Skocz do zawartości

płyta g-k


Gość

Recommended Posts

Fazować płyty g-k czy nie?
Razem z bratem zamierzam zimą zbudować ściankę z płyty gipspwo-kartonowej.
Mam już kilka artykułów na ten temat, w sklepie budowlanym dostałem
ulotkę, jak łączyć wszystkie elementy. W jednym z artykułów napisano, że
należy płyty przed połączeniem "fazować". Długo nie wiedziałem, o co tak
naprawdę chodzi, ale wytłumaczył mi to sprzedawca w sklepie.
Moje pytanie dotyczy tego, czy naprawdę płyty po przycięciu i łączeniu
ciętymi krawędziami trzeba fazować. Jedni mówią, że to konieczne, inni, że tylko dodatkowa robota. Kolejne pytanie dotyczy jakości płyt. Czy
wszystkie, dostępne w hurtowaniach są dobrej jakości, czy też na niektóre
trzeba uważać. W najbliższej mojego domu hurtowni była ostatnio promocja na płyty g-k Knaufa. Czy w związku z tym, że są w promocji, mogą być np. gorszej jakości?
Klubowicz
Link do komentarza
Fazowanie krawędzi ciętych jest konieczne, gdyz tylko wtedy mozna zapewnić wystarczającą wytrzymałość połączenia. Zaleca się również postawienie na złączach odstępu 3 - 5 mm dzieki czemu gips szpachlowy wejdzie na całą grubość płyty. Jakość płyt g-k sprzedawanych w tzw, promocji nie jest gorsza od pozostałych. Producenci, aby zachęcić klientów
do zakupu okresowo wprowadzają dodatkowe rabaty dla hurtowni, co wpływa na nizszą cenę towaru.
Link do komentarza
Gość Redakcja__
Cytat

Fazowanie krawędzi ciętych jest konieczne, gdyz tylko wtedy mozna zapewnić wystarczającą wytrzymałość połączenia. Zaleca się również postawienie na złączach odstępu 3 - 5 mm dzieki czemu gips szpachlowy wejdzie na całą grubość płyty. Jakość płyt g-k sprzedawanych w tzw, promocji nie jest gorsza od pozostałych. Producenci, aby zachęcić klientów
do zakupu okresowo wprowadzają dodatkowe rabaty dla hurtowni, co wpływa na nizszą cenę towaru.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...