Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Szkodniki i zarazy

Krety i inne intruzy w ogrodzie. Ptaki zjadające czereśnie, osy, insekty, wszelkie robale i zarazy - jak sobie z nimi radzić

62 tematów w tym forum

1. @#$%^& muszki! 1 2 3 4

• 160 odpowiedzi
    • 209 191 wyświetleń
  2. Myszy 1 2 3 4

• 155 odpowiedzi
    • 178 138 wyświetleń
  3. Problem z pająkami 1 2 3

• 100 odpowiedzi
    • 132 065 wyświetleń
  4. Co z tym kretami? 1 2

• 96 odpowiedzi
    • 75 416 wyświetleń
  5. Myszy!!! 1 2

• 80 odpowiedzi
    • 67 758 wyświetleń
  6. Slimaki .... ! 1 2

• 78 odpowiedzi
    • 40 914 wyświetleń
  7. Krety 1 2

• 78 odpowiedzi
    • 59 013 wyświetleń
  8. Turkuć podjadek

• 41 odpowiedzi
    • 30 511 wyświetleń
    • 38 odpowiedzi
    • 33 262 wyświetleń
  9. Problem! Osy na strychu!

• 38 odpowiedzi
    • 53 134 wyświetleń
  10. nornice

• 31 odpowiedzi
    • 34 817 wyświetleń
    • 31 odpowiedzi
    • 22 907 wyświetleń
    • 31 odpowiedzi
    • 6 303 wyświetleń
    • 30 odpowiedzi
    • 44 625 wyświetleń
    • 28 odpowiedzi
    • 24 890 wyświetleń
  11. INWAZJA MRÓWEK

• 27 odpowiedzi
    • 22 209 wyświetleń
  12. Gryzonie na poddaszu

• 25 odpowiedzi
    • 17 051 wyświetleń
  13. Kleszcze...

• 23 odpowiedzi
    • 22 560 wyświetleń
  14. nietypowo o kotach

• 23 odpowiedzi
    • 16 146 wyświetleń
  15. karaczany madagaskarskie

• 19 odpowiedzi
    • 13 592 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 52 490 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 9 389 wyświetleń
  16. osy!

• 17 odpowiedzi
    • 12 730 wyświetleń
  17. Co zjada mi te roślinki?!

• 15 odpowiedzi
    • 22 962 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 23 088 wyświetleń
  18. Szerszenie

• 13 odpowiedzi
    • 8 212 wyświetleń
    • 12 odpowiedzi
    • 13 595 wyświetleń
  19. Szerszenie w ogrodzie

• 12 odpowiedzi
    • 14 911 wyświetleń
  20. Rybiki

• 12 odpowiedzi
    • 16 348 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 21 150 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 9 020 wyświetleń
  21. Chrząszcze

• 10 odpowiedzi
    • 24 919 wyświetleń
  22. problem z chrzanem na trawie

• 9 odpowiedzi
    • 22 164 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 8 467 wyświetleń
  23. Muchy na tarasie

• 8 odpowiedzi
    • 22 034 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 12 386 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 7 660 wyświetleń
  24. Spuszczel

• 7 odpowiedzi
    • 20 976 wyświetleń
  25. puszczele na poddaszu

• 7 odpowiedzi
    • 17 349 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 29 995 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 4 518 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 6 188 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 10 716 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 8 561 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 8 775 wyświetleń
  26. co z tymi biedronkami?

• 3 odpowiedzi
    • 7 700 wyświetleń
  27. grzyb na tujach - oprysk

• 3 odpowiedzi
    • 18 327 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 10 633 wyświetleń
  28. Pomidory szklarniowe i gruntowe

