Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ogrodzenie z żerdzi świerkowych.
Forum budowlane BudujemyDom.pl > Ogród > Planowanie ogrodu
Kuba Refer
Witajcie.
Mam na działce (0,6ha) sporo świerków, które tej wiosny idą do wycinki. Zostaną mi z nich pnie, które chciałbym okorować ośnikiem i zużyć na budowę ogrodzenia tejże działki.
Czy ktokolwiek z Was wykonywał już ogrodzenie działki tego typu? Może macie jakieś pomysły, zdjęcia lub porady.

Nigdy nie budowałem takiego ogrodzenia i za bardzo nie wiem jak się do tego zabrać.
Pomóżcie.
budownicza1
Moi sąsiedzi maja coś takiego . Taka palisada . Jak dla mnie całkiem do niczego to wygląda.
Kuba Refer
CYTAT(budownicza1 @ 3.05.2010, 12:59 ) *
Moi sąsiedzi maja coś takiego . Taka palisada . Jak dla mnie całkiem do niczego to wygląda.

Nie chodzi mi o palisadę, ale o ogrodzenie działki leśnej, której jestem właścicielem. Chciałbym np. co 2,5 metra pionowo wkopać żerdzie i do nich w poziomie poprzybijać pozostałe. Czy nikt nie wykonywał czegoś takiego?Kliknij, aby zobaczyć załącznik
Elfir
Właściciele koni stawiają takie ogrodzenia wokół okólników. Jesli ogrodzenie miałoby chronić przed zwierzętami to i tak trzeba na nie nabić siatkę leśną.
Kuba Refer
CYTAT(Elfir @ 3.05.2010, 19:33 ) *
Właściciele koni stawiają takie ogrodzenia wokół okólników. Jesli ogrodzenie miałoby chronić przed zwierzętami to i tak trzeba na nie nabić siatkę leśną.

Nie, ogrodzenie ma tylko zaznaczyć obrys działki. Zastanawiam się, czy paliki, które wbiję pionowo w ziemię nie zgniją po 2 sezonach?
stokrotka.35
A gdyby potraktowac te pale świerkowe jakimś impregnatem p/gnilnym np.
Karbolineum węglowym,inaczej olej antracenowy,czy olej zielony. Jest to jeden z końcowych produktów destylacji smoły pogazowej.Uchodzi za najbardziej wypróbowany i trwały środek impregnacyjny .
sepoy
Pamiętam, gdy spędzałem wieki temu wakacje na wsi i robiliśmy z dziadkiem podobne ogrodzenie mówił, że w jego okolicy stosowało się albo malowanie smołą , albo opalanie w ognisku aż do częściowego zwęglenia elementów drewna, które miały być zakopane w ziemi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.