Skocz do zawartości

lansik

Uczestnik
  • Posty

    37
  • Dołączył

  • Ostatnio

lansik's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Układ w kształcie litery L nie jest łatwy, trudno będzie do takiego pokoju dobrać meble. A może dobrym pomysłem byłoby skorzystanie z usług jakiegoś projektanta. Pokój nie jest taki duży, więc dużo kasy to nie będzie kosztowało, a projektant, zaaranżuje top tak, żeby fajnie wyglądało.
  2. Ja też o tym nie słyszała. Brzmi ciekawie i bardzo zachęcająco, ale zastanawiam się czy aby takiej płyty co jakiś czas nie trzeba wymieniać, bo skoro pochłania nieprzyjemny zapach, top znaczy, że musi się on gdzieś tam gromadzić. W sumie na pewno w wielu domach byłoby to hitem, szczególnie tam, gdzie łączy się salon z kuchnią.
  3. Mi się tez wydaje, że coś takiego jest całkiem fajna sprawą. Przypuśćmy, że ktoś po całym dniu pracy ma bardzo zmęczone nogi - wkłada do czegoś takiego i juz poi chwili czuje się jak nowo narodzony. Zresztą nie jest to taka droga sprawa, Wydaje mi się, że opłaca się kupić.
  4. Da sie mieć ładny trawnik, ale trzeba o niego systematycznie dbać - grabić, podlewać w czasie upałów, w razie czego dosiewać, jak trawa się przerzedzi, często kosić, można tez podlewać rozmaitymi środkami, które będą wspomagały jej wzrost - sporo przy tym roboty, ale tak niestety jest.
  5. Lodówki side by side są niezwykle użyteczne. Ich podstawową zaletą jest to, ze maja w środku sporo miejsca, ale również nieźle się prezentują, posiadają funkcję, których zwykłe lodówki zazwyczaj nie mają. Coraz więcej modeli zaczyna się pojawiać na rynku i nie są to już takie duże side by side, jak na samym poczatku, teraz można kupić tez mniejsze wersje.
  6. Faktycznie, coś takiego może pomóc w rzuceniu palenia, a na dodatek nie jest to takie drogie, jak gumy czy jakieś tam plastry. Widziałam na wasserman.pl coś takiego w cenie 49 zł - wydaje mi się, że to wcale nie jest duża, a stawka do zaoszczędzenia jest spora, więc może warto spróbować. No zawsze jest to jakiś sposób.
  7. Kupując jakieś zwierze, a w szczególności kota czy psa, trzeba się liczyć z tym, że może on rozsiewać nieprzyjemny zapach. Myślę, że warto byłoby się najpierw zastanowić czy jest się w stanie takim pupilem zajmować, czyli bawić się z nim, myć, karmić, pielęgnować - wbrew pozorom zajmuje to trochę czasu. Jak już jednak zdecydujemy się na zwierzaka, to trzeba pomyśleć o tym jak się nim zajmować, czym karmić itp. Na e-karma.pl znalazłam mnóstwo bardzo pożytecznych rzeczy dla kotów i psów, wiec jakby ktoś planował taki zakup, to warto tam zerknąć.
  8. Z tego co wiem, to po każdym tynku