Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak wygłuszyć podłogę?
Forum budowlane BudujemyDom.pl > Budowa, remont, naprawy > Remonty, modernizacje, przebudowa
RobertSZ
Witam,
mam mały problem, mieszkam w domu wielorodzinnym. Problem polega na tym, że pod moją sypialnią jest sypialnia sąsiadów. No i czasami występuje nieprzyjemna sytuacja... Sami wiecie. No i muszę wygłuszyć podłogę, tylko nie wiem jak... Ktoś może orientuje się, jakie są koszty, ile czasu zajmuje taki remont?
leszko
CYTAT(RobertSZ @ 19 07 2008, 12:25 ) *
Witam,
mam mały problem, mieszkam w domu wielorodzinnym. Problem polega na tym, że pod moją sypialnią jest sypialnia sąsiadów. No i czasami występuje nieprzyjemna sytuacja... Sami wiecie. No i muszę wygłuszyć podłogę, tylko nie wiem jak... Ktoś może orientuje się, jakie są koszty, ile czasu zajmuje taki remont?

Prosty sposób - to gruby dywan, albo wykładzina na piance wytłumiającej.

Natomiast prawdziwe wytłumienie podłogi - to grubsza robota.
Trzeba ją na nowo położyć.
Nie piszesz jaka jest obecna podłoga, ale głównie polega na założeniu warstwy wytłumiającej z wełny mineralnej między stropem a podłogą.
Konkretnie warstwy i szczegóły zależą od konstrukcji podłogi (na legarach, czy inna) i jaką ma grubość.
adamis
Wełna mineralna i styropian nie są materiałami tłumiącymi.Aby materiał skutecznie tłumił dźwięki musi byc ciężki i elastyczny.Lekkie i sztywne materiały wpadają w rezonans.Wełna jako tako tłumi,ale pod warunkiem,że jest jej grubo i jest ubita.
Olivlek
Gruby dywan to męczarnia przy czyszczeniu i trzepaniu. icon_sad.gif Może sąsiedzi wyciszą sobie sufit? icon_biggrin.gif
jimmy_jazzz
Cześć,
prowadzę zajęcia teatralne w wynajmowanym mieszkaniu. Na sali jest parkiet, ja bym chciał to trochę wygłuszyć i jednocześnie móc zabrać ze sobą inwestycje kiedy będę zmieniać lokal. To nie są jakieś straszne hałasy, głownie chodzi o tupanie. Myślałem o tym żeby wykładzinę pcv podkleić pianką/gąbką wygłuszającą. Czy możecie coś poradzić?

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.