Skocz do zawartości

sebastianD

Uczestnik
  • Posty

    16
  • Dołączył

  • Ostatnio

sebastianD's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. A duży ten domek? Chyba nie ma sensu inwestować w jakieś drogie pokrycie dachu do domku letniskowego...
  2. Niestety obawiam się, że to może nie wystarczyć... Na materiałach nie ma co oszczędzać, lepiej postawić solidny dom niż jakąś taniochę.
  3. Przy niedużej, własnej budowie również moim zdaniem nie opłaca się kupować. Szalunki dobrej jakości są drogie i musiałbyś wyłożyć dużą kasę, żeby były naprawdę dobrej jakości, a potem ciekawe komu to sprzedasz… Lepiej wypożyczyć np. od Hunnebecka i wtedy masz pewność, że masz dobry sprzęt, po zakończeniu budowy oddajesz i voila.
  4. Pierwszy raz słyszę o czymś takim, nawet nie słyszałem żeby ktoś z moich znajomych coś takiego miał.
  5. Całkiem fajne rozwiązanie Oj ... chciałbym mieć drzwi z nadrukiem panoramy NY A powiedzcie mi jak potem jest ze zdzieraniem tego? Bez problmeu odchodzi ta fototapeta?
  6. Ja stałem przed takim samym wyborem roku temu, gdy budowaliśmy z żoną nasz wymarzony dom i całkowicie zgadzam się ze stachem – jakk robić to już porządnie bo pozniej tylko problemy. U nas na poddaszu są dwa małe pokoiki, właściwie nieużytkowane bo mamy tam trochę rupieciarnię. Co do wentylatora to mamy zamontowaną małą centralkę, zdecydowaliśmy się na nią z polecenia pracownika Gradientu, gdzie kupowaliśmy owy wentylator, ponadto odpowiadała nam cenowo. W dzisiejszych czasach cena często odgrywa jedną z głównych ról.
  7. Jeden czy dwa pokoje, ale wszystkich to bym chyba tak nie wymalował Mam wrazenie że pstrokate kolory raziłyby mnie w oczy. Wolę spokojniejsze odcienie, a już na pewno w sypialni, bo tam trzeba zrelaksować się
  8. Znajomy kiedyś wynajmował niewielką kawalerkę w starym bloku, ale dość wysokim. No i powiem szczerze, że byłem w toalecie, ale nie zastanawiałem się, gdzie jest prysznic... Dopiero jak chciałem umyć ręce zauwazylem, że brakuje też umywalki. Generalnie w mieszkaniu było tylko osobne pomieszczenie na wc, a kabina prysznicowa znajdowała się... w kuchni za otwartymi drzwiami! Pomyślałem sobie, że ktoś miał fantazję, ale najwidoczniej nie dało się tego inaczej rozwiązać... ;)
  9. Podejrzewam, że z tą folią to trochę tak jest jak w tym dowcipie... Nie zaszkodzi, ale nawet może pomóc, więc dlaczego by jej nie stosować? ;)
  10. Też na początku pomyślałem o ścianie między zlewem i wanną, ale rzeczywiście to może przeszkadzać i w tym układzie lepsza będzie ściana z oknem lub ściana z kanałem wentylacyjnym. Ale jeśli masz też zaplanowane półki, to chyba lepiej rzeczywiście posłuchaj się znajomych, oni widzieli łazienkę na żywo i na pewno ich ogląd będzie trafniejszy ;)
  11. A jest sens uzdatniać wodę w całym domu? Rozumiem tę do picia i jedzenia, ale taką do mycia czy kibla? Czy to aby jest konieczne? Jasne, rozumiem, że pralka mi będzie zachodzić kamieniem, ale z tym można sobie radzić innymi sposobami... Wydaje mi się, że to zbędny wydatek.
  12. Nie do końca rozumiem, co masz na myśli pisząc "koza"? Rozumiem, że chodzi o piec wolno stojący. Jaki dokładnie rodzaj pieca? Bo szczerze mówiąc, to jest to dość szerokie pojęcie - mogą być lepsze i gorsze piece, na jakie paliwo przede wszystkim?
  13. To zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Osobiście chciałem, żeby listwy przypodłogowe były jak najmniej widoczne, dobierałem je do koloru podłogi, żeby nie rzucały sie w oczy, itd. Natomiast kładąc w ich miejsce większe panele raczej uzyskasz efekt odwrotny...
  14. Meble są w stonowanych kolorach, więc ewentualnie zdecydowałbym się na tylko jeden z tych ostrych kolorów, chociaż też nie jestem przekonany, czy to będzie dobrze wyglądać... A nie lepiej dać jakiś bardziej neutralny kolor?
  15. Pewnie! Koce, grubsze ubrania, gorące kąpiele... A tak poważnie, to ja np. zwykle zakręcam kaloryfery w nocy, a wiem, że niektórzy ludzie mają poodkrecane cały czas... W ciągu dnia się nagrzeje i na noc można trochę przykrecić. Poza tym, koniecznie uszczelnić okna.
×
×
  • Utwórz nowe...