Skocz do zawartości

talar

Uczestnik
  • Posty

    84
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

talar last won the day on maja 4 2012

talar had the most liked content!

Aktyw

  • Punkty pozostałe
    25

talar's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

1

Reputacja

  1. pierwsze cztery pozycje pomnóż przez 4 albo 5,powodzenia
  2. od razu widać że nie masz o tym pojęcia zostaw to fachowcom
  3. Pierwsze co mi się nasuwa na myśl to żle wykonane pokrycie dachu ,jeśli membrana jest prawidłowo zamocowana i naciągnięta dach nie przecieka co trudno jest sprawdzić w stu procentach,to dlaczego na krokwiach są czarne plamy i są mokre .Drzewo nie naciągnie wilgoci z wody do tego stopnia chyba że jest systematycznie polewane.Druga sprawa to wentylacja wełny ,musi być ciągły ruch powietrza nad wełną ,inaczej żadne grzanie nie pomoże
  4. nie maluj farbą na unigrunt,kup podkład pod farbę bo będziesz malować po pięć razy i tak będzie przebijać ,tym bardziej na dekoralu
  5. Miałem podobny problem ,nie pamiętam w tej chwili jaki są terminy gwarancji ,od kiedy zaczyna się liczyć czas ,czy od montażu ,czy od kupna ,fakt jest taki że bez sądu zwrócili mi za drzwi i montaż po interwencji rzecznika praw konsumenta.Na początku też niby nic ich nie obchodziło olewali .Kolega w podobny sposób załatwiał swoją reklamację z drzwiami ,sam podpis i pieczątka rzecznika robi na takich sprzedawcach piorunujące wrażenie.
  6. Co do dachów to nie znam cen bo się tym nie zajmujemy ,ale metr 2 blachodachówki to około20-25 zł.położenie i obróbki nie znam cen ,okna dachowe też nie są tanie[?],a co do wylewki to robiliśmy na metrażu 60m2 i inwestor zapłacił za materiał 6000 zł. robocizna to około 12zł. za m2,dodam jeszcze ,że różnice poziomów w tym budynku były około1,5cm.Myślę, że na zakres prac jaki zaplanowałeś to te 40000zł możliwe że starczy
  7. żeby zauważyć efekty zacznij od wentylacji najlepiej mechanicznej ,niedawno rozpisywaliśmy się nad tym tematem ,ja stosuje niemiecki środek PUFAS[nie robię reklamy]po prostu jest dobry stosowałem go wiele razy [zajmuję się wykończeniem wnętrz]
  8. Prosiłbym o szczegóły może doradzę trochę się na tym znam.Po pierwsze opis dach kopertowy to nic mi nie mówi ;czy dach jest na pełnym deskowaniu ,czym jest kryty .Jeśli deski bite jedna przy drugiej i kryty papą to folia paroprzepuszczalna jest zbędna ,ale nie zaszkodzi.Ważne jest aby między wełną a deskami była wolna przestrzeń 3-4 cm.i zapewniony był swobodny przepływ powietrza od okapu do kalenicy.Bedą jakieś pytania pisz na meila grzegorzkacprzak@neostrada.pl odpowiem ale zawsze wieczorem .Dużo razy opisywaliśmy z kolegami po fachu jak należy wykonywać ocieplenie poddasza
  9. Witam ,trudno cokolwiek odpowiedzieć nie widząc poddasza,ale mniej więcej ceny wyglądają tak ;ocieplenie wełną ,stelaż,płyty g-k ,malowanie to około50-55zł.za metr2 ,teraz ale ceny rosną [sama robocizna]z materiałem około120zł za m2[zależy od materiału.Zastanowił bym się nad zmianą dachu ,eternit lubi przeciekać.Docieplenie podłogi to 12-15zł.za m2[robocizna] na twoje poddasze potrzeba około 4,5m3 betonu lub jak wolisz 60*25kg,cementu i13ton piachu,oczywiście kominek i lażienka jak najbardziej .Poddasze to najcięższe z wykończeń ale najlepsze efekty bo ponury strych zamienia się w coś pięknego [w naszym przypadku ]Mamy kilka poddaszy w swoim dorobku ,może jak będe miał czas wrzuce kilka fotek
  10. Zazwyczaj tak jest że klienta nie informują przy zakupie ,tylko klient dowiaduje się o wszystkim od monterów takich drzwi,którzy mają jakieś tam certyfikaty i zero pojęcia.Osobiście spotkałem się z podobną sytuacją w Piastowie,remontowaliśmy dom jednorodzinny ,inwestor kupił drzwi w Grodzisku Mazowieckim,cena drzwi razem z montażem,no i się zaczęło !Drzwi miały być z regulowanymi futrynami [opaskowe],przywieżli standartowe futryny,montaż bez obróbek,dodam ,że otwory przygotowane na wymiar podany przez pana od pomiarów.Obróbka i ponowne gipsowanie i malowanie spadło na nas.Dodam jeszcze jedno ,jedne drzwi które mylnie zmierzył sprzedawca i musiały być wymienione dotarły na miejsce z półrocznym opóżnieniem.Jak widać mentalność pana sprzedającego nie zmieniła się od czasu komuny .
  11. Dla wykonawców to nie problem ,wykonujemy ciekawsze i bardziej skomplikowane dzieła.W twoim przypadku poszukaj po hurtowniach profili do wykonania łuków.Jeśli jest z tym problem sam możesz po nacinać prostą trzydziestkę.Do około 30cm. wysunięcie o którym piszesz uzyskasz kręcąc jedną 30kę do ściany ,drugą do sufitu odpowiednio ponacinaną ,zależy od kształtu jaki chcesz nadać.Przykręcasz do tej drugiej pasek płyty g-k taki aby poziomował z tą 30ką na ścianie,po prostu zakrywasz bok fali ,użyj jak najcięszej płyty .Na dole płyty [boku fali ] kręcisz 30kę tak aby była skierowana do 30ki na ścianie i w obie 30ki wsuwasz 60ki .W przypadku szerszych powierzchni jak 30cm. należy stosować wzmocnienia to znaczy jak w poprzednim zdaniu nad 60ki należy umieścić 60kę prostopadle do tych krótkich pospinać je spinkami i przykręcić wieszakami do stropu [tą ostatnią 60 kę].Jeśli połapałeś się w tym to jesteś dobry.Pozdrawiam.
  12. Tak jak piszą moi poprzednicy 2 razy styropian 5 pod to powinna być folia budowlana ,koszty wylewki podłogowej sam są ogromne policz tylko 20kg.na m2 przy 1cm.Pamiętaj także ,że drzwi wewnętrzne z futryną mają około 208-215 cm. wysokości,a na parterach często o tym zapominają.
  13. miałem na myśli między słupkami ,a dlatego w tej kolejności bo lepiej ustawić słupki.
×
×
  • Utwórz nowe...