Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Dzisiejsze posty

Pokazuje cała zawartość napisane w ostatnich 1 dniach.

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Jaki jest prawidłowy sposób przyklejania styropianu klejami cementowymi i poliuretanowymi?
 3. Do cwu polecam powietrzna pompę ciepła cena od 2400 za aristona 100 l do 4700 za atlantika 270l , co kto potrzebuje. Co do argumentów na temat rozliczania produkcji z pv to argumenty są z dupy, jaką masz gwarancję że gaz nie będzie 3 razy droższy z uwagi na opłaty emisyjne? Póki co ceny prądu dla odb indyw sa w jakikolwiek sposób dyskutowane a już gazu ziemnego nie. Co do niekorzystnych rozliczeń produkcji z pv to słyszałem o pomysle aby były opłaty za energię nie zużytą w okresie rozliczeniowym (rok) do sieci jako nadmiarową i to ma sens zwłaszcza gratulacje dla osób którym wziśnięto przewymiarowane instalacje PV.
 4. Próbujesz mnie chyba przerzucić na wyższy poziom tymi nazwami. Ale google pokazuje mi, że blichówka to paca :) Ja muszę mieć dokładny plan... żeby się do niego przygotować. Majstry co troszkę tynki spi..doliły mówiły, że to jest takie gładkie, że przetrzeć lekko i malować. Ale ja sobie wymyśliłem, że dam wałkiem jedną warstwę jakiejś gładzi i przejadę pacą Kubala za miliony monet (ale Mhtyl mnie odwiódł od zakupu takiej pacy). Bo jak machnę taką pacą to nawet szlifować nie będzie trzeba :) Czyli jedna warstwa to się nie da? Musi być ten gips szpachlowy i później dopiero finisz? I sufit i ściany ta sama metoda i te same materiały? Co to znaczy, że jak rzeźbię blichówką to nie muszę gruntować?
 5. Dzisiaj
 6. Artykuł nie na temat. Temat brzmiał: "Jak usunąć z drewna ogrodowego siniznę oraz insekty" a nie jak zabezpieczyć przed zsinieniem i insektami. Marnowanie mojego czasu i wprowadzanie w błąd.
 7. Wczoraj
 8. Witam Przymierzam sie do budowy domu parterowego FABIA V i zastanawiam się nad wybraniem stropu (a raczej nad rezygnacją) Chodzi o zmiane stropu monolltycznego na wiązary (ewentualnie strop gęstożebrowy) . Głównym atutem zmiany jest cena (różnica między wiązarami a monolitem jest duża) oraz poprowadzenie wentylacji nechanicznej i klimy (żona chce mieć nawiewy klimatyzacji w suficie). Jednak jest maly problem dom będzie stał w odległości ok 75m od torów kolejowych i boje sie o drgania. Czy strop monolityczny zmniejszy drgania budynku ?? Czy wybór wiązarów jest zasadny w tym przypadku ?? Co będzie lepszym rozwiązaniem?? P.S. nie wiem czy to ma znaczenie ale będzie montowana fotowoltanika na dachu (okolo 30 paneli) Proszę o pomoc z góry dziękuję.
 9. Jeśli chodzi o sam budynek to w jego kształcie nic nie będziemy zmieniali, tylko oczywiście cały dach musi zostać wykonany na nowo ponieważ więźba się całkowicie spaliła i tutaj rozumiem, że trzeba będzie zgłosić już cały projekt. Budynek był normalnie ubezpieczony (ubezpieczenie rolnicze) i umiejscowiony w planie działki, natomiast będziemy przeszukiwali papiery (było to budowane za czasów dziadka ponad 35 lat temu i przed najnowszymi przepisami, także nie jestem pewny czy szczegółowy plan budynku własnie istnieje). W takim wypadku rozumiem, że po prostu trzeba będzie najpierw zgłosić chęć przebudowy na budynek mieszkalny i następnie złożyć projekt całego budynku z dachem, a dopiero później zabierać się już za pozostałe aspekty przyłączenie wody, kanalizacji itd. (elektryka jest)
 10. Czy układając kostkę przy ścianie budynku należy najpierw scianę otynkować lub obłożyć steropianem
 11. To określenie nie więcej niż 50m od drogi publicznej dotyczy właśnie III,II i I klasy ziemi i jest to jeden z 4 warunków które jednocześnie musi spełnić grunt żeby był uzgodniony bez odralniania. WZ to decyzja o warunkach zabudowy tak ? Więc jak się ją dostanie to logiczne że można się wybudować. I podczas jej wydawania właściciel dowiaduje się czy dostaje uzgodnienie i może się wybudować czy musi odrolnić ziemie. U Was jak wydaje się decyzje to nie trafia ona do starostwa do uzgodnienia? To jak rozumiesz ten art. 7 stawy o ochronie gruntow rolnych i leśnych? Mam nieodparte wrażenie że właśnie zamieniłeś te dwa terminy ze sobą. Odrolnienie nie jest zawsze konieczne i w tej ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych masz wpisane że grunty na terenie miasta nie potrzebują odrolnienia i nawet te chronionych klas kiedy spełnione są te 4 warunki jednocześnie nie muszą być odralniane. A wyłączenie gruntów jest zawsze tylko raz się kończy opinią a raz decyzją, i raz decyzją zwalniającą z opłat a raz naliczajacą oplatę. I to właśnie robi się podczas składania o pozwolenie na budowę. A co do sytuacji którą opisałeś, u mnie za każdym razem starając się o WZ na daną działkę gdyby ją dostał wiedziałby że nie musi nic odralniać bo akurat te tereny nie podlegają pod działanie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (no bo dostał WZ) i później tylko nowy właściciel składa wniosek o wyłączenie gruntów spod produkcji rolnej. I w zależności jaka jest klasa i jaka gleba postępowanie kończy się inaczej.
