Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Instalacje wodociągowe

Zaloguj się, aby obserwować  
Instalacje wodne i wodociągowe. Zadaj pytanie ekspertowi.

98 tematów w tym forum

1. Żółtawa woda

• 5 odpowiedzi
    • 11 594 wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 13 350 wyświetleń
  2. Zmiękczacz wody

• 9 odpowiedzi
    • 13 640 wyświetleń
  3. zmiana trasy przyłącza

• 8 odpowiedzi
    • 51 309 wyświetleń
  4. Zimna-ciepła woda w kranie

• 16 odpowiedzi
    • 10 465 wyświetleń
  5. Zamarżnięta rura

• 22 odpowiedzi
    • 27 891 wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 30 904 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 5 095 wyświetleń
  6. Woda z tlenkami..?

• 8 odpowiedzi
    • 9 664 wyświetleń
  7. WODA GRUNTOWA

• 6 odpowiedzi
    • 12 740 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 13 554 wyświetleń
  8. Uzdatnianie wody 1 2

• 83 odpowiedzi
    • 72 330 wyświetleń
    • 30 odpowiedzi
    • 38 404 wyświetleń
  9. Twarda woda

• 30 odpowiedzi
    • 23 861 wyświetleń
  10. Szara woda 1 2

• 73 odpowiedzi
    • 31 501 wyświetleń
  11. Studniowy...

• 7 odpowiedzi
    • 5 193 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1 274 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 11 810 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 9 157 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 5 321 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4 648 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 11 473 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 905 wyświetleń
  12. studnia glebinowa

• 10 odpowiedzi
    • 10 660 wyświetleń
  13. Studnia glebinowa

• 0 odpowiedzi
    • 781 wyświetleń
  14. studnia glebinowa

• 7 odpowiedzi
    • 13 854 wyświetleń
  15. Studnia a właz

• 4 odpowiedzi
    • 6 072 wyświetleń
  16. Strona o studniach

• 11 odpowiedzi
    • 4 779 wyświetleń
  17. Stacja uzdatniania Wody

• 0 odpowiedzi
    • 5 647 wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 50 546 wyświetleń
    • 26 odpowiedzi
    • 18 128 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 5 592 wyświetleń
  18. Rury z tworzywa

• 23 odpowiedzi
    • 15 808 wyświetleń
    • 22 odpowiedzi
    • 13 305 wyświetleń
  19. Rury PEX i ALUPEX

• 4 odpowiedzi
    • 14 271 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 5 115 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 16 459 wyświetleń
    • 23 odpowiedzi
    • 17 963 wyświetleń
  20. Reduktor Ciśnienia

• 5 odpowiedzi
    • 12 197 wyświetleń
  21. Recyrkulacja wody

• 3 odpowiedzi
    • 11 663 wyświetleń
  22. przyłącze wodociagowe

• 12 odpowiedzi
    • 10 829 wyświetleń
  23. przyłacze wodne

• 7 odpowiedzi
    • 6 451 wyświetleń
  24. Przyłącze wodne

• 36 odpowiedzi
    • 34 076 wyświetleń
  25. Przepuszczająca zasuwa wody.

• 8 odpowiedzi
    • 16 322 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 6 468 wyświetleń
  26. Przeniesienie licznika

