Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Szkodniki i zarazy

Krety i inne intruzy w ogrodzie. Ptaki zjadające czereśnie, osy, insekty, wszelkie robale i zarazy - jak sobie z nimi radzić

62 tematów w tym forum

1. @#$%^& muszki! 1 2 3 4

• 160 odpowiedzi
    • 209 000 wyświetleń
  2. Myszy 1 2 3 4

• 155 odpowiedzi
    • 178 124 wyświetleń
  3. Problem z pająkami 1 2 3

• 100 odpowiedzi
    • 131 893 wyświetleń
  4. Co z tym kretami? 1 2

• 96 odpowiedzi
    • 75 292 wyświetleń
  5. Myszy!!! 1 2

• 80 odpowiedzi
    • 67 689 wyświetleń
  6. Krety 1 2

• 78 odpowiedzi
    • 59 006 wyświetleń
  7. Problem! Osy na strychu!

• 38 odpowiedzi
    • 53 015 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 52 418 wyświetleń
    • 30 odpowiedzi
    • 44 530 wyświetleń
  8. Slimaki .... ! 1 2

• 78 odpowiedzi
    • 40 860 wyświetleń
  9. nornice

• 31 odpowiedzi
    • 34 782 wyświetleń
    • 38 odpowiedzi
    • 33 216 wyświetleń
  10. Turkuć podjadek

• 41 odpowiedzi
    • 30 436 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 29 889 wyświetleń
    • 28 odpowiedzi
    • 24 870 wyświetleń
  11. Chrząszcze

• 10 odpowiedzi
    • 24 775 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 23 047 wyświetleń
  12. Co zjada mi te roślinki?!

• 15 odpowiedzi
    • 22 924 wyświetleń
    • 31 odpowiedzi
    • 22 883 wyświetleń
  13. Kleszcze...

• 23 odpowiedzi
    • 22 491 wyświetleń
  14. INWAZJA MRÓWEK

• 27 odpowiedzi
    • 22 167 wyświetleń
  15. problem z chrzanem na trawie

• 9 odpowiedzi
    • 22 138 wyświetleń
  16. Muchy na tarasie

• 8 odpowiedzi
    • 21 640 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 21 080 wyświetleń
  17. Spuszczel

• 7 odpowiedzi
    • 20 943 wyświetleń
  18. grzyb na tujach - oprysk

• 3 odpowiedzi
    • 18 301 wyświetleń
  19. puszczele na poddaszu

• 7 odpowiedzi
    • 17 306 wyświetleń
  20. Gryzonie na poddaszu

• 25 odpowiedzi
    • 16 999 wyświetleń
  21. Rybiki

• 12 odpowiedzi
    • 16 346 wyświetleń
  22. nietypowo o kotach

• 23 odpowiedzi
    • 16 122 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 15 281 wyświetleń
  23. Szerszenie w ogrodzie

• 12 odpowiedzi
    • 14 884 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 14 710 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 13 592 wyświetleń
  24. karaczany madagaskarskie

• 19 odpowiedzi
    • 13 583 wyświetleń
  25. osy!

• 17 odpowiedzi
    • 12 685 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 12 383 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 12 221 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 10 682 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 10 595 wyświetleń
  26. Coś wyjada pąki lilaka

• 2 odpowiedzi
    • 9 671 wyświetleń
  27. Ziemiórki

• 1 odpowiedź
    • 9 506 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 9 340 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 8 943 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 8 753 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 8 539 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 8 297 wyświetleń
  28. Szerszenie

• 13 odpowiedzi
    • 8 163 wyświetleń
  29. Ziemiórki

• 1 odpowiedź
    • 7 985 wyświetleń
  30. co z tymi biedronkami?