 12. Witaj, Jakiś czas temu stanąłem przed podobnym problemem. Tak jak kolega wyżej pisał, na początek starczy mapka geodezyjna , a następnie wniosek o wydanie WZiZT. W zależności od specyfiki terenu możesz potrzebować dodatkowych dokumentów np. ocena oddziaływania na środowisko OOŚ lub tak jak w moim przypadku ( na skraju mojej działki rósł las ) potrzebowałem dodatkowo ekspertyzy ornitologicznej potrzebnej do wycinki drzew. Nie wiem gdzie planujesz się budować, ale śmiało mogę polecić tą firme ja mieszkam w okolicach Wrocławia, ale z tego co widzę maja kilka oddziałów na terenie całej polski.
 13. Nie używamy! My! Używa specjalistyczna ekipa... i ona wie...
 14. używasz drona, czy włazisz an najwyższe drzewo/słup w okolicy?
 15. Właśnie chciałem kręcić długie 34 cm spaxy,i nie wiedziałem o co chodzi z tymi 30 nm,50 nm to momenty obrotowe tak? I dzięki za odpowiedź z tymi bateriami,nie pomyślałem że duże ciężkie ,lepiej 1 więcej kupić w zapasie a 2,dobrze mówisz.tym bardziej że z czasem chce dokupić szlifierkę i pilarkę z tej samej firmy żeby na jednych barlteriach latały,Blaupunkt ma spory wybór,i dmuchawę tak samo.chyha się zdecyduje na tą firmę.chodz z Yato tańsze są trochę produkty.nir wiem bardzo czym się sugerować jakimi parametrami.
 16. Odgrzybianie ścian tylko naturalny środek ASG firmy Spranda oparty na technologiach z olejku herbacianego i tymolu
 17. Ja mam na dachu panele dachowe, ale akurat z firmy Regamet. Wyglądają i sprawują się świetnie (mam je w bardzo dobrej powłoce), a przy tym ich montaż okazał się znacznie szybszy i sprawniejszy, niż się tego spodziewałem. Przypuszczam, że odbyło się to pewnie kilka razy szybciej, niż jakaś ekipa uwinęłaby się z tradycyjnymi dachówkami ceramicznymi. A do tego panele są obecnie, już od kilku lat bardzo modne, a w zasadzie można powiedzieć, że to takie pokrycie ponadczasowe... Więc tak, to zdecydowanie był dobry wybór :)
 18. Ja zrezygnowałem z dywanów ze względu na ilość osadzającego się na nim kurzu itp. (tak, jestem alergikiem ). Dodatkowo uwielbiam minimalizm, prostotę i ład. Jak ktoś np. posiada zwariowane zwierzęta lub dzieci, to często trzeba poprawiać jego położenie i prać.
 19. Witam. W projekcie budowy domu byla zawarta informacja o checi budowy przydomowej oczyszczalni sciekow. Projekt zatwierdzono. Czy powinnam dodatkowo zglaszac chec jej budowy? Pytam poniewaz tego nie zrobilam.
 20. Ten artykuł nie porusza najważniejszej kwestii. Pod folia tego typu i nad folią należy zamontować siatką stalową która podłączona do przewodu ochronnego będzie pełniła rolę ekranu przeciwporażeniowego. Doliczając koszt zakupu tej siatki, kłopotliwy i czasochłonny montaż, rozwiązanie to przegrywa w zakresie kosztu za 1m2 i bezpieczeństwa z folia grzewczą zbudowaną w oparciu o klasyczny przewód grzewczy.
