Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Złota rączka

Domowe sposoby na wszystko - jak naprawić kran, zrobić szafkę na buty, pomalować sufit...

205 tematów w tym forum

1. Stare żelazko

• 17 odpowiedzi
    • 11 076 wyświetleń
    • 23 odpowiedzi
    • 27 772 wyświetleń
    • 32 odpowiedzi
    • 12 206 wyświetleń
  2. Śliskie schody

• 2 odpowiedzi
    • 3 474 wyświetleń
  3. skrzynka na narzedzia

• 16 odpowiedzi
    • 25 090 wyświetleń
  4. Skrzynia na amunicję

• 7 odpowiedzi
    • 3 238 wyświetleń
    • 38 odpowiedzi
    • 57 369 wyświetleń
  5. Ściana kolano

• 26 odpowiedzi
    • 2 665 wyświetleń
  6. Schowane kółka do ławy

• 1 odpowiedź
    • 4 855 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 9 566 wyświetleń
    • 53 odpowiedzi
    • 40 234 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4 838 wyświetleń
  7. renowacja drzwi

• 13 odpowiedzi
    • 21 490 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 11 885 wyświetleń
  8. remont balkonu

• 3 odpowiedzi
    • 3 017 wyświetleń
  9. Regips do regipsu...

• 4 odpowiedzi
    • 10 452 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 7 026 wyświetleń
  10. Przyrząd do ściskania kości ?

• 11 odpowiedzi
    • 901 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 14 459 wyświetleń
  11. Przyklejanie

• 4 odpowiedzi
    • 7 120 wyświetleń
    • 25 odpowiedzi
    • 4 928 wyświetleń
  12. Przerobienie biurka

• 4 odpowiedzi
    • 2 581 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 10 019 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 7 719 wyświetleń
    • 22 odpowiedzi
    • 9 717 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3 061 wyświetleń
  13. Pralka ...

• 38 odpowiedzi
    • 8 411 wyświetleń
  14. praca w drewnie

• 15 odpowiedzi
    • 10 387 wyświetleń
    • 25 odpowiedzi
    • 5 580 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1 270 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 7 408 wyświetleń
  15. Podłączenie halogenów

• 5 odpowiedzi
    • 25 691 wyświetleń
  16. podcięcie drzwi

• 44 odpowiedzi
    • 12 457 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2 235 wyświetleń
  17. Plamy na zlewozmywaku

• 31 odpowiedzi
    • 28 854 wyświetleń
  18. Piecokominek.

• 32 odpowiedzi
    • 20 935 wyświetleń
  19. pepsiana na klawiaturze

• 26 odpowiedzi
    • 16 012 wyświetleń
  20. Pęknięte drzwi

• 5 odpowiedzi
    • 4 800 wyświetleń
  21. Pęknięte drzwi

• 5 odpowiedzi
    • 16 245 wyświetleń
  22. parkiet lakierowanie

• 14 odpowiedzi
    • 8 410 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 7 216 wyświetleń
  23. otworzyć słoik 1 2 3

• 100 odpowiedzi
    • 82 840 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1 635 wyświetleń
    • 41 odpowiedzi
    • 19 330 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 2 518 wyświetleń
  24. Odnowienie mebli ze skóry

• 18 odpowiedzi
    • 34 930 wyświetleń
  25. Odnawianie blatu biurka

• 29 odpowiedzi
    • 26 652 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 12 518 wyświetleń
  26. odklejająca się okleina

• 3 odpowiedzi
    • 3 217 wyświetleń
  • Kto jest dostępny   0 użytkowników, 1 anonimowy, 171 gości (Zobacz pełną listę)

