Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Szkodniki i zarazy

Krety i inne intruzy w ogrodzie. Ptaki zjadające czereśnie, osy, insekty, wszelkie robale i zarazy - jak sobie z nimi radzić

62 tematów w tym forum

• 28 odpowiedzi
    • 24 832 wyświetleń
  1. Myszy 1 2 3 4

• 155 odpowiedzi
    • 178 095 wyświetleń
  2. grzyb na tujach - oprysk

• 3 odpowiedzi
    • 18 239 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 15 272 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 12 217 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 12 373 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 13 585 wyświetleń
  3. karaczany madagaskarskie

• 19 odpowiedzi
    • 13 545 wyświetleń
  4. Chrząszcze

• 10 odpowiedzi
    • 24 583 wyświetleń
  5. Rybiki

• 12 odpowiedzi
    • 16 340 wyświetleń
  6. Krety 1 2

• 78 odpowiedzi
    • 58 994 wyświetleń
    • 31 odpowiedzi
    • 22 795 wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dziękuję za podpowiedzi. uff.... - czemu tylko tymczasowo? retrofood - dlaczego to nie mogą być cegły?
    • Po pierwsze, to nie powinny być cegły. Po drugie, masz rację. Podpora winna stać w linii.
    • Jakim drewnie - belkach? Podwaliny, czy co?   Jak to ma docelowo być oparte na ziemi? jak zamocowane?  Bo bez mocowania w ziemi to ci wiatr może przesunąć.   A te ścianki to chyba ramy - więc jesli dolny ramiak jest mocny, solidny - to nie ma większego znaczenia gdzie podeprzesz - i tak to tylko tymczasowo. Ale oczywiście punktowo najlepiej podpierać w miejscu słupka.
    • Ryobi czytałem opinie i są bardzo dobre. Praktycznie każdy producent robi teraz uniwersalne aku do swoich urządzeń lub danych serii. Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    • To co odparowało (różnica "przed" i "po") - to wilgoć. Jej ilość w procentach obliczasz względem masy suchej ("po"). Prościej - "przed" minus "po" , dalej dzielisz przez "po" , po czym mnożysz przez 100% i otrzymujesz wilgotność drewna. Wynik około 8% kwalifikuje drewno do pomieszczeń, natomiast kilkanaście procent to wilgotność drewna na zewnątrz, pod zadaszeniem.
    • ja korzystam ze sprzętu Ryobi, cena jest super w stosunku do jakości a plusem są własnie akumulatorki bo ta marka ma uzniwersalne do każdego sprzętu ich firmy są dokładnie takie same, a że mam już szlifierkę ich firmy to jak akumulatorek od wiertarki mi padnie to mogę sobie bezproblemów zamienić i nie robić zastoju w pracy czekając jak mi się akumulatorek naładuje. 
    • Płatew kalenicowa na rzucie widnieje jako podparta słupkiem (POZ 4), podczas gdy ściana działowa jest postawiona tuż pod nią, więc domniemam, że opiera się właśnie na tej działówce a nie na samym słupku. Wszystkie ściany działowe stoją na cegłach jak na zdjęciach, ściany zew na chudziaku.  Płatwy pośrednie nie stoją jak na rzucie na słupkach (POZ 3) tylko są oparte na działówkach, stąd moje powiązanie płatew ze ścianami działowymi i wątpliwości co do prawidłowego przeniesienia ciężaru. Do linku https://tufotki.pl/0yiV4 dorzuciłem kilka screenów.  Powtórzę - do tej pory działówki stały całą swoją powierzchnią na drewnie, ale zostało to zdemontowane bo brak wentylacji w ślepej podłodze spowodował wilgoć. Podłoga zmieniona na wylewkę. Domek jest letniskowy, ma 12 lat, nie ja go budowałem, kupiłem jakiś czas temu.
    • To nie jest głupek, to niezły cwaniak i oszust. Ciekawe czy prawo polskie sięga do  Wybrzeża Kości Słoniowej aby oszusta "załatwić".
    • Parametry powietrza z GWC: Tu sa dane ekstremalnych temperarur powietrza przed i za GWC - dzięki nim mozna obliczyć, określić na podstawie audytu budynku ilość potrzebnych wymian powietrza dla osiągnięcia normatywnych lub wymaganych parametrów powietrza. Przy odpowiedniej wydajności GWC tradycyjna klimatyzacja jest zbędna - tak jest w biurowcu EXBUD obecnie Skanska w Kielcach i kilka tysięcy domów jednorodzinnych Powietrze po przejściu przez wymiennik gruntowy charakteryzuje się następującymi parametrami: Lato: · w końcu sierpnia przy temp. zewnętrznej +30C przy długotrwałych upałach powietrze po przejściu przez GWC będzie miało temp +20C ±2C. Do obliczeń proszę przyjąć 20C. · Wilgotność bezwzględna spada z 15,8 do 12,7g/kg entalpia uleg obniżeniu z 77do 51kJ/kg Zima: Pod koniec lutego przy temp. zewnętrznej na poziomie –20C powietrze po przejściu przez złoże żwirowe będzie miało temperaturę na poziomie -4C ±2C. Do obliczeń proszę przyjąć -5C. Przy wyzszych temp. np -10C (na przełomie grudnia stycznia) temp powietrza z GWC może być dodatnia. Opór dla przepływu powietrza stwarzany przez Gruntowy Wymiennik Ciepła przy pełnej wydajności (klimatyzacja) wyniesie 120Pa, - przy planowanej szybkość przepływu powietrza w kanałach zasilających budynek max=4-5m/s, przy wentylacji (tj ok 30% pełnej wydajności) opór złoża żwiru 50-60Pa.
    • Według mnie sporo zależy od tego jak określimy "inteligentne urządzenia", bo większość "smart" urządzeń wyróżnia się tym, że ma dwie cechy - sterowanie zdalne i automatykę. W niektórych przypadkach tylko to pierwsze Chociaż przyznam Ci rację, że z dwóch urządzeń wymienionych przeze mnie to napędy BFT są bardziej "smart" bo dodatkowo uczą się warunków w jakich pracują i dostosowują do nich siłę używaną do otwarcia bramy. 
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...