Skocz do zawartości

wojtek73

Uczestnik
  • Posty

    29
  • Dołączył

  • Ostatnio

wojtek73's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. U mojego znajomego w domu jednorodzinnym trochę jednak pracę odkurzacza centralnego słychać. Wszystko ok, jak się całą inwestycję zaplanuje przed zrobieniem tynków i wylewek, potem to już raczej pozamiatane.
  2. Czytałem że nie warto, bo nie należy wybierać z kominka całości popiołu.
  3. Z ponadstandardowych warto kupić taką specjalną gumową packę do wciskania i modelowania fugi.
  4. Czyli lepiej zrobić tradycyjny brodzik i nie kombinować za dużo...
  5. A który z wymienionych programów polega na dopłacie bezpośrednio do inwestycji bez konieczności zaciągania kredytu?
  6. Ale można przecież zamontować napęd od wewnątrz, a brama może się otwierać na zewnątrz działki, widziałem gdzieś takie rozwiązanie.
  7. Może to tylko na potrzeby marketingowe, w celu identyfikacji produktu....?
  8. Witam, tak się zastanawiam czy Ci, którzy zdecydowali się na wentylację z rekuperatorem są z niej faktycznie zadowoleni, czy zadowolenie to nie jest trochę wymuszone przez zainwestowane pieniądze...?
  9. Po jakim czasie od położenia tynku mineralnego można go pomalować? Jakie farby są najbardziej do tego polecane?
  10. A jak jest ta "łączna" grubość energooszczędnego poddasza, chodzi mi oczywiście o jekieś rozsądne dane..?
  11. Czy koniecznie ocieplając poddasze trzeba dać dwie prostopadłe do siebie warstwy, czy wystarczy jedna grubsza? Pytam bo mam krokwie 20 - więc myślę, aby dać tam 20 cm wełny, czy to nie wystarczy?
  12. Na moim poddaszu są zamontowane 4 okna dachowe. Czy macie sprawdzone i w miarę tanie rozwiązania ograniczające nadmiar ciepła latem? Wiem, że można zastosować przesłony wewnętrzne i znacznie droższe zewnętrzne. Mam w tej chwili stan surowy zamknięty i zastanawiam się czy doprowadzić do okien zasilanie, czy lepsze są przesłony sterowane ręcznie? Wojtek
  13. Cóż za redakcyjna przenikliwość... stan surowy zamknięty dachem, a okna zasłonięte deskami - przed zimą. Wojtek
×
×
  • Utwórz nowe...