Brak zalogowanych użytkowników

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Bo się ten szerszeń, ...uj już nalatał i chciał dalej iść na piechotę.    Wyjąłeś żądło?   Powinieneś być poddany 48-godzinnej obserwacji. Jesteś tam? Obkładaj sobie lodem. Bo kalosza nie założysz. 
    • No właśnie chyba poproszę kierownika budowy (który był współautorem projektu) żeby mi wysłał bądź przedstawił rozwiązanie na papierze, z jego sygnaturą bo póki co przedstawił rozwiązanie słownie. W projekcie nie ma narysowanego rozwiązania, ani nawet opisu jak łączyć oba budynki. Dlatego chcę tutaj się dowiedzieć jak poprawnie to zrobić żebym mógł mu ewentualnie przedstawić i bym wiedział czy kierownik nie wrzuca mnie na minę, a w razie jakichś problemów będzie chroniony i powie: "panie, a gdzie ja coś takiego narysowałem w projekcie?" i wtedy dupa blada. Brak przedstawionego rysunku i opisu daje zarówno mu jak i mi pole do popisu, tak mniemam.  Odnośnie dylatacji czy to może być na grubość styropianu hydro (10cm) czy jakaś cieńsza warstwa styropianu w miejscu łączenia ścian np. 2cm, czy po prostu warstwa papy którą położę na ścianach piwnicy? Dylatacja rozumiem powinna iść przez całą wysokość łączenia ścian garażu czyli kończąc na parterze w okolicach stropu? Myślałem może nad oparciem na stropie parteru wieńca garażu no ale wtedy dylatacji nie będzie. Z kolei nie wydaje mi się żeby budynki osiadało nierównomiernie skoro ławy garażu w większości będą oparte wgłąb jakieś 80-100cm na gruncie rodzimym (czyli glinie z podsypką zagęszczoną bądź warstwie chudziaka, bo jak wiadomo glina jest gruntem wysadzinowym) a tylko jakieś 100-150 cm ławy po obu stronach będzie zawieszona czy też osiadła na sztucznie zagęszczonym gruncie/podsypce/chudziaku/suchym betonie.
    • Użądlił mnie szerszeń w duży paluch u nogi; skurwesyn-szerszeń siedział w kaloszu! Jakby tego było mało, kwadrans wcześniej widziałem go jak lata - tu wlata, tu wylata, a po kwadransie taka sytuacja. p-i-e-r-d-o-l-o-n-y-s-z-e-r-s-z-e-ń! Ale jestem żywy, nie mam uczulenia, jak widać.
    • Witaj. Jestem laikiem w tych sprawach i postaram się dopytać ale z tego co pamiętam to instalator mówił że: Są to 2 sterowniki pracujące niezależnie. Co do modulacji to widzę na stronie http://pl.documents.junkers.com/download/pdf/file/6720863377.pdf że jest coś na temat modulacji więc chyba ok. Dowiem się i dam znać....
    • Gość Rysiek
      Ostatnio montowałem folie cheapheat.pl i jestem zadowolony. Zamontowałem w garażu i łazience. Ekipa konkretna sprawna. Z terminami są w miarę elastyczni. Co ważne kładą również panele i linoleum. Także kompleksowo. Polecam
    • Gość Iwona
      Jeśli mamy fotovoltaikę, to nawet przy piecu gazowym chyba jednak warto pokusić się o obniżenie rachunków za cwu poprzez montaż pompy ciepła.
    • Miało być z pieskiem.  
    • Grubsza folia nic nie zmieni, jeśli już, to warstwa, i to niemała styropianu (aby docieplić podłogę od podłoża)... i ponowne ułożenie paneli - jeśli popełni się te same błędy - również... panele łapią wodę z powietrza, a - faktycznie - zimne podłoże pomaga w zbieraniu się większej ilości pary wodnej. Co byś nie zrobił - panele będą chodzić zależnie od wilgotności powietrza - toż to PODŁOGA PŁYWAJĄCA... No, chyba że będziesz miał klimatyzację ze ścisłą regulacją wilgotności w pomieszczeniach.   W miejscach zaznaczonych na czarno zdejmij listwy przypodłogowe i dłutem, albo dużym nożem powiększ - właściwie to teraz ZRÓB - dylatacje i podłoga siądzie i będzie pływała     Tak jak pisałem wcześniej duże miejscowe obciążenie podłogi (szafki kuchenne, ciężkie meble) utrudniają "pływanie" podłogi, niektóre dylatacje nie "pracują" i tak się dzieje, jak u Ciebie    
    • Temu u nich wszystkie podłogi w łazienkach są krzywe ....znaczy ze spadkiem od progu drzwi do kratki , nie ważne gdzie ona by była.
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...