• 3 odpowiedzi
    • 10 079 wyświetleń
  27. Prywatny wodociag

• 15 odpowiedzi
    • 1 982 wyświetleń
  28. Problem z Wodą

• 9 odpowiedzi
    • 14 765 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• "Ślepa podłoga" nie miała wentylacji, kisiło się przez 12 lat. Spody ścianek ocalały, bo ochroniła je trochę płyta OSB na której stały. Tak czy inaczej działówki nie zgniły. Cała podłoga (kratownica, wełna, osb, folia, pianka, panele) zostały zdemontowane. Chudziak sechł grubo ponad miesiąc. Potem dałem folię, styropian i wylewkę. 
    • Witam Ledwie znalazłem i odkopałem mój "dziennik"   Małe (a może duże) zmiany, po 7 latach od zamieszkania. Tej technologii już dziękuję     Zawitała nowoczesność    
    • Nie wiem. Przecież ta ścianka trzyma się powietrza. Drzwi ją obciążają i będzie się kołysała, wybijając posadzkę.  Prognozuje, że najdłużej po roku drzwi Ci obwisną. Jedne albo drugie, albo i te, i te.  Jak szybko zgniło? Teraz jest lepiej? Nie wierzę.
    • Są praktycznie na równi z posadzką, pod ściankami jest niższy poziom wylewki. Ścianki stały jak stoją, tylko były posadowione na legarze, miały ciągłe oparcie ale to wszystko było zgniłe. Wykonawca zdemontował całą podłogę, zdemontował legar i podstawił tak te cegły, następnie poszła wylewka, ale nie podpiera ona ścianek pod spodem. Spójrz na zdjęcia z linku powyżej, może coś więcej Ci powiedzą. czy jeśli na samym szczycie ścianki (oczywiście po odkuciu części wylewki) podstawię bloczek to będzie lepiej?
    • Wiesz co... Jeśli te dwoje drzwi      wiszą na tym kawałku "ni to ścianki, ni to nie wiadomo co"     to ja Ci nie zazdroszczę.    
    • Czy te ścianki działowe są częścią dolną w posadzce? bo na zdjęciu widać jakby były zalane betonem. Jak bobrze rozumiem to ścianki działowe postawiłeś od nowa a potem wylałeś nowa posadzkę, tak?
    • No własnie największy problem w tym, że od miesiąca jest już wylana wylewka i jeśli chciałbym się dostać pod działówki to pozostaje tylko kucie   Płatwie opierają się na ściankach, gdzie zaznaczyłem słupki tylko fizycznie słupków nigdy nie było a oparcie jest na działówce. Właśnie moje pierwsze pytanie dotyczyło podpór w tych miejscach pod ścianami, bo "fachowiec" podłożył te nieszczęsne cegły "okrakiem". Mogę skuć część wylewki i podłożyć w tych miejscach bloczki betonowe, ale oparcia ciągłego pod działówkami nie mam jak zrobić. Teraz to wygląda tak: https://tufotki.pl/rr0Cc Zastanawia mnie jeszcze kwestia wentylacji przestrzeni pod działówkami bo jest tam też beton do pewnej wysokości nie będzie jak oddawać wilgoci. Załamka
    • Oświetlenie na jednym zabezpieczeniu? Jak zgaśnie, to wszędzie i niewesoło będzie. Lodówka na oddzielnym obwodzie. Nie. Skoro to jest oddzielny obwód, to musi mieć oddzielny przewód neutralny i oddzielny przewód ochronny. 20 co najmniej. Zasadą jest, że co najmniej 1/3 pól ma pozostać w rezerwie, na rozbudowę.   Bezpuszkowa instalacja elektryczna to podstawa! Gdzie zaplanować gniazdka wtyczkowe? Co uwzględniać przy planowaniu instalacji oświetlenia? Wyłącznik instalacyjny nadmiarowo-prądowy. Zasada działania i cel stosowania Wyłącznik różnicowoprądowy, czyli RCD
    • No przecież masz oparcie ciągłe - masz belki podwalinowe na fundamencie. A pod te ścianki wewnętrzne przecież możesz włożyć coś w rodzaju legarów, one rozłożą ciężar - oczywiście podbić te legary klinami dość gęsto i już. Legary przecinające sie połączyć kotwami - i będzie sztywno. Wydaje mi się że to powinno wystarczyć. Widzę, że mhtyl też coś takiego proponuje.   Jeszcze dobrze by było wiedzieć, na których ściankach (a dokladnie słupkach w nich, albo przy nich?) naprawę opierają się te płatwie. Powinno to być jakoś tak samo dla wszystkich płatwi i wydaje mi się, że jest to ta ścianka, na której zaznaczyłeś słupki - tam też powinien był być fundament. ale nawet, jak nie ma - to wciśnięty legar powinien wystarczyć ostatecznie.  
    • Ścianki działowe nie służą i nie mogą podpierać stropu czy dachu.  Chcesz zrobić ciągłe oparcie ścianek działowych to przytwierdź belkę drewnianą odpowiedniego przekroju do jastrychu za pomocą np kotwy chemicznej oczywiście izolując tą belkę od posadzki i będziesz miał ciągle oparcie ścianki działowej.
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...