Skocz do zawartości

opel3366

Uczestnik
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

opel3366's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Problem polega na tym , że zbiornik hydroforowy jest zamontowany wcześniej niż stacja uzdatniania wody.
  2. Tylko zazwyczaj ten zbiornik hydroforowy jest nowoczesny i z gumową membraną , który uniemożliwia skuteczne na/odpowietrzenie wody. Dzisiaj 95% zbiorników tak właśnie jest wykonanych.
  3. Napisałem że nie sprawdzają się w domach jednorodzinnych. Jako instalację przemysłowe są idealne. Niestety inżektory stosowane w instalacjach domowych są marnej jakości, i bardzo ciężko je wyregulować, w instalacjach przemysłowych przepływ jest stały ( na zbiornik magazynowy ) w instalacjach domowych przepływ zależy od ilości otwartych kranów i natężenia przepływu przez niego. Powyższe stwierdzenia są wynikiem mojej 20-letniej praktyki w uzdatnianiu wody. Trochę ułatwia sprawę zbiornik hydroforowy bez gumowego zbiornika powietrza, ale tu też można natrafić na problemy.
  4. Po pierwsze - nie pchać się w urządzenia znanych producentów np. BWT, Viessman, Buderus. (Urządzenia drogie ,serwis bardzo drogi i kłopotliwy , a naprawa polega na wymianie urządzenia. Co do odżelaziaczy - te z napowietrzaniem przez inżektor, kompletnie nie sprawdzają się w domach jednorodzinnych. Można zastosować zbiornik magazynowy i dodatkowy zestaw hydroforowy, ale to już koszty okrutne. Urządzenia należy kupować w małych firmach , które korzystają z ogólnie dostępnych urządzeń. (Serwis w każdej chwili można zmienić i małym kosztem naprawić niesprawne urządzenie)
  5. Nie ma to żadnego znaczenia , oba działają tak samo. Obudowa to kwestia estetyki. Choć moim zdaniem : Dwuczęściowy daje więcej możliwości na przyszłość.
  6. Od wielu lat zajmuję się uzdatnianiem wody. Działam na terenie całego kraju. W razie pytań proszę o kontakt: rkotlewski@delta.pomorze.pl Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.delta.pomorze.pl www.zawory.pomorze.pl Dla użytkowników forum zapewniam dobry rabat. Nie zarejestrowałem się tutaj dla reklamy - po prostu też dom będę budował.
  7. Moniko - jak znajdziesz takową ekipę daj mi znać - też jestem zainteresowany.
  8. Witam wszystkich. Co do filtrów - ja kupiłem zestaw odżelaziacz i zmiękczanie w firmie delta.pomorze i jestem bardzo zadowolony. Goście dobrali urządzenia ,zamontowali i działa super. Faktycznie zmiękczacz jest w ładnej obudowie a odżelaziacz wygląda przemysłowo , ale to efekt się liczy. Byłem nastawiony na tapworks ale przekonano mnie że nie warto i w efekcie wydałem znacznie mniej kasy.
×
×
  • Utwórz nowe...