Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dom na Sprzedaż
Forum budowlane BudujemyDom.pl > Budowa, remont, naprawy > Porady prawne i finansowe
Reksio
Witam,
Mam pytanie,a mianowicie zamierzam wybudować dom na sprzedaż,czy jeśli dom sie sprzeda to jaki procent ceny od wzbogacenia będę musiał oddać do urzędu skarbowego?
Pozdrawiam
Redakcja
Obecnie nie ma podatku od wzbogacenia, a przy sprzedaży nieruchomości obowiązuje podatek dochodowy w wysokości 19%. Można uzyskać zwolnienie z tego podatku jeśli w postawionym domu właściciel będzie zameldowany na pobyt stały przynajmniej przez 12 miesięcy.
Reksio
Mam rozumieć że jeśli sprzedam dom,a rodzina która kupi ten dom i zamelduję sie w nim na stałe to zapłacę 0% podatku od wzbogacenia do urzędu skarbowego?
Pozdrawiam
Redakcja
Podatek zapłaci sprzedający, jeśli w domu, który wybudował nie będzie zameldowany przynajmniej przez 12 miesięcy od chwili zakończenia budowy. Od ceny sprzedaży może odliczyć wydatki związane z budową potwierdzone fakturami VAT, a podatek naliczany jest od tak określonego dochodu ze sprzedaży.
Reksio
Witam,
A jeśli wybuduję dom w systemie developerskim,stan surowy zamknięty i dom sprzedam to ile zapłacę podatku od wzbogacenia?
Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2016 Invision Power Services, Inc.