Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Co pierwsze montaż drzwi wew czy panele podłogowe
Forum budowlane BudujemyDom.pl > Wnętrza - wykańczanie i urządzanie domu > Wykańczanie
Grzegorz4
Przepraszam jak już było.
Mam taki problem co pierwsze się montuje drzwi wewnętrzne czy panele podłogowe?
Jedni twierdzą że drzwi inni, że panele podłogowe. To prawie tak jak z pytaniem co było pierwsze jajko czy kura?
Z góry dziękuję za odpowiedz.
mhtyl
CYTAT(Grzegorz4 @ 10.06.2011, 21:43 ) *
Przepraszam jak już było.
Mam taki problem co pierwsze się montuje drzwi wewnętrzne czy panele podłogowe?
Jedni twierdzą że drzwi inni, że panele podłogowe. To prawie tak jak z pytaniem co było pierwsze jajko czy kura?
Z góry dziękuję za odpowiedz.

Z tego co mi wiadomo to najpierw należy wykonać podłogi tzn położyć panele, płytki itp. i wtedy można wstawić (montować ) drzwi aby spasować je z poziomem podłogi. Futryny (ościeżnice) można montować przed ułożeniem podłóg wtedy prościej i łatwiej jest je wykończyć np listwami maskującymi podłogę.
stach
CYTAT(mhtyl @ 10.06.2011, 22:07 ) *
Z tego co mi wiadomo to najpierw należy wykonać podłogi tzn położyć panele, płytki itp. i wtedy można wstawić (montować ) drzwi aby spasować je z poziomem podłogi. Futryny (ościeżnice) można montować przed ułożeniem podłóg wtedy prościej i łatwiej jest je wykończyć np listwami maskującymi podłogę.

To co - panele przed podłogą, czy po podłodze icon_eek.gif

Jeśli montujesz drzwi - czyli wstawiasz ościeżnicę po ułożeniu podłogi, to przy prawidłowym montażu nie ma potrzeby spasowywać ich z poziomem podłogi, bo to się samo dopasowuje icon_smile.gif Natomiast jeśli najpierw zamontujesz ościeżnicę, potem układasz podłogę - może zaistnieć konieczność dopasowania długości drzwi, czyli ich podcięcia icon_rolleyes.gif
Ja najpierw zamontowałbym ościeżnice, a potem położył panele. Co innego w przypadku trwalszych podłóg, takich jak parkiet, czy terakota, czy gres - wtedy najpierw podłoga, potem ościeżnice icon_smile.gif
mhtyl
CYTAT(stach @ 12.06.2011, 17:44 ) *
To co - panele przed podłogą, czy po podłodze icon_eek.gif

Jeśli montujesz drzwi - czyli wstawiasz ościeżnicę po ułożeniu podłogi, to przy prawidłowym montażu nie ma potrzeby spasowywać ich z poziomem podłogi, bo to się samo dopasowuje icon_smile.gif Natomiast jeśli najpierw zamontujesz ościeżnicę, potem układasz podłogę - może zaistnieć konieczność dopasowania długości drzwi, czyli ich podcięcia icon_rolleyes.gif
Ja najpierw zamontowałbym ościeżnice, a potem położył panele. Co innego w przypadku trwalszych podłóg, takich jak parkiet, czy terakota, czy gres - wtedy najpierw podłoga, potem ościeżnice icon_smile.gif

I co w tym śmiesznego! Napisałeś to samo co ja i się dziwujesz z mojego posta. Nie dodałem ,że drzwi trzeba dociąć bo to oczywiste,ale widzę że nie dla wszystkich, no cóż moja wina zapomniałem.
MARKAL
CYTAT(mhtyl @ 12.06.2011, 19:07 ) *
I co w tym śmiesznego! Napisałeś to samo co ja i się dziwujesz z mojego posta. Nie dodałem ,że drzwi trzeba dociąć bo to oczywiste,ale widzę że nie dla wszystkich, no cóż moja wina zapomniałem.

Panele powinno się zamontować przed drzwiami . dlatego , że jeżeli zamontujemy najpierw drzwi a potem będziemy montować podłogę to wszystkie obróbki przy futrynach trzeba będzie dodatkowo wypełniać kitem do parkietu ( jeżeli będą za nisko drzwi) - bo trzeba zostawić dylatację .
Zawsze lepiej jest postawić drzwi i opaski na istniejącej podłodze - ładniej to wygląda .
Pozdrawiam
www.pokrycia-podlogowe.pl
prospektinwestycje
Podłogi jako pierwsze. Jako drugie drzwi wewnętrzne.
animus
CYTAT(prospektinwestycje @ 16.07.2011, 10:41 ) *

Zależy wszystko od ościeżnicy drzwi jeżeli z progami to można je schować częściowo w podłodze.
retrofood
CYTAT(prospektinwestycje @ 16.07.2011, 11:41 ) *

Głupstwa pleciesz. Akurat odwrotnie. Jak bedziesz potem ościeżnicę osadzał? Demolując podłogę?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.