w szklance wody...   Nie trzeba wylewać nowej posadzki, nie trzeba robić schodka do przedpokoju... powstanie co najwyżej maleńki schodek przy sedesie (to czerwone), na którym zapewne będzie stała szczotka do utrzymania sedesu w czystości... Można iść na wojnę z deweloperem, żeby za wszelką cenę dostawał się do szachtu z rurami na szóstym piętrze, rozkuwał posadzkę w Twoim mieszkaniu, skracał pion i wszystko odtwarzał (wtedy nawet mógłby te parę cm niżej niż potrzeba umieścić rzeczony trójnik i mogłabyś zrobić kabinę walk-in , jeśli kosmicznie Ci na tym zależy)... wojna będzie długotrwała i nie wiadomo jak się zakończy...   Jest jeszcze możliwość zrezygnowania z usług tego dewelopera... jeśli jest...   Jeśli zostajesz przy wannie, to uważam, że szkoda nerwów... burza w szklance wody, jak już napisałem...    Z tej strony od sedesu zapewne zrobisz parawan, ściankę szklaną,aby móc korzystać z prysznica, czy deszczownicy, nikt nie będzie widział tego schodeczka... szkoda nerwów   Albo wykujesz grubą rurę, zrobisz WC jak sugerowałem w poście #3
    • Masz rysunek stropu na przekroju - jest tylko kwestia dokładności i poprawności jego narysowania. Jeśli jest OK - to ten rysunek + ew. dodatkowy rysunek w części konstrukcyjnej + obliczenia zupełnie wystarczają do wykonawstwa, bo to est dość typowe.   Samego stropu się nie rysuje raczej, chyba że to jakaś szczególna konstrukcja (najwyżej wspomniany szkic przekroju ze zbrojeniem w dokumentacji konstrukcji - i to nie zawsze, jesli typowy strop) . Bloczki betonowe + ława + wieniec + ściany konstrukcyjne wewnetrzne to zazwyczaj wystarczająca sztywność dla ścian piwnic. Szczegóły - grubość, pustak, na czym klejony i obliczenia ew. naporu ziemi i wytrzymałość ściany - to wszystko obejmuje cz. konstrukcyjna dokumentacji (jak wyżej napisał Profesjonalista).    Ale - biorąc te wszystkie twoje rozterki - poszedłbym do jakiegoś konstruktora (najlepiej poleconego - zapytasz ludzi budujących na miejscu o takiego) - i odżałowałbym kika stówek na fachow korektę, opinię.   A  o odbiór to się martw po ukończeniu budowy, nie teraz. Jak ci spieprzą budowę, to i odbiór nie pomoże, a jak będzie OK, to nikt ci w odbiorze nie przeszkodzi.  Ty nie masz studiować - ty masz się zachować, jak pacjent z trudną chorobą. Tzn znaleźć dobrego projektanta - podobnie, jak byś szukał lekarza. Czyli albo z zasłyszenia, od inwestorów zadowolonych (taniej i dobrze), albo iść do dobrej firmy projektowej (drożej).  I też nie ma 100%, że wszystko będzie OK. Jak u lekarza. Ale jesteś jeszcze na etapie - że wszystko możesz zrobić - najpierw sprawdzić, potem poprawić, ew. zmienić. A więc do dzieła.
    • Gość adi
      Problem braku ciepłej wody występuje po kilku godzinach przerwy w korzystaniu. Najczęściej rano i po powrocie z pracy. W moim przypadku przy 4 os rodzinie strata wody to max 4litry na dobę. Rocznie 1,5m3. Koszt jakieś 30zł rocznie. Obawiam się, że koszt instalacji i prądu do pompki będzie sporo większy.
    • To nie jest problem produktu. Trzeba pamiętać o tym, że podczas deszczu i silnego wiatru woda przedostaje się przez zewnętrzną uszczelkę i systemem odwodnień w oknach odprowadzana jest na zewnątrz. Część tej wody po prostu odparowuje co widać na zdjęciu kolegi Mati1986.    
    • Standardowa wysokość okien tradycyjnych to 1435 mm, ponieważ otwory są zazwyczaj murowane na wysokość 1500 mm.  Przy projektowaniu domu zawsze pozostaje wybór, moim zdaniem im większe, wyższe okna tym lepiej się będzie żyło w takim doświetlonym domu.      
    • Jeśli masz sprawną wentylację, to nic nie stanie się sufitowi - tak robi się sufity na poddaszu nawet w łazienkach - najbardziej "mokrych" pomieszczeniach w domu.   WENTYLACJA!
    • Baardzo qwa śmieszne!! Ja jestem ciekawa, jak ja niby mam wleźć na tę łódkę/motorówkę z tymi moimi felernymi kopytami?!
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...