Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Złota rączka

Domowe sposoby na wszystko - jak naprawić kran, zrobić szafkę na buty, pomalować sufit...

208 tematów w tym forum

• 12 odpowiedzi
    • 37 898 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 10 429 wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 4 814 wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 13 694 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 6 237 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 25 105 wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 5 615 wyświetleń
  1. Jak przykleić prosto tapetę? 1 2

• 56 odpowiedzi
    • 27 311 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 23 463 wyświetleń
  2. Jak nawiercić szkło?

• 33 odpowiedzi
    • 11 337 wyświetleń
  3. Jak naprawić zacinający się termoobieg?

• 10 odpowiedzi
    • 7 384 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 12 933 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 12 971 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 8 563 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 19 194 wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 7 736 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 5 801 wyświetleń
  4. Instalacja prysznica

• 4 odpowiedzi
    • 6 353 wyświetleń
  5. Innowacja

• 0 odpowiedzi
    • 5 191 wyświetleń
    • 51 odpowiedzi
    • 57 093 wyświetleń
    • 171 odpowiedzi
    • 202 505 wyświetleń
  6. Grzyb na suficie w łazience

• 20 odpowiedzi
    • 6 815 wyświetleń
  7. granit na kominku

• 19 odpowiedzi
    • 15 259 wyświetleń
  8. giętarka dorur

• 2 odpowiedzi
    • 3 033 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 16 794 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 11 440 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 12 380 wyświetleń
  9. Drzwi do kabiny prysznicowej

• 13 odpowiedzi
    • 7 700 wyświetleń
  10. Drewniany stolik

• 8 odpowiedzi
    • 7 030 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 3 650 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 13 596 wyświetleń
  11. Dobry wykonawca

12. Demontaż bidetu+zatkanie odpływu

• 3 odpowiedzi
    • 4 066 wyświetleń
  13. demontaż agregatu od lodówki

• 36 odpowiedzi
    • 22 028 wyświetleń
  14. Czyszczenie kominka

• 7 odpowiedzi
    • 8 145 wyświetleń
    • 15 odpowiedzi
    • 17 819 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2 617 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 6 700 wyświetleń
    • 58 odpowiedzi
    • 23 494 wyświetleń
  15. cyklinowanie podłogi

• 16 odpowiedzi
    • 26 273 wyświetleń
  16. ćwierćwałek

• 6 odpowiedzi
    • 15 465 wyświetleń
    • 29 odpowiedzi
    • 10 400 wyświetleń
    • 49 odpowiedzi
    • 19 851 wyświetleń
  17. Cieknie z dolnospłuku

• 13 odpowiedzi
    • 4 197 wyświetleń
  18. Cieknący odpływ

• 8 odpowiedzi
    • 7 290 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 8 685 wyświetleń
    • 21 odpowiedzi
    • 50 201 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 5 114 wyświetleń
  • Kto jest dostępny   0 użytkowników, 0 anonimowych, 44 gości (Zobacz pełną listę)

