Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Woda w ogrodzie

Podziel się refleksjami związanymi z wykonaniem lub aranżacją oczka wodnego oraz ze sposobami na podlewanie ogrodu, bądź skorzystaj z doświadczeń innych

45 tematów w tym forum

1. fontanna 1 2 3

• 117 odpowiedzi
    • 133 406 wyświetleń
  2. Wydra zjada ryby!!! 1 2 3

• 124 odpowiedzi
    • 114 404 wyświetleń
  3. Jakie oczko wodne? 1 2

• 74 odpowiedzi
    • 70 319 wyświetleń
  4. staw kąpielowy 1 2

• 64 odpowiedzi
    • 68 961 wyświetleń
    • 65 odpowiedzi
    • 67 832 wyświetleń
  5. Woda z deszcówki 1 2

• 51 odpowiedzi
    • 49 229 wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 48 083 wyświetleń
  6. BASEN W OGRODZIE

• 36 odpowiedzi
    • 43 832 wyświetleń
  7. Zbiorniki na wodę opadową

• 24 odpowiedzi
    • 42 205 wyświetleń
  8. Jak zbudować oczko wodne?

• 19 odpowiedzi
    • 34 725 wyświetleń
  9. uszczelnienie oczka wodnego

• 14 odpowiedzi
    • 31 341 wyświetleń
  10. STAW - kilka pytań ..

• 47 odpowiedzi
    • 30 544 wyświetleń
    • 36 odpowiedzi
    • 29 936 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 29 189 wyświetleń
    • 46 odpowiedzi
    • 28 622 wyświetleń
  11. Rzeczka przy dzialce

• 35 odpowiedzi
    • 26 373 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 26 197 wyświetleń
  12. Źródełko na działce

• 20 odpowiedzi
    • 26 131 wyświetleń
  13. kurzawka w studni

• 5 odpowiedzi
    • 24 995 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 24 419 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 24 346 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 24 172 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 22 382 wyświetleń
    • 18 odpowiedzi
    • 19 046 wyświetleń
  14. Hydraulika wodna - pompa

• 1 odpowiedź
    • 17 921 wyświetleń
  15. oczko wodne

• 3 odpowiedzi
    • 17 086 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 15 701 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 15 233 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 14 992 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 14 422 wyświetleń
  16. Stawy kapielowe

• 5 odpowiedzi
    • 14 131 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 13 675 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 11 739 wyświetleń
  17. Naturalny stawik

• 10 odpowiedzi
    • 10 906 wyświetleń
  18. staw kapielowy

• 4 odpowiedzi
    • 10 738 wyświetleń
  19. Nawadnianie

• 8 odpowiedzi
    • 9 706 wyświetleń
  20. łąka kwiatowa

• 1 odpowiedź
    • 9 509 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 6 529 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 6 218 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 5 112 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 3 164 wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 2 902 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2 124 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 2 038 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1 853 wyświetleń
  • Kto jest dostępny   0 użytkowników, 0 anonimowych, 147 gości (Zobacz pełną listę)