 21. Dzień dobry, można generalnie położyć tynk o granulacji 2 mm na tynk 1,5 mm pod warunkiem, że jest położony równo. Jeśli jest naprawdę nierówno, to należałoby wyrównać klejem do wykonywania warstwy szpachlowej np. weber KS126, weber KS122, czy weberbase BIAŁY. Więcej informacji o klejach znajdzie Pan/i na stronie: https://www.pl.weber/search-content/content_type/product/activities/zaprawy-klejowe-37 Zachęcamy do kontaktu.
 22. Wow, ale ta aranżacja ze zdjęcia głównego z dwoma lustrami jest piękna. Zakochałem się.
 23. Dzień dobry, po wyszlifowaniu powierzchnia wygląda całkiem dobrze, natomiast niepokojące są te pęknięcia, które polecamy mimo wszystko zszyć za pomocą żywicy weber.prim 803. Instrukcję krok po kroku znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/naprawa-pekniec-i-zarysowan-podloza-i-posadzki-zszywanie Następnie nierówności należałoby wyrównać zaprawą - szpachlówką PCC- weber.rep 755 i będzie to bardzo dobre podłoże pod np. wykończenie żywiczne. Więcej informacji znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/zywica-poliuretanowa-na-balkonie-system-weberdry-balkon Informacje o weber.rep 755: https://www.pl.weber/naprawa-betonu/weberrep-755 Zachęcamy do kontaktu.
 24. Dzień dobry, rekomendujemy takie rozwiązanie: - wyrównanie nierówności zaprawami webercem plan 10 lub webercem plan 60 - w zależności od ubytków, - hydroizolacja: w zależności od typu obciążenia wodą: uniwersalnym i bardzo skutecznym rozwiązaniem jest hydroizolacja mineralna dwuskładnikowa: webertec Superflex D3, więcej informacji znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-mineralne/webertec-superflex-d3 lub jednoskładnikowa weber.tec 824. - klej, w zależności od wielkości płytek, polecamy niepylący weber ZP414. https://www.pl.weber/ukladanie-plytek/elastyczne-kleje-do-plytek/weber-zp414 Więcej o produktach do remontu łazienki znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/lazienka Zachęcamy do kontaktu.
 1. Załaduj więcej aktywności
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Tematy z forum Ekspertów

 • Posty

  • Jaki jest prawidłowy sposób przyklejania styropianu klejami cementowymi i poliuretanowymi?
  • Do cwu polecam powietrzna pompę ciepła cena od 2400 za aristona 100 l do 4700 za atlantika 270l , co kto potrzebuje. Co do argumentów na temat rozliczania produkcji z pv to argumenty są z dupy, jaką masz gwarancję że gaz nie będzie 3 razy droższy z uwagi na opłaty emisyjne? Póki co ceny prądu dla odb indyw sa w jakikolwiek sposób dyskutowane a już gazu ziemnego nie. Co do niekorzystnych rozliczeń produkcji z pv to słyszałem o pomysle aby były opłaty za energię nie zużytą w okresie rozliczeniowym (rok) do sieci jako nadmiarową i to ma sens zwłaszcza gratulacje dla osób którym wziśnięto przewymiarowane instalacje PV.
  • Próbujesz mnie chyba przerzucić na wyższy poziom tymi nazwami. Ale google pokazuje mi, że blichówka to paca :)   Ja muszę mieć dokładny plan... żeby się do niego przygotować. Majstry co troszkę tynki spi..doliły mówiły, że to jest takie gładkie, że przetrzeć lekko i malować. Ale ja sobie wymyśliłem, że dam wałkiem jedną warstwę jakiejś gładzi i przejadę pacą Kubala za miliony monet (ale Mhtyl mnie odwiódł od zakupu takiej pacy). Bo jak machnę taką pacą to nawet szlifować nie będzie trzeba :)   Czyli jedna warstwa to się nie da? Musi być ten gips szpachlowy i później dopiero finisz? I sufit i ściany ta sama metoda i te same materiały?   Co to znaczy, że jak rzeźbię blichówką to nie muszę gruntować?
  • Gość Wojciech
   Artykuł nie na temat. Temat brzmiał: "Jak usunąć z drewna ogrodowego siniznę oraz insekty" a nie jak zabezpieczyć przed zsinieniem i insektami. Marnowanie mojego czasu i wprowadzanie w błąd.