Brak zalogowanych użytkowników

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam, Chcę zabudować balkon aby uzyskać jeden pokój więcej. Ma to być pokój dla dziecka. Wymiary zewnętrzne balkonu to ok 2,6m na 4,75m. Z tego co już wyczytałem to na pewno będzie to konstrukcja lekka szkieletowa. Wstępne plany są takie aby okno umieścić na wschód. Poniżej balkonu w wiatrołapie mam kaloryfer więc będzie mi pasowało podpięcie kaloryfera pod oknem, właśnie na wschodniej ścianie. W załączniku mam zrobione na szybko rzuty z wymiarami i kilka obrazów bryły domu.   Czy ktoś z panów ekspertów mógłby mi podpowiedzieć jakie mają być poszczególne warstwy na podłodze, ścianach i suficie?   Coś w stylu "od zewnątrz styropian płyta osb, folia, wata, płyta osb, płyta k/g"    Oczywiście będę też wdzięczny za uwagi czego nie robić. Np. czego nie uszczelniać za bardzo aby oddychało albo co lepiej uszczelnić aby nie wiało ;)   Część balkonu wysunięta na zachód będzie jeszcze dodatkowo podparta dodatkowym filarem.   Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
    • Gość Pomysłowy Dobromir
      Szanowny expert nie wie ile kosztuje 1 m3 wody w Polsce ,ja płacę 17 zł za 1 m3 wliczając opłatę za ścieki i opłatę abonamentową ,którą od kilku lat doliczają do rachunku jednocześnie systematycznie windując jej cenę,nawiasem mówiąc to trochę dużo jak za deszczówkę z Wisły.. Więc ja uważam,że gromadzenie deszczówki ma sens ,ja zainstalowałem dwa zbiorniki mauzer 1000 l zakupione po 150 zł za sztukę,prawie nowe po jednokrotnym użyciu przez firmę produkującą nawozy ,można kupić dowolną ilość w tej cenie..
    • Kupiłem. Widziałem jak znajomy ma obity płytą osb ale co jest za nią,nie wiadomo bo tak juz kupił. I Bardzo przyjemnie urządził w środku i da sie wysiedziec i latem i zimą przy elektrycznej farelce.
    • Hej, witajcie!  Otóż zabrałem się za balkon, który ma około 25 lat, i w tym czasie nie było nic ruszane. Takie to remonty starych chałup..  Na pierwszy front poszły płytki, które odeszły gładko, ponieważ kleju miejscami w ogóle się nie trzymały. W innych miejscach, klej trzymał się dość dobrze.  Sam balkon od spodu w miejscami jest lekko spękany, jednak tragedii nie ma.  Do rzeczy, płytki pozdejmowałem, klej w większości ręcznie skułem (miejscami również i folię która była położona na beton pod płytki), ponieważ odchodziło to po prostu różnie.  Dodatkowo większość zeszlifowałem szlifierką do betonu, aby stworzyć w miarę równą powierzchnię której nie dobija waga (lata robią swoje..) Jak wygląda to mniej więcej teraz ? Tutaj wrzucam filmik : FILM YOUTUBE Generalnie rzecz biorąc, wciąż na balkonie są nierówności względem posadzki a kleju, chociaż większość została wyrównana i się dobrze kupy trzyma. Miejscami folii nie ma. Chciałbym to teraz zabezpieczyć oraz niskim kosztem wykończyć. Myślałem wyrównać całość balkonu klejem do płytek, zaś na wierzch położyć żywicę. Jednak obawiam się że żywica nie zda egzaminu, ponieważ nigdy jej nie kładłem. Płytek po raz kolejny na balkonie nie chcę.  Myślałem żeby położyć jakąś warstwę chemikaliów nieprzepuszczającej wody i ewentualnie sztuczna trawa na wierzch.  Jak najlepiej teraz takie podłoże przygotować?  Co polecacie? Dziękuję za pomoc 
    • Gość Jaro
      Witam mam pytanko ile mnie wyniesie dach pokryty dachówka o powierzchni 170 m dach jest prosty dwu spadkowy z jedną jaskółka
    • Gość Bocian
      Cementowe dachówki mają taką zaletę, że wszystkie są równe. Jak spod igły wychodzą. To ich największa zaleta w stosunku do ceramicznych. Szczególnie widoczne jest to przy takich płaskich dachówkach jak ta Creatona. Wygląda ładnie, choć szkoda że nie użyto tu powłoki Duratop.
    • Gość Roman
      Polecam solidny klinkier z odbrej firmy, nie kupujcie tańszych elastycznych zameinników jak izoflex czy elastolith bo to do niczego się nie nadaje
    • To dotyczy przedpiścy czy założyciela tego tematu?
    • Próbować podkleić i nie zauważać pozostałej szczeliny... Albo wymienić cały blat i uważać na przyszłość z sokiem 😄   Wycierać NATYCHMIAST po zalaniu - tu mokre musiało być parę godzin
    • Co myślicie o sejfach? Czy ktoś z was ma w domu sejf ścienny albo inny? Jestem ciekawa jak to wygląda w praktyce. Słyszałam, że sejfy są co raz bardziej popularne. Firma Hartmann Tresore posiada bogatą ofertę sejfów, warto zajrzeć https://www.hartmann-tresore.pl/
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...