Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: grzyb w starym domu
Forum budowlane BudujemyDom.pl > Budowa, remont, naprawy > Remonty, modernizacje, przebudowa
Anonymous
Jak pozbyc się grzyba w starym domu? Niestety, rynny przeciekały, dom byłbardzo zapuszczony, nieogrzewany przez kilka zim. Co należy teraz zrobić?
Oczywiście będę ogrzewał, rynny już zostały zmienione (nie ma żadnego okapu). Co więcej mogę zrobić?
Redakcja__
Proces wysychania zawilgoconego budynku może trwać nawet parę lat, gdyż tylko w zimie można liczyć na wysychanie ścian przy zapewnieniu intensywnego ogrzewania i wentylacji. Proces ten można przyspieszyć ustawiając osuszacze (rodzaj klimatyzatora przenośnego) również w okresie letnim. Widoczne plamy pleśni mogły głęboko wniknąć w ściany i w takim przypadku konieczne będzie skucie tynku i ogrzybienie muru preparatem grzybobójczym do murów (po nałożeniu konieczne jest przykrycie tynkiem). Natomiast przy powierzchniowych wykwitach, które łatwo dają się usunąć szczotką i nie spowodowały zniszczenia tynku, wystarczy pomalować powierzchnię preparatem grzybobójczym do tynków. Zabiegi te nie zawsze zadawalające efekty i niekiedy mocno zagrzybione domy nadają sie tylko do rozbiórki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2016 Invision Power Services, Inc.