Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Witam. Buduję dom podpiwniczony. Mam w piwnicy w chudziaku położoną kanalizację. Rury są częściowo wkopane w piasek a połową są zalane w chudziaku. Pierwsze pytanie czy to poprawnie, czy nie lepiej jakby były całością w piachu? Hydraulik zrobił tak z uwagi na uzyskanie spadku do studzienki oddalonej o 11m, gdyby dał za nisko to spadek byłby mniejszy (rury leżą ok 150 czy 170 cm poniżej gruntu). Czy w miejscu gdzie rura styka się z betonem nie powinno być owinięte pianką dylatacyjna? Ale do sedna. Oprócz tego że mam kanalizację w podłodze piwnicy to wyprowadzony będzie osobny pion z parteru, który będzie wpinał się za budynkiem do 160tki. To takie zabezpieczenie w razie cofki, mam zamiar zamontować zawór zwrotny w piwnicy odcinający kanalizację w podłodze piwnicy ale by nie blokować odejścia z parteru. W związku z czym mam teraz dwa wyjścia rur na zewnątrz. To wyżej z parteru jest obecnie w formie przepustu z rury 160mm, i w to musiałbym teraz wprowadzić rurę 110. Miało by to łączyć się ze 160 ale pod jakim kątem? Z tego co widzę to trójniki 160/110 maja tylko albo aż 45 st. Czy spadek nie powinien być łagodniejszy? Chciałbym już nie czekać na hydraulika, który jest bardzo zajęty i spróbować to zrobić samemu. Może mi ktoś pomóc i podpowiedzieć jak miałbym to zrobić? Czy zrobić łagodny spadek wykorzystując kolanka 15 st jak tu (przyznam że trochę to dziwnie wygląda) Czy może od razu zejść ostro i później łagodnie w taki sposób?
 3. Piwnica jest pod całością więc będzie tam z czasem część rekreacyjna to i łazienka się przyda. A na parterze jedna duża i jedna mała z kibelkiem i może z prysznicem.
 4. Dzisiaj
 5. Odpływ liniowy ma jeszcze większą powierzchnię ekspozycji brudu, podnieś ruszt.
 6. W istniejącym kanale dymowym można umieścić zestaw rur (czerpanie powietrza i wylot spalin) komina dla pieca kondensacyjnego. Nie za bardzo rozumiem, co to ma do tematu?
 7. Ja mam panele fotowoltaiczne od Pulsar Energia i nie mogę narzekać. Nie zauważyłam żadnych minusów, a plusów jest bardzo dużo, przede wszystkim oszczędność kasy :D
 8. Jak dla mnie jest bardzo opłacalna. Odkąd mam panele od Pulsar Energia moje rachunki są zdecydowanie niższe
 9. Z tego co widzę, to coraz więcej Polaków decyduje się na kolektory słoneczne i bardzo dobrze. Sam skorzystałem z oferty firmy ozeBiomar i jestem zadowolony. To świetne wyjście i inwestycja, która się zwraca
 10. Wszystko zależy czego oczekujemy od naszego domu, jakie ceny za media nas interesują, ale istotnie OZE to teraz ciekawa rzecz, warta do rozważenia. Ceny nie są zaporowe tak jak kiedyś, więc warto przemyśleć. Sam korzystałem z rozwiązań firmy OZE Biomar i nie mogę powiedzieć, abym się zawiódł - instalacje przeprowadzone na najwyższym poziomie, świetnym niemieckim sprzętem.
 11. Jeśli chodzi o prysznic, to oczywiste jest że specjalne krzesełko i poręcze, ale też fajnie by się sprawdził prysznic bez brodzika, z odpływem liniowy. Nie wszędzie można je zamontować, jak już wcześniej było tutaj mówione, ale tu - https://sanitlinesklep.pl/index.php jest duży wybór i właściwie do każdych potrzeb coś da się dobrać.
 12. W starym mieszkaniu też mieliśmy różne problemy z odpływem, w tym mamy odpływ liniowy (https://sanitlinesklep.pl/index.php stąd :)) i jest o niebo lepiej. Nie mamy żadnych problemów z zatkanym odpływem, czy też przykrym zapachem.
 13. Generalnie my też dużo myśleliśmy nad tym tematem i finalnie zdecydowaliśmy się na system od centrumnawadniania.com. Zależało nam głównie na trawniku, bo ostatnie lata sprawiły, że wygląda on co najmniej średnio. Ten rok przeżył już lepiej i naprawdę cały system się sprawdza, więc jak najbardziej mogę polecić.
 14. Nie w błoto, po prostu bez zbędnych ceregieli przejrzysz dowolną księgę nie znając ani jej numeru ani właściciela nieruchomości. A jeśli chcesz mieć urzędowy odpis, wyciąg lub zaświadczenia to tu masz opis jak załatwić przez Internet: http://albertkredyty.pl/ekw.html Jest też tam urzędowy cennik
 15. Ale co tak naprawdę chcesz sprzedać? W jakiej formie masz zarejestrowaną firmę? Jeśli po prostu prowadzisz ją jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą to przecież nie sprzedasz sam siebie.
 16. A czy słup ogłoszeniowy nie jest do ogłoszeń?
 17. Czy jeżeli w planie zagospodarowania mam zakaz stosowania blachy trapezowej to czy mogą mi również zarzucić samowola budowlana i nie odebrać budynku?
 18. Dierre - najgorsze drzwi na świecie. Zero izolacji cieplnej i akustycznej. Rygle wytwarzają dźwięk jak syreny alarmowe. Tragedia. Za darmo tego nie bierzcie.
 19. Wczoraj
 20. Jak dotąd nadzór archeologiczny jest kluczową sprawą jaką wybierzemy. Oczywiście że czasem przyjazd takiej osoby to może być problem ale bez tego się nie obejdzie. Trzeba działać z tym nadzorem bo inaczej się nie da. Ja musiałem skorzystać i nie narzekam. Obeszło się bezproblemowo.
 21. Ja dużo zaoszczędziłam kupując swój sprzęt na wasserman.eu Nie dość, że ceny są naprawdę w porządku w porównaniu z tymi sklepowymi to jakość niczym nie różni się od tych droższych produktow
 22. Chodzi mi o to, czy jest to rurociąg lokalny, czy przesyłowy, wysokociśnieniowy... Właściciel wie dokładnie?
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...