• 3 odpowiedzi
    • 6 310 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 14 737 wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam, Chcę zabudować balkon aby uzyskać jeden pokój więcej. Ma to być pokój dla dziecka. Wymiary zewnętrzne balkonu to ok 2,6m na 4,75m. Z tego co już wyczytałem to na pewno będzie to konstrukcja lekka szkieletowa. Wstępne plany są takie aby okno umieścić na wschód. Poniżej balkonu w wiatrołapie mam kaloryfer więc będzie mi pasowało podpięcie kaloryfera pod oknem, właśnie na wschodniej ścianie. W załączniku mam zrobione na szybko rzuty z wymiarami i kilka obrazów bryły domu.   Czy ktoś z panów ekspertów mógłby mi podpowiedzieć jakie mają być poszczególne warstwy na podłodze, ścianach i suficie?   Coś w stylu "od zewnątrz styropian płyta osb, folia, wata, płyta osb, płyta k/g"    Oczywiście będę też wdzięczny za uwagi czego nie robić. Np. czego nie uszczelniać za bardzo aby oddychało albo co lepiej uszczelnić aby nie wiało ;)   Część balkonu wysunięta na zachód będzie jeszcze dodatkowo podparta dodatkowym filarem.   Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
    • Gość Pomysłowy Dobromir
      Szanowny expert nie wie ile kosztuje 1 m3 wody w Polsce ,ja płacę 17 zł za 1 m3 wliczając opłatę za ścieki i opłatę abonamentową ,którą od kilku lat doliczają do rachunku jednocześnie systematycznie windując jej cenę,nawiasem mówiąc to trochę dużo jak za deszczówkę z Wisły.. Więc ja uważam,że gromadzenie deszczówki ma sens ,ja zainstalowałem dwa zbiorniki mauzer 1000 l zakupione po 150 zł za sztukę,prawie nowe po jednokrotnym użyciu przez firmę produkującą nawozy ,można kupić dowolną ilość w tej cenie..
    • Kupiłem. Widziałem jak znajomy ma obity płytą osb ale co jest za nią,nie wiadomo bo tak juz kupił. I Bardzo przyjemnie urządził w środku i da sie wysiedziec i latem i zimą przy elektrycznej farelce.
    • Hej, witajcie!  Otóż zabrałem się za balkon, który ma około 25 lat, i w tym czasie nie było nic ruszane. Takie to remonty starych chałup..  Na pierwszy front poszły płytki, które odeszły gładko, ponieważ kleju miejscami w ogóle się nie trzymały. W innych miejscach, klej trzymał się dość dobrze.  Sam balkon od spodu w miejscami jest lekko spękany, jednak tragedii nie ma.  Do rzeczy, płytki pozdejmowałem, klej w większości ręcznie skułem (miejscami również i folię która była położona na beton pod płytki), ponieważ odchodziło to po prostu różnie.  Dodatkowo większość zeszlifowałem szlifierką do betonu, aby stworzyć w miarę równą powierzchnię której nie dobija waga (lata robią swoje..) Jak wygląda to mniej więcej teraz ? Tutaj wrzucam filmik : FILM YOUTUBE Generalnie rzecz biorąc, wciąż na balkonie są nierówności względem posadzki a kleju, chociaż większość została wyrównana i się dobrze kupy trzyma. Miejscami folii nie ma. Chciałbym to teraz zabezpieczyć oraz niskim kosztem wykończyć. Myślałem wyrównać całość balkonu klejem do płytek, zaś na wierzch położyć żywicę. Jednak obawiam się że żywica nie zda egzaminu, ponieważ nigdy jej nie kładłem. Płytek po raz kolejny na balkonie nie chcę.  Myślałem żeby położyć jakąś warstwę chemikaliów nieprzepuszczającej wody i ewentualnie sztuczna trawa na wierzch.  Jak najlepiej teraz takie podłoże przygotować?  Co polecacie? Dziękuję za pomoc 
    • Gość Jaro
      Witam mam pytanko ile mnie wyniesie dach pokryty dachówka o powierzchni 170 m dach jest prosty dwu spadkowy z jedną jaskółka
    • Gość Bocian
      Cementowe dachówki mają taką zaletę, że wszystkie są równe. Jak spod igły wychodzą. To ich największa zaleta w stosunku do ceramicznych. Szczególnie widoczne jest to przy takich płaskich dachówkach jak ta Creatona. Wygląda ładnie, choć szkoda że nie użyto tu powłoki Duratop.
    • Gość Roman
      Polecam solidny klinkier z odbrej firmy, nie kupujcie tańszych elastycznych zameinników jak izoflex czy elastolith bo to do niczego się nie nadaje
    • To dotyczy przedpiścy czy założyciela tego tematu?
    • Próbować podkleić i nie zauważać pozostałej szczeliny... Albo wymienić cały blat i uważać na przyszłość z sokiem 😄   Wycierać NATYCHMIAST po zalaniu - tu mokre musiało być parę godzin
    • Co myślicie o sejfach? Czy ktoś z was ma w domu sejf ścienny albo inny? Jestem ciekawa jak to wygląda w praktyce. Słyszałam, że sejfy są co raz bardziej popularne. Firma Hartmann Tresore posiada bogatą ofertę sejfów, warto zajrzeć https://www.hartmann-tresore.pl/
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...