Skocz do zawartości

shakin74

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

shakin74's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Po dwóch pismach reklamacja, a dokładniej niezgodność towaru z umową została uwzględniona. Zabierają dachówkę na swój koszt, mam na myśli Sprzedającego - (nie producenta BRASS). Przedstawiciel handlowy BRASSa podczas wizji lokalnej na budowie nawet nie próbował wciskać ciemnoty. Potwierdził podczas rozmowy, że dachówka ma feler produkcyjny z uwagi na starą technologię. Dachówka jest produkowana w Polsce. Te produkowane w Niemczech, są robione wg innej technologii i nie maja z nimi żadnego problemu. Przywiózł nawet ze sobą Nowego Kierownika Działu Jakości. Proponuję iść do końca drogą NIEZGODNOŚCI TOWARU z UMOWĄ i byc konsekwentnym do końca, a felernej dachówki nie kłaść na dach!!!
  2. To nie jest "wieszanie psów" to są fakty. Brass ewidentnie oszukuje klientów sprzedając towar pozagatunkowy. Kupując jakiś produkt oczekujemy aby był w pełni wartościowy, a nie posiadał jakieś wady produkcyjne. Producent zna temat od jakiegoś czasu. Ale nie opłaca mu się zmieniać "spieprzonej" technologii produkcji. Woli płacić odszkodowania niż poprawić wadliwą technologię, żerując na ludzkiej niewiedzy. Ale... NOSIŁ WILK RAZY KILKA. Pozew zbiorowy i zaczną sprzedawać towar bez wad.
  3. Jestem zainteresowany pozwem zbiorowym. Proszę o dane do kontaktu.
  4. ja tez wczoraj odebrałem felerną dachówkę z "kropkami" - to jest po prostu porażka. wygląda to fatalnie. rozpoczynam procedurę reklamacji. t
×
×
  • Utwórz nowe...