Brak zalogowanych użytkowników

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ja właśnie w ostatnim  czasie urządzałam swój wymarzony dom, i z polecenia znajomych kupowałam prawie wszystkie meble na https://meblarnia.com.pl/ Meble są z dobrych materiałów, górna półka jak to się mówi. Firma dostosowuje wymiary mebli do tego co potrzebujemy po prostu podchodzi indywidualnie do klientów. jestem bardzo zadowolona.
    • Niestety, prawda jest inna. Badania zostały wykonane w warunkach polowych, w kamienicy, w której opomiarowano 2 mieszkania. Jedno ogrzewane gazem, a drugie promiennikami podczerwieni. Tak działa fizyka kwantowa. Wszystkie dotychczasowe systemy grzewcze bazują na prawach fizyki klasycznej (termodynamiki). To jest tylko część dostępnej wiedzy. Fizyka kwantowa otwiera nam nowe horyzonty i możliwości. Rewolucja już trwa. Cały nasz współczesny, skomputeryzowany i informacyjny świat opiera się na fizyce kwantowej. Czas na rewolucję w ogrzewnictwie! Przedstawiam oryginalny plik w pdf, aby uniknąć posądzeń o manipulację w tłumaczeniu. Dla kumatych nie powinno być problemu by to przeczytać, lub sobie przetłumaczyć. Nasze uproszczone pomiary zużycia energii, w wybranych domach opomiarowanych, przy zastosowaniu ogrzewań płaszczyznowych, potwierdzają te badania.  Rozważamy możliwość podjęcia współpracy z Technicznym Uniwersytetem w Kaiserslautern, by rozpocząć metodyczne badania powierzchniowych ogrzewań na podczerwień. Celem tych badań, byłoby wprowadzenie unijnych norm na tego typu ogrzewnictwo.   W połowie tego roku, oczekiwane jest wprowadzenie norm unijnych na promienniki podczerwieni i ich klasyfikacja. Skończy się sprzedawanie płaskich grzejników elektrycznych, jako promienników podczerwieni.  Jak do tej pory, każdy może sprzedać grzejnik elektryczny i promować go jako promiennik! Co nie zawsze jest prawdą. Na lodzie zostaje klient, który zamiast promiennika podczerwieni nabył zwykły, płaski, konwektorowy grzejnik elektryczny! Zapłacił jak za promiennik, a otrzymał panel grzewczy! ForschungsberichtIR (1).pdf
    • ograniczenie ilości postów w 12/24/36/48h po zalogowaniu? skoro ktoś musi zadać pytanie \araz po zalogowaniu to niech ma to ograniczone z poinformowaniem go, że tak to wygląda?
    • Koszt 1 kW z gazu to dla kotła kondensacyjnego 0,21 a dla prądu 0,6 z tego co pamiętam więc jakim cudem może być taniej. Panie to się nie da, cen nie da się oszukać !. A to zużycie porównawcze to pewnie w jakichś domkach badawczych, więc tak wiarygodne jak zużycie paliwa dla aut  w warunkach laboratoryjnych.
    • Chciałbym widzieć podłogówkę wodną, która pracuje w tej temperaturze... Pozatym taką temperaturę ustawia się raczej w łazience, a nie w salonie czy sypialni. Nie wyobrażam sobie zróżnicowanych temperatur w różnych pomieszczeniach przy zastosowaniu podłogowego ogrzewania centralnego. Normalną temperaturą w salonie jest 21° do 22°C. Ciekawe jak to osiągnąć przy podłogówce wodnej? Normalnie temperatura podłogi przy takim ogrzewaniu wynosi 28°C. Im cieplejsze powietrze, tym wyższe nasycenie parą wodną i intensywniejsza konwekcja.  Nie ma ogrzewań tylko na podczerwień lub konwekcyjnych. Zawsze jest część takiego i takiego. O tym jak będziemy traktować dany system grzewczy decyduje udział procentowy danej formy rozchodzenia się podczerwieni.   Jeżeli mamy ponad 50% promieniowania, to będzie to ogrzewanie na podczerwień. Jeżeli będzie ponad 50% konwekcji, jest to ogrzewanie konwekcyjne, ze wszystkimi jego wadami.   Czasami nie ma innego wyjścia i trzeba ogrzewać powietrzem, ale jeżeli ma się wybór, to lepszą opcją jest wykorzystanie zalet promieniowania.   Nie mam zamiaru kopać się z koniem, ale pomiary, w tym badania prowadzone w Kaiserslautern dowodzą, że ogrzewanie na podczerwień jest o 30% tańsze od ogrzewania gazem. Fizyki nie da się oszukać! https://enerbau.pl/wp-content/uploads/2019/08/Zuzycie_energii_wg_projektu_badawczego.pdf Powinno brzmieć: I zrobiło się ciepło!!!  Oświecać ciemność, to dla mnie zaszczyt. Jest taki jeden magik, co potrafi przyciągać ciemnych za pomocą fal radiowych. Ja wolę pozostać na bazie faktów naukowych i fizyki.
    • Doczytaj do końca - wartościowy materiał.
    • Nie użyłem określenia"filozof wioskowy", tylko "chłopski filozof" w odniesieniu do wpisu bajbagi:   A wcześniej w odniesieniu do wpisu retrofooda. Dość jasno to wynika z tekstu - chyba że to nie o ten wpis chodzi? 
    • Im wyższy murek tym lepiej. Taras też najlepiej by miał balustradę ze szkła, itp, jak najmniej  ażurową, Donice z z ziemą super. Jest jeszcze kwestia odbicia od balkonu nad tobą. Ale szczerze mówiąc naprzeciwko mam taki garaż,  co prawda 2 x mniejszy  - i nawet drogę dojazdową w odl. 10 m - ale uciążliwości żadnej nie ma, tyle że wokół dużo zieleni, więc tłumią. Myślę że bedzie dobrze   a w razie czego postaw temat na forum, to może coś się wymyśli 
    • Sorry Gregory Wbiłem sobie w głowę że to będą nie garaże a pomieszczenia warsztatowe. Nie było odpowiedzi, jakby co
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...