Skocz do zawartości

Ile za podłączenie wody?


Recommended Posts

Cytat

Jaki może być przybliżony koszt podłączenia instalacji wodnej do działki? Hydrant oddalony jest od mojej działki o jakieś 150m.



Przecież instalacji wodnej nie podłączą ci do hydrantu tylko do najbliższej nitki wodociągowej którą znajdziesz na mapie geodezyjnej, może się okazać że przebiega koło twojej działki, potrzebne na pewno będzie uzgodnienia, projekt przyłącza i ekipa która to wszystko wykona[swoja lub zaproponowana z wodociągów] musisz popytać bo różnie sobie liczą za wykopanie rowu pod rurę najczęściej fi32
Link do komentarza
Cytat

Przecież instalacji wodnej nie podłączą ci do hydrantu tylko do najbliższej nitki wodociągowej którą znajdziesz na mapie geodezyjnej, może się okazać że przebiega koło twojej działki, potrzebne na pewno będzie uzgodnienia, projekt przyłącza i ekipa która to wszystko wykona[swoja lub zaproponowana z wodociągów] musisz popytać bo różnie sobie liczą za wykopanie rowu pod rurę najczęściej fi32




To było pole rolne do niedawna więc tam nie idzie żadna nitka raczej. Najbliższa jest pewnie tak jak hydrant czyli ok 150m.
Całe pole zostało przecięte drogą a działki są po lewej i prawej stronie. Moja jest pierwsza i druga po jednej ze stron. Po przeciwnej dwoje sąsiadów. Będziemy dzielić koszta na 3. Ale rurę trzeba będzie pociągnąć w tej przyszłej drodze czyli na odcinku jakichś 150m właśnie...
Link do komentarza
Witam
Zapewne chodzi Ci o konieczność wykonania sieci wodociągowej , Odległość 150 m jest powiem nie mała. U nas w małopolsce za 1 m wykonania sieci ( materiał z robocizną ) biorą ok, 100 zł ( cena z tego roku) Sugeruję abyś w wodociągach zapytał o możliwość refinansowania przez nich wykonania sieci . W moim mieście wodociągi to stosuja.
Dostajesz wówczas od nich materiał i ludzi którzy sieć wykonają , do ciebie należy jedynie finansowanie koparki która wykona roboty ziemne. Zapytaj - może tak jest i u was.
POZDRAWIAM icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam
Zapewne chodzi Ci o konieczność wykonania sieci wodociągowej , Odległość 150 m jest powiem nie mała. U nas w małopolsce za 1 m wykonania sieci ( materiał z robocizną ) biorą ok, 100 zł ( cena z tego roku) Sugeruję abyś w wodociągach zapytał o możliwość refinansowania przez nich wykonania sieci . W moim mieście wodociągi to stosuja.
Dostajesz wówczas od nich materiał i ludzi którzy sieć wykonają , do ciebie należy jedynie finansowanie koparki która wykona roboty ziemne. Zapytaj - może tak jest i u was.
POZDRAWIAM icon_smile.gif



Podstawowa sprawa to sprawdzić na mapie geodezyjnej jak leci nitka. Nie ma sie co sugerować odległością hydrantu bo może być bliżej. Koszt 100zl za metr obowiązuje nacześciej przy niewielkich odległościach ew. w trudnym terenie. Poszukaj jest napewno w okolicy kilka firm co się tym zajmują warto sie potargować. Ja mam podobną odległość i powiedzieli mi 30zl bez materialu. Material tani wiec duzo wiecej nie bedzie. Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...