  • Dostępne na rynku impregnaty mają różne działanie. Zanim więc zdecydujemy się na zakup konkretnego, powinniśmy przemyśleć, jakiego środka potrzebujemy, mając na uwadze przede wszystkim rodzaj drewna i wykonanej z niego konstrukcji. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wokol-domu/ogrod/porady/13430-jak-pielegnowac-drewniane-meble-ogrodowe
  • Witam   Przymierzam sie do budowy domu parterowego FABIA V i zastanawiam się nad wybraniem stropu (a raczej nad rezygnacją) Chodzi o zmiane stropu monolltycznego na wiązary (ewentualnie strop gęstożebrowy) . Głównym atutem zmiany jest cena (różnica między wiązarami a monolitem jest duża) oraz poprowadzenie wentylacji nechanicznej i klimy (żona chce mieć nawiewy klimatyzacji w suficie).   Jednak jest maly problem dom będzie stał w odległości ok 75m od torów kolejowych i boje sie o drgania.     Czy strop monolityczny zmniejszy drgania budynku ??  Czy wybór wiązarów jest zasadny w tym przypadku ?? Co będzie lepszym rozwiązaniem??   P.S. nie wiem czy to ma znaczenie ale będzie montowana fotowoltanika na dachu (okolo 30 paneli)     Proszę o pomoc z góry dziękuję.
  • Jeśli chodzi o sam budynek to w jego kształcie nic nie będziemy zmieniali, tylko oczywiście cały dach musi zostać wykonany na nowo ponieważ więźba się całkowicie spaliła i tutaj rozumiem, że trzeba będzie zgłosić już cały projekt.    Budynek był normalnie ubezpieczony (ubezpieczenie rolnicze) i umiejscowiony w planie działki, natomiast będziemy przeszukiwali papiery (było to budowane za czasów dziadka ponad 35 lat temu i przed najnowszymi przepisami, także nie jestem pewny czy szczegółowy plan budynku własnie istnieje).   W takim wypadku rozumiem, że po prostu trzeba będzie najpierw zgłosić chęć przebudowy na budynek mieszkalny i następnie złożyć projekt całego budynku z dachem, a dopiero później zabierać się już za pozostałe aspekty przyłączenie wody, kanalizacji itd. (elektryka jest)
  • Gość Alex
   Czy układając kostkę przy ścianie budynku należy najpierw scianę otynkować lub obłożyć steropianem
  • To określenie nie więcej niż 50m od drogi publicznej dotyczy właśnie III,II i I klasy ziemi i jest to jeden z 4 warunków które jednocześnie musi spełnić grunt żeby był uzgodniony bez odralniania.  WZ to decyzja o warunkach zabudowy tak ? Więc jak się ją dostanie to logiczne że można się wybudować. I podczas jej wydawania właściciel dowiaduje się czy dostaje uzgodnienie i może się wybudować czy musi odrolnić ziemie. U Was jak wydaje się decyzje to nie trafia ona do starostwa do uzgodnienia?  To jak rozumiesz ten art. 7 stawy o ochronie gruntow rolnych i leśnych? Mam nieodparte wrażenie że właśnie zamieniłeś te dwa terminy ze sobą. Odrolnienie nie jest zawsze konieczne i w tej ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych masz wpisane że grunty na terenie miasta nie potrzebują odrolnienia i nawet te chronionych klas kiedy spełnione są  te 4 warunki jednocześnie nie muszą być odralniane. A wyłączenie gruntów jest zawsze tylko raz się kończy  opinią a raz decyzją, i raz decyzją zwalniającą z opłat a raz naliczajacą oplatę. I to właśnie robi się podczas składania o pozwolenie na budowę.   A co do sytuacji którą opisałeś, u mnie za każdym razem starając się o WZ na daną działkę gdyby ją dostał wiedziałby że nie musi nic odralniać bo akurat te tereny nie podlegają pod działanie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (no bo dostał WZ) i później tylko nowy właściciel składa wniosek o wyłączenie gruntów spod produkcji rolnej. I w zależności jaka jest klasa i jaka gleba postępowanie kończy się inaczej.
  • Witaj, Jakiś czas temu stanąłem przed podobnym problemem. Tak jak kolega wyżej pisał, na początek starczy mapka geodezyjna , a następnie wniosek o wydanie WZiZT. W zależności od specyfiki terenu możesz potrzebować dodatkowych dokumentów np. ocena oddziaływania na środowisko OOŚ lub tak jak w moim przypadku ( na skraju mojej działki rósł las ) potrzebowałem dodatkowo ekspertyzy ornitologicznej potrzebnej do wycinki drzew. Nie wiem gdzie planujesz się budować, ale śmiało mogę polecić tą firme ja mieszkam w okolicach Wrocławia, ale z tego co widzę maja kilka oddziałów na terenie całej polski.
×
×
 • Utwórz nowe...