• 3 odpowiedzi
    • 7 678 wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Zainstalowałem już jakiś czas temu. Przystawałem do słupów od bramy po profilu około 15 cm każdy i odwróciłem bieguny na siłowniki. Finalnie działa super. Bardzo cichy sprzęt. Polecam. Zamykam temat. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    • Jest to bałamutne stwierdzenie bo napisane zbyt ogólnikowo. Jeżeli ktoś ma 2-4 ar trawnika to taka inwestycja będzie zwracać sie wieki, natomiast jak ktoś ma dużej powierzchni trawnik i w dodatku jeszcze jakiś ogródek warzywny to taka inwestycja jest strzałem w dziesiątkę i taka osoba nie musi czekać kilkadziesiąt lat aby koszt inwestycji sie zwrócił. Natomiast co do samej ceny wody za m3 to redaktor z BD piszący ten artykuł zapomniał że jeszcze w większości dolicza się cenę ścieków, no chyba że ktoś ma pod-licznik ale to już osobny temat bo nie każdy może takie pod-licznik posiadać. I jako ciekawostkę dodam, że zbiornik  o poj 1 m3 przy średnio ulewnym deszczu zapełnia się z dachu o powierzchni 70 m2 w ciągu około godziny. Z całym szacunkiem ale redaktor nie ma nawet zielonego pojęcia o tym o czym pisze, skoro uważa że wykonanie własnego ujęcia wody studni będzie tańsze od wykonania/wkopania zbiornika 2-4 m3 w ziemię. Miasto czy gmina ma to w pompie czy Ty będziesz zbierał deszczówkę czy nie, ba nawet im nie na rękę abyś zbierał deszczówkę bo wtedy nie będą mogli ściągnąć z Ciebie podatku od terenów utwardzonych i dachu.
    • Pojawił się kolejny problem. Po napisaniu odpowiedzi w jakimś tam temacie i po kliknięciu  w okienko "Odpowiedź"  zmienia się  w "zapisywanie" ale treść odpowiedzi pomimo że ukazała się w temacie w oknie "dodaj odpowiedź" dale widnieje i można klikac dalej w okienko "odpowiedź". Natomiast dzisiaj przed chwila napisałem odpowiedź w temacie Czy zamontować podziemny zbiornik na deszczówkę i jaka powinna być jego pojemność? i po kilkunastu próbach dodania mojej odpowiedzi nic się nie dzieje, znaczy się klikam w okienko "odpowiedź" zmienia się na "zapisuję" po czym dalej zmienia się "odpowiedź" a odpowiedzi nie ma w temacie. Zaczyna być to frustrujące, szczególnie gdy trochę czasu poświeciłem aby napisać tego posta.   Tak brzmiał napisany post w tamtym temacie który sie nie pojawił jako odpowiedź. Jest to bałamutne stwierdzenie bo napisane zbyt ogólnikowo. Jeżeli ktoś ma 2-4 ar trawnika to taka inwestycja będzie zwracać sie wieki, natomiast jak ktoś ma dużej powierzchni trawnik i w dodatku jeszcze jakiś ogródek warzywny to taka inwestycja jest strzałem w dziesiątkę i taka osoba nie musi czekać kilkadziesiąt lat aby koszt inwestycji sie zwrócił. Natomiast co do samej ceny wody za m3 to redaktor z BD piszący ten artykuł zapomniał że jeszcze w większości dolicza się cenę ścieków, no chyba że ktoś ma pod-licznik ale to już osobny temat bo nie każdy może takie pod-licznik posiadać. I jako ciekawostkę dodam, że zbiornik  o poj 1 m3 przy średnio ulewnym deszczu zapełnia się z dachu o powierzchni 70 m2 w ciągu około godziny. Z całym szacunkiem ale redaktor nie ma nawet zielonego pojęcia o tym o czym pisze, skoro uważa że wykonanie własnego ujęcia wody studni będzie tańsze od wykonania/wkopania zbiornika 2-4 m3 w ziemię. Miasto czy gmina ma to w pompie czy Ty będziesz zbierał deszczówkę czy nie, ba nawet im nie na rękę abyś zbierał deszczówkę bo wtedy nie będą mogli ściągnąć z Ciebie podatku od terenów utwardzonych i dachu. I dodam, że ten post nosi nr 251 a nie powinien!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość gizmo
      ja tam mam taki zwykly wiatrak njatanszy z mediaexperta i tez daje rade ze wspomaganiam przy upalach
    • szkoda że kupiłeś takie siłowniki, trzeba było dołożyc trochę i kupić siłowniki NICE podziemne . - nie widać a szybko otwierają .  Każdy siłownik można , ale od zewnątrz , njczę4sciej otwieraa się do 110 stopni. 
    • 1. Czy to nie zależy od pow. dachu - ew. powierzchni utwardzonej - to potencjalne źródła deszczówki?   2. cyt. z art.: "Biorąc pod uwagę koszty inwestycyjne, instalacja zbierania wody deszczowej zwróci się po wielu dziesiątkach lat."   Dlatego powinno pomagać w tym miasto, skoro coraz więcej utwardzonej pow. i coraz gwałtowniejsze deszcze skłaniają do zatrzymywania wody okresowo w miejscu, zamiast nagłego obciążania kanalizacji burzowej miejskiej? Co na to Redakcja  ?
    • Wg mnie - nie.   Chodzi o końcowe odprowadzenie wody z drenów - do studni, rowu, gdziekolwiek. Zawsze może coś tąpnąć - jeśli jest to grunt rodzimy (nieruszony) - to będzie osiadał pod budynkiem równo - po to sie licy odpowiednio podstawę fundamentów. Jeśli jest zagęszczony odpowiednio i równo - to powinien też równo osiadać. Czyli cały budynek osiada równo - czyli OK. Nie - w srodku. Dreny powinny obejmować schody. Ja bym to wypompował - na wszelki wypadek - jesli to glina - to woda będzie długo stała. Z tego, co widzę, tovtam niewiele na dole by trzeba poszerzyć na dren - a potem wyżej uformować ostre zbocze sypiąc kamień na dren i zagęszczając obok glinę - i tyle. Uprzednio osadzić (lub wylać betonowe) studnie na rogach. Prosta robota - ale nie mała. A propos studni - one orócz tego, co pisałem wcześniej - wyznaczają ci odcinki roboty, poziomy, polaczenia, ewentualne odpływy - a także po latach pozwolą w  razie czego wyczyścić wadliwy odcinek bez rozgrzebywania wiekszej całości..
    • Co to znaczy że działka nierolna? Nie ma co gdybać bo z opisu nic nie wynika. Udaj sie do gminy i zapytaj czy dla tego terenu gdzie znajduje sie owa działka jest MPZP, jeżeli planu nie ma, wystąp o WZ dla tej działki, wtedy będziesz wiedział co na tej działce będziesz mógł zrobić, wybudować dom czy trawę hodować    
    • Gość Ernest Dobosz
      Na grzyba najlepszy jest środek ASG firmy Spranda bo jest całkowicie naturalny bez chloru
    • Grzyby mają dużą tolerancję jeżeli chodzi o temperaturę. Mogą się więc rozwijać w każdym z pomieszczeń w domu – zarówno we wnętrzach zimnych (np. piwnice i garaże), jak i bardzo ciepłych (łazienki). Jednak zawsze konieczna jest dla nich zwiększona wilgotność. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/a/23249-jakie-sa-sposoby-odgrzybiania-i-osuszania-budynku
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...