Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. proszę bardzo:) Link do wyniku: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/7zaw
 3. Ja bym tylko nieco wyrównał to podłoże, bo klej może mieć niewielkie grzbiety gdy klej przed zaschnięciem właził w szczeliny między klepkami. Być może, ale wiesz czasami jest tak że dużo się o czymś słyszało ale na własne oczy nigdy nie miało sposobności oglądać. Ja akurat widziałem bo mam to cholerstwo na poddaszu pod parkietem.
 4. Dzisiaj
 5. U mnie jest zwykła kostka brukowa Jest solidna, wytrzymała, a do tego fajnie wygląda, można zawsze jakieś ciekawe wzory ułożyć, dobrać kolor. Mój teść miał beton na podjeździe i nie wyglądał za ciekawie, kruszył się, powstały dziury i w końcu sam postanowił ułożyć kostkę na podjeździe.
 6. W którą stronę pochylone są ściany? Czy może pofalowane? Może, żeby nie tynkować hektarów ścian, można jakiś gzymsik wymyślić...
 7. Nie wszystkie, na razie, bo zaraz będę mierzyć resztę. Chodzi o salon, tylko ze to jest wysoki salon, z pustką.
 8. Które to ściany? Wszystkie??? Bardzo podoba mi się Wasze podejście do sprawy!!! Wykonawca się broni, bo wyrównanie płytą jest na pewno szybsze! Źle ustawił ściany - niech tynkuje!
 9. Nie wiem jaki masz układ całej instalacji w łazience, ale może zawór napowietrzający, zamontowany pod umywalką, polepszyć, a nawet uratować sytuację... pomiędzy syfonem umywalki a wprowadzeniem rurki w ścianę należałoby utworzyć swego rodzaju "zawijasa" z kolanek i trójnika 90 stopni, i na tym trójniku, w pozycji pionowej - umieścić napowietrzacz. Całość powinna się zmieścić nawet w szafce pod umywalką.
 10. Witam, wykonawca uszczęśliwił nas bardzo krzywymi ścianami w domu. Różnice dochodzą do 5cm!! Pytanie czym to najlepiej, najtrwalej i najbardziej jakościowo wyrównać? Wykonawca broni się przed tynkiem, bo twierdzi, że „za dużo tego tynku pójdzie Panie”, i chce wyrównywać płytami. My płyt nie chcemy. Mamy złe doświadczenia z aktualnego domu -pęknięcia, odchodzenie od ścian, niemożność trwałego zawieszenia głupiej antyramy, bo po pewnym otwór się wyrabia itp. itd. Do tego image - nie pisaliśmy się na ściany wykańczane płytami tylko keramzytem (dom z prefabrykatów), ostatecznie tynkiem. Co proponujecie? Podkreślam - nie ma być za wszelką cenę szybko i tanio
 11. Należy też pamiętam, że montując taką instalacją podwyższamy wartość i atrakcyjność naszej nieruchomości. Obecnie ekologiczne źródła energii są bardzo modne i niewykluczone, że z czasem stanął się jeszcze bardziej pożądane.
 12. Dzięki za podpowiedź, na pewno zbadam temat
 13. Moi rodzice zastanawiają się nad instalacją paneli słonecznych na budynku, w którym znajduje się sklep spożywczo-przemysłowy oraz dwa mieszkania. Jednak po rozmowie ze swoją księgową mają wątpliwości, nie wiem do końca czego dotyczą. Jakie mogą być wady takiej instalacji ze strony kosztowej?
 14. Tak - cytowanie łatwo przychodzi, gorzej z realem No to odpowiada za to? - czy też może dowolnie uznać jakiekolwiek odstępstwo za nieistone - @bajbaga? To zależy, kto się za niego zabierze w razie zgłoszenia doniesienia do nadzoru budowlanego, o ile sam nadzor tego nie złapie
 15. Cena za stan zero to temat rzeka, niestety sam miałem takie doświadczenia jeszcze nie tak dawno. Jak sprawdzałem ekipy to ceny różniły się nawet o 5-10k. szczerze nie wiem jak oni to liczą
 16. Czym prostszy płot i mniej wymagań, tym taniej, a ceny zależne od regionów Polski są. Wiem z doświadczenia
 17. Czy mozna użyć XPS-a (20cm) kładzionego bezpośrednio na chudziaku (tak przynajmniej doradzano mi w firmie Santhos XPS) i pominąć hydroizolację wykorzystując hydrofobowe właściwości ich XPS-a, Synthos XPS PRIME S?
 18. Izolacje cieplne z wykorzystaniem polistyrenu ekstrudowanego XPS zostały docenione przez projektantów i wykonawców jako doskonały materiał ciepłochronny, szczególnie w miejscach narażonych na długotrwałe zawilgocenia. Choć surowiec wyjściowy do jego produkcji jest taki sam jak dla popularnego styropianu EPS, to jednak inny sposób wytwarzania pozwala na uzyskanie korzystniejszych własności użytkowych. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/przegrody/baza-wiedzy/izolacje-termiczne-i-akustyczne/22998-w-jakich-przypadkach-stosujemy-izolacje-z-plyt-xps-zamiast-eps
 19. Myślę, że mogła byś najpierw: 1. Zrobić fotki które pokazują większe powierzchnie ścian i koło tego okna, drzwi. 2. pokazać też sufit 3. napisać, jaka to powierzchnia. 4. kupić jakaś folię na podłogę, bo ona wygląda na niezłą (ale nie wiem jak jest naprawdę - i jeśli jest niezła, to ja trzeba zabezpieczyć na czas roboty ze scianami. Może jakimiś gazetami czy papierami dodatkowo pod tą folią wyłozyc. Tu myslę dostaniesz jeszcze jakieś porady dodatkowe na ten etap. No i jeszcze : - sprawdź, czy masz tam suche te ściany, że nie są zawilocone na dole, bo to jest najbardzej niepokojące. - To jest parter?, nad piwnicą, na ziemi? - No i jakie tam jest ogrzewanie, piec, elektryka, co? I jak pisał uroboros: - sprawdź, czy tam jest jakaś wentylacja (otwór pod sufitem w ścianie)?
 20. Samodzielny garaż nie mieści się w możliwościach zabudowy określonych w MPZP
 21. Tak czy inaczej i tak niestety muszę to zeskrobać pod nowe panele i płytki jak mniemam
 22. Bez ingerencji w instalację pozostaje jedynie uzupełnianie wody w syfonie lub uszczelnienie (zakrycie) odpływu
 23. Grubość stropu określa projektant, a w monolitycznym kanałów się nie wykonuje - tworzy się najwyżej podniesiona podłogę.
 24. Do realizacji budowy potrzebny będzie nowy projekt budynku spełniający aktualne wymagania oraz uzyskanie pozwolenia na budowę lub zgłoszenie. Prac przy rozpoczętej budowie nie można wznowić , gdyż z pewnością straciło ważność wydane wcześniej pozwolenie n budowę. Problemem może być również np. zmiana w MPZP dopuszczająca inny rodzaj zabudowy.
 25. oczywiście a co mogę zrobić sama póki co? popryskac ślady wilgoci/grzyba tym SAVO? - to sie musi kilka dni wietrzyć tak czy inaczej. Mogę już sama ściągać tę farbę?
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...