Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: W jakich odstępach powinny zostać wykonane dylatacje wylewki, jeśli są w niej rurki ogrzewania podłogowego?
Forum budowlane BudujemyDom.pl > Przeczytałeś? - zabierz głos > Komentarze
Pomocnik
W jakich odstępach powinny być wykonane dylatacje wylewki, jeśli są w niej rurki ogrzewania podłogowego? Jastrych ma być cementowy, a przy tym dość gruby – 9 cm i na nim mają być postawione murowane ścianki działowe. Podobno dla wykonania dylatacji znaczenie ma nie tylko powierzchnia pojedynczego pola, ale i proporcje jego boków. W jakiej odległości od ścianki działowej powinna biec szczelina dylatacyjna?

Pełna treść pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/14609-jakie-wykonac-odstepy-w-dylatacji-wylewki-przy-podlogowce
Sebkot
Przepisy zabraniają już umieszczania rur ogrzewania podłogowego w peszlu w obrębie dylatacji. Uwagi dotyczą oczywiście wylewki betonowej, ponieważ w przypadku anhydrytu nie są wymagane dylatacje, po za brzegowymi przy ścianach i słupach, w przypadku ogrzewania nawet do 200 m2..
MORDIMER
U mnie w domu położono dylatację brzegową plus na styku wszystkich pomieszczeń ( w progu). Na rurę do podłogówki jest założony peszel ok. 0,5mb przy przejściu przez dylatację. Wylewka betonowa 6,5cm grubości.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2016 Invision Power Services, Inc.