Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Należy też pamiętam, że montując taką instalacją podwyższamy wartość i atrakcyjność naszej nieruchomości. Obecnie ekologiczne źródła energii są bardzo modne i niewykluczone, że z czasem stanął się jeszcze bardziej pożądane.
 3. Dzięki za podpowiedź, na pewno zbadam temat
 4. Dzisiaj
 5. Moi rodzice zastanawiają się nad instalacją paneli słonecznych na budynku, w którym znajduje się sklep spożywczo-przemysłowy oraz dwa mieszkania. Jednak po rozmowie ze swoją księgową mają wątpliwości, nie wiem do końca czego dotyczą. Jakie mogą być wady takiej instalacji ze strony kosztowej?
 6. Tak - cytowanie łatwo przychodzi, gorzej z realem No to odpowiada za to? - czy też może dowolnie uznać jakiekolwiek odstępstwo za nieistone - @bajbaga? To zależy, kto się za niego zabierze w razie zgłoszenia doniesienia do nadzoru budowlanego, o ile sam nadzor tego nie złapie
 7. Cena za stan zero to temat rzeka, niestety sam miałem takie doświadczenia jeszcze nie tak dawno. Jak sprawdzałem ekipy to ceny różniły się nawet o 5-10k. szczerze nie wiem jak oni to liczą
 8. Czym prostszy płot i mniej wymagań, tym taniej, a ceny zależne od regionów Polski są. Wiem z doświadczenia
 9. Czy mozna użyć XPS-a (20cm) kładzionego bezpośrednio na chudziaku (tak przynajmniej doradzano mi w firmie Santhos XPS) i pominąć hydroizolację wykorzystując hydrofobowe właściwości ich XPS-a, Synthos XPS PRIME S?
 10. Izolacje cieplne z wykorzystaniem polistyrenu ekstrudowanego XPS zostały docenione przez projektantów i wykonawców jako doskonały materiał ciepłochronny, szczególnie w miejscach narażonych na długotrwałe zawilgocenia. Choć surowiec wyjściowy do jego produkcji jest taki sam jak dla popularnego styropianu EPS, to jednak inny sposób wytwarzania pozwala na uzyskanie korzystniejszych własności użytkowych. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/przegrody/baza-wiedzy/izolacje-termiczne-i-akustyczne/22998-w-jakich-przypadkach-stosujemy-izolacje-z-plyt-xps-zamiast-eps
 11. Myślę, że mogła byś najpierw: 1. Zrobić fotki które pokazują większe powierzchnie ścian i koło tego okna, drzwi. 2. pokazać też sufit 3. napisać, jaka to powierzchnia. 4. kupić jakaś folię na podłogę, bo ona wygląda na niezłą (ale nie wiem jak jest naprawdę - i jeśli jest niezła, to ja trzeba zabezpieczyć na czas roboty ze scianami. Może jakimiś gazetami czy papierami dodatkowo pod tą folią wyłozyc. Tu myslę dostaniesz jeszcze jakieś porady dodatkowe na ten etap. No i jeszcze : - sprawdź, czy masz tam suche te ściany, że nie są zawilocone na dole, bo to jest najbardzej niepokojące. - To jest parter?, nad piwnicą, na ziemi? - No i jakie tam jest ogrzewanie, piec, elektryka, co? I jak pisał uroboros: - sprawdź, czy tam jest jakaś wentylacja (otwór pod sufitem w ścianie)?
 12. Samodzielny garaż nie mieści się w możliwościach zabudowy określonych w MPZP
 13. Tak czy inaczej i tak niestety muszę to zeskrobać pod nowe panele i płytki jak mniemam
 14. Bez ingerencji w instalację pozostaje jedynie uzupełnianie wody w syfonie lub uszczelnienie (zakrycie) odpływu
 15. Grubość stropu określa projektant, a w monolitycznym kanałów się nie wykonuje - tworzy się najwyżej podniesiona podłogę.
 16. Do realizacji budowy potrzebny będzie nowy projekt budynku spełniający aktualne wymagania oraz uzyskanie pozwolenia na budowę lub zgłoszenie. Prac przy rozpoczętej budowie nie można wznowić , gdyż z pewnością straciło ważność wydane wcześniej pozwolenie n budowę. Problemem może być również np. zmiana w MPZP dopuszczająca inny rodzaj zabudowy.
 17. oczywiście a co mogę zrobić sama póki co? popryskac ślady wilgoci/grzyba tym SAVO? - to sie musi kilka dni wietrzyć tak czy inaczej. Mogę już sama ściągać tę farbę?
 18. Może po prostu nigdy nie widziałeś tego czarnego lepszcza które kiedyś było sprzedawane jako klej do parkietu.
 19. Lepsza będzie taśma mosiężna. https://allegro.pl/oferta/blacha-mosiezna-tasma-mosiadz-0-1-mm-30-cm-x-1-mb-9090833866?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=M2I2OGUzY2MtMWI1Yy00YTRhLThjYTktZjc5NWQ1NjliM2RmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=51dc88ce-c5e8-4fe4-868b-b365719e384f
 20. Owinąć trzpienie kawałkiem taśmy teflonowej, ew. zbrojącej. Na jakiś czas pomoże.
 21. Witam. Kółka z propylenu, bez łożysk, po latach użytkowania zrobiły się luźne na trzpieniach śrub mocujących i mocno się krzywią i pochylają na boki. Problem polega na tym że nowe śruby nic nie dadzą, bo bedą również za luźne. Poza tym problemem jest to, że trzpień jest grubszy, niż jej gwintowane zakończenie służące do wkręcania w korpus. Kombinuję jak domowo - warsztatowym sposobem pomniejszyć średnicę otwórów w kołach, albo pogrubić trzpienie śrub. To są wielkości rzędu 0,2mm - 0,3mm. Znacie jakieś sposoby, ewentualnie jakieś pomysły? Tuleje odpadają bo za grube. Napawać też w warunkach domowych nie ma jak. Myślałem o delikatnym pstryknięciu spawarką w kilku miejscach na trzpieniu a później delikatnie to przeszlifować. W otworze kółka pomysłu na zalanie czymkolwiek nie mam.
 22. to nie jest to o co pytałem...chodzi mi o projektowe obciażenie cieplne wpisz swoje dane do tego kalkulatora https://cieplowlasciwie.pl/ i wklej linka do wyników dane dotyczące CO oblicza całkiem dobrze, to wystarcza. To co wkleiłeś wyżej, nie jest wiele warte, niestety.
 23. Panie oszukany klient ... zdazaja sie rozne sytuacje nie z naszej winy a z winy dostawcy. Jesli chodzi o dostepnosc to nie mamy i nie mielismy plytek dostepnych od reki , nie jestesmy w stanie magazynowac tak duzy h ilosci pkytek nie jestesmy producentem ...
 24. Wczoraj
 25. sorry, chyba nie to podałem co trzeba. Nie mam takiego parametru w charakterystyce energetycznej jak zapotrzebowanie mocy na CO. Załączam zdjęcie z zapotrzebowaniami
 26. Firma w pełni profesjonalna i zetelna, widać doswiadczenie
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...