Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: dezynfekcja ozonowa
Forum budowlane BudujemyDom.pl > Wnętrza - wykańczanie i urządzanie domu > Świat łazienki
rentgen
Witam !!

Mam zamiar kupić wanne z hydromasażem i dezynfekcją ozonową. Czy ktos może mi wytłumaczyc jak działa taka dezynfekcja ?? Czy mozna siedzieć w wannie z wodą podczas gdy puszczony jest ozonator ?? o ile potrafie to zrozumieć jeżeli chodzi o wanne to na czym polega taka dezynfekcja w kabinie prysznicowej? kabina jest wypełniana ozonowanym powietrzem i to zabija to całe paskudztwo ?? Czy jakieś stężenie ozonu jest szkodliwe dla człowieka ?

Aha i jeszcze pytanie z innej beczki. mam zalecane kąpiele z uzyciem środków natłuszczajacych ( olejki, parafina itp) Jak to się ma do kapieli w wannie z hydromasażem. Czy tłuszcze z tych olejków mogą zaszkodzić instalacji i pompie takiej wanny ?? I czy może to spowodowac szybsze zagnieżdżenei się w rurkach drobnoustrojów ??

rentgen1980
KAROI
CYTAT(rentgen @ 19.09.2009, 12:43 ) *
Aha i jeszcze pytanie z innej beczki. mam zalecane kąpiele z uzyciem środków natłuszczajacych ( olejki, parafina itp) Jak to się ma do kapieli w wannie z hydromasażem. Czy tłuszcze z tych olejków mogą zaszkodzić instalacji i pompie takiej wanny ?? I czy może to spowodowac szybsze zagnieżdżenei się w rurkach drobnoustrojów ??

rentgen1980

Z tego co się orientuje w standardowej wannie z hydromasażem używanie olejków jest zabronione ze względu na mogące wystąpić kłopoty z instalacją. Ale może są jakieś niestandardowe modele.
Mathir
A z 11 punktu w tym linku

http://www.milanostyle.pl/?kat=najczesciejzadawanepytania

wynika, że niektóre firmy dopuszczają podobną możliwość icon_smile.gif
KAROI
Niech żyje postęp! Do dzisiaj byłem przekonany, że do wanien z hydromasażem to... tylko woda!
Super B
A o dezynfekcji ozonowej, to sam chętnie bym się czegoś dowiedział (jak to działa), bo w sieci trudno znaleźć coś konkretnego icon_smile.gif
rentgen
CYTAT(Super B @ 23.09.2009, 20:24 ) *
A o dezynfekcji ozonowej, to sam chętnie bym się czegoś dowiedział (jak to działa), bo w sieci trudno znaleźć coś konkretnego icon_smile.gif

Dlatego założyłem ten temat. Ale chyba nie ma fachowca w tej dziedzinie na forum. icon_sad.gif
Hydro Top
Witam !!

Mam zamiar kupić wanne z hydromasażem i dezynfekcją ozonową. Czy ktos może mi wytłumaczyc jak działa taka dezynfekcja ?? Czy mozna siedzieć w wannie z wodą podczas gdy puszczony jest ozonator ?? o ile potrafie to zrozumieć jeżeli chodzi o wanne to na czym polega taka dezynfekcja w kabinie prysznicowej? kabina jest wypełniana ozonowanym powietrzem i to zabija to całe paskudztwo ?? Czy jakieś stężenie ozonu jest szkodliwe dla człowieka ?

Osobiście nie słyszałem o rozwiązaniach w wannach z hydromasażem z dezynfekcją ozonową rozumianą jako funkcję do czyszczenia (dezynfekowania) wanny.

Ozon jako gaz trujący ma właściwości bakteriobójcze przez co może być wykorzystywany do uzdatniania wody (np. w basenach dla niemowląt) jednak, aby był skuteczny w tej roli jego stężenie musi być kilkudziesięcio procentowe (różne źródła podają: powyżej 20%).

Takie stężenie ozonu jest zabójcze dla człowieka dlatego wykorzystanie ozonu jako środka uzdatniającego wodę jest możliwe w wyspecjalizowanych ośrodkach.

Ozon w wannie z hydromasażem ma inną rolę do spełnienia przy stężeniu na poziomie kilku procent (2-4%):
- działa orzeźwiająco swoim zapachem
- realizuje pełniejsze dotlenienie tlenem atomowym powstającym podczas rozpadu cząstek ozonu (najistotniejsze!)
- poprawia higienę ciała i wody (działanie bakteriobójcze)

Dezynfekcję (czyszczenie) przeprowadza się środkami dezynfekcyjnymi usuwającymi osady z instalacji wanny i zabijającymi florę bakteryjną.

Szczególnie istotną rzeczą w tej materii jest dotarcie środka dezynfekcyjnego wraz z wodą do wszystkich części instalacji czyli pełny obieg wody w wannie mogący usunąś powstałe osady (patrz: układ powietrzny nie jest przepłukiwany obiegiem wody)

rentgen1980

Szczególnie uciążliwe są tłuste osady, które przywierają do orurowania i innych elementów instalacji wanny. Dlatego niezwykle istotną rzeczą jest wspomniany wyżej pełny obieg wody w instalacji mogący przeciwdziałać ich nagromadzaniu oraz gładkość wewnętrzna orurowania.

Mając wannę o odpowiedniej budowie możemy korzystać w niej z olejków do kpieli i dokonując skutecznej (nieco częstszej) dezynfekcji zachować odpowiedni poziom jej higieny.
Jan_13
HYDRO TOP to jedna z tych firm, które chętnie odpowiadają na pytania. Warto o tym pamiętać icon_smile.gif
Mathir
Przypominam! Pytajcie. Jest okazja icon_smile.gif
NOTO
Nie mam takiej wanny. Znajomy chciał sobie sprawić taki luxus do domu ....
po jakimś czasie stwierdził że to najgorszy wybór jakiego dokonał do domu .... utrzymanie tego w czxystości to mordęga i trochę kosztuje. Nie kupował sprzętu z najwyższej pólki, który wszystko robi automatycznie ... może w tym szkopuł icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.