Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Woda w ogrodzie

Podziel się refleksjami związanymi z wykonaniem lub aranżacją oczka wodnego oraz ze sposobami na podlewanie ogrodu, bądź skorzystaj z doświadczeń innych

45 tematów w tym forum

• 2 odpowiedzi
    • 1 582 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 2 108 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1 765 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1 920 wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 2 613 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 6 207 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 4 912 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 6 071 wyświetleń
  1. Naturalny stawik

• 10 odpowiedzi
    • 10 703 wyświetleń
  2. Nawadnianie

• 8 odpowiedzi
    • 9 526 wyświetleń
  3. staw kapielowy

• 4 odpowiedzi
    • 10 539 wyświetleń
  4. Stawy kapielowe

• 5 odpowiedzi
    • 13 941 wyświetleń
  5. łąka kwiatowa

• 1 odpowiedź
    • 9 350 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 14 243 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 15 432 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 13 499 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 11 595 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 14 823 wyświetleń
    • 18 odpowiedzi
    • 18 804 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 15 086 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 28 971 wyświetleń
  6. STAW - kilka pytań ..

• 47 odpowiedzi
    • 30 223 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 23 973 wyświetleń
  7. Jak zbudować oczko wodne?

• 19 odpowiedzi
    • 34 476 wyświetleń
  8. oczko wodne

• 3 odpowiedzi
    • 16 914 wyświetleń
    • 46 odpowiedzi
    • 28 423 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 22 213 wyświetleń
  9. Rzeczka przy dzialce

• 35 odpowiedzi
    • 26 137 wyświetleń
  10. staw kąpielowy 1 2

• 64 odpowiedzi
    • 68 548 wyświetleń
  11. BASEN W OGRODZIE

• 36 odpowiedzi
    • 43 573 wyświetleń
  12. Hydraulika wodna - pompa

• 1 odpowiedź
    • 17 772 wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 47 533 wyświetleń
  13. Źródełko na działce

• 20 odpowiedzi
    • 25 851 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 25 917 wyświetleń
  14. kurzawka w studni

• 5 odpowiedzi
    • 24 758 wyświetleń
    • 65 odpowiedzi
    • 67 262 wyświetleń
  15. fontanna 1 2 3

• 117 odpowiedzi
    • 132 660 wyświetleń
  16. Wydra zjada ryby!!! 1 2 3

• 124 odpowiedzi
    • 113 469 wyświetleń
  17. Woda z deszcówki 1 2

• 51 odpowiedzi
    • 48 751 wyświetleń
    • 36 odpowiedzi
    • 29 675 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 24 199 wyświetleń
  18. Jakie oczko wodne? 1 2

• 74 odpowiedzi
    • 69 828 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 24 169 wyświetleń
  19. uszczelnienie oczka wodnego

• 14 odpowiedzi
    • 31 120 wyświetleń
  20. Zbiorniki na wodę opadową

• 24 odpowiedzi
    • 41 960 wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Paweł
      Dzień dobry! Mam nie lada problem. Zakupiliśmy dom z roku 1975 z dachem skośnym, Dach jest oczywiście nie ocieplony, pokryty dachówką betonową. Żeby było śmieszniej, między tą dachówką a krokwiami jest kilkucentymetrowa płyta z supremy. Mam uprzejme pytanie-czy jest możliwe w miarę bezpieczne od zawilgocenia ocieplenie takiego dachu i jak można je wykonać i przy użyciu jakich produktów,..Najlepiej, bez usuwania supremy....pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź. Paweł
    • Odpowiedź eksperta: Brak folii przed ułożeniem ostatecznego pokrycia dachowego jest poważnym błędem, jeśli poddasze będzie wykorzystywane na cele mieszkalne, a więc i ogrzewane. Sytuacje takie zdarzają się najczęściej, gdy dach kryty jest prowizorycznie papą na deskowaniu, a dopiero po pewnym czasie układane jest docelowe pokrycie. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/porady/8292-co-zrobic-z-dachem-ktory-pokryto-bez-ulozenia-folii-dachowej-fwk
    • ty tak serio - czy głupa rżniesz?   Dalej glupa rzniesz?   No proszę - teraz znowu Alfa i Omega sie objawił  No ale co mnie twoja reklama obchodzi. To trza było napisać w poście, że tematodawcy wszystko naprawisz, i ta informacja jest za darmo, a robotę tajemną z efektem zrobisz, znaczy wysuszysz piwnicę - za rachuneczek, jak restaurator bierze za to, co zamawiasz A ty wypisujesz jakieś głupoty - co to ma być: Jaką wodę blokujesz przy ścianie, gdy przy ścianie jest dren???? A kostke dajesz po to by właśnie mogła wilgoć parować! Ale nie woda - woda ma spłynąć drenem - po to sie go robi. A fakturka to ci chyba spłynęła za to, coś wypił, zanim żeś sie do tych durnych postów wziął. Jeszcze raz radzę puknąć się w glowę, może klepki zaskoczą. A kto tu radził chemię?  Wykonać suchą piwnicę oczywiście można zawsze, nawet w jeziorze - ściagając do niej wodę drenem. Niesprawnym. Kwestia kosztu. Tylko. Ale - wracając do twego przykładu z restauratorem - głodny na cenę nie patrzy. Nawet mielonego z wczorajszych resztek zje. Oho - mania wielkości sie odezwała. Nawet politycy już wiedzą, że pycha kroczy przed upadkiem  "Wielce prawdopodobny" ??? - no to wiesz na pewno, czy nie wiesz, Profesjonalna Alfa i Omego? Bo tyle się nakłapałeś - a na końcu "wielce prawdopodobne" to wszystko. I za to chcesz wystawiać fakturke???   Jak by mi restaurator dał fakturkę mówiąc, że sprzedał mi obiad, w którym wielce prawdopodobnie nie było salmonelli, ani innych trucizn - to myślę, że najpierw bym zwymiotował, a potem bym mu kazał zapłacić za moje złe z tego powodu samopoczucie.   Ale pewnie nie ogarniesz porównania 
    • Gość Cndukat
      Trzeba wypróbować ciekawy produkt
    • Ludzie spędzają około 90% całego swojego życia w przestrzeniach zamkniętych. Wartość ta z pewnością działa na wyobraźnię i skłania do zwrócenia szczególnej uwagi na wewnętrzne ściany budynku oraz mikroklimat panujący w pomieszczeniach. Jeżeli chcemy, aby był on prawidłowy i dobrze wpływał na zdrowie warto poznać produkty Baumit Klima. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wykanczanie/sciany-wewnetrzne/a/31065-baumit-klima-dlaczego-twoje-sciany-powinny-byc-zdrowe
    • widzisz jak ładnie trafiony w fakturę zostałeś jak ma łopatę  - jak nie ma to pewnie oszczędnościowo z deski wystruga - chyba że też nie ma to kijem będzie kopał - bo inaczej to musi kupić   studzienki też oszczędnościowo z gooowna ulepi a geowłókninę w włosów - utka jak mu podrosną nie wspominając co przy okazji może rozpirzyć , a potem będzie musiał za naprawienie zapłacić skoro nie widzisz że Twoje rozwiązanie też niesie za sobą koszty to nie chodź do okulisty , bo nie ma poco - lepiej idź do ortopedy . i jeszcze ta wisienka na torcie ułóż kostkę przy budynku - NIE ARANIA GŁOWO Odsuń z metr od budynku bo wodę blokujesz przy ścianie - podpływa normalnie a odparować nie ma jak - byś trochę się wysilił poczytał moich postów to pewnie byś wyczytał nawet kto to sformułował. czyli fakturka za poniesione nakłady w celu wykonania Twoich wypocin należy się tobie bez 2 zdań.   do czego inwestorowi wiadomości na temat czegoś co mu  nie pomoże ???? chyba żeby wydrukować i w kiblu powiesić - ale to tuszu szkoda -  ale biorąc pod uwagę że tonący brzytwy się chwyta To jak wiem jak to może przetestuję a nóż się uda - Zenek obudź się to inna forma marketingu  w razie nie pomoże - ale myśmy przecież o tym pisali Tu na forum nie prowadzę - poza forum owszem po co jestem na forum ? żeby prostować takie pokrzywione pomysły jak powyższe różnych zdajemisiów i inwestorom którzy szukają informacji czy ich problem jest do rozwiązania - wskazać że jest do rozwiązania i wręcz do zapomnienia.   za zgodą i wiedzą redakcji moja rada znajduje się w każdym moim poście w TZW. stopce . informacja że temat da się rozwiązać  - jest darmowa - za resztę się płaci  jak w restauracji czytasz menu za darmo , ale jak już zamawiasz to jest rachuneczek z menu utrzymuje się restaurator a z suchych piwnic ja i co dodajemy do kotleta to nasza tajemnica - liczy się efekt.   i tu masz rację ZDAJE CI SIĘ - bo nie mając bladego pojęcia o przyczynach - zaczynasz leczyć katar okładami z lodu na klatę . Wyprostować Ci coś jeszcze zdajecisiu ??? biorę odpowiedzialność za to że jak budynku chemią nie skazi to niesprawny dren w niczym mi nie będzie przeszkadzał w wykonaniu suchej piwnicy popatrz człowieczku malutki i chłop nie ma paranoi a ten kierunek namakania jest wielce prawdopodobny - ale o tym trzeba wiedzieć a nie zdajemisiować teraz to chyba wszystko
    • Gość Bożena Olejnik
      A CZY KTOŚ WIE JAK MOŻNA UNIKNĄĆ OPŁATY ADIACENCKIEJ SKORO MINĘŁO 3 LATA OD STWORZENIA WARUNKÓW DO PODŁĄCZENIA A GMINA PO TYCH TRZECH LATACH I 10 MIESIĄCACH PRZYSŁAŁA DECYZJE MIESZKAŃCOM ULICY O OPŁATACH ADIACENCKICH ZA KANALIZACJE . DOKŁADNIE JEST TAK : dzień stworzenia warunków do podłączenia sama gmina w decyzji podaje za 15 )1. 2016 a decyzje dostarcza mieszkańcom w moim przypadku 13. 11. 2019
    • Pierwsza warstwa gotowa.     https://youtu.be/DqVgfF3c83o
    • Jak liczyć umiesz tak jak używać języka polskiego, to... szkoda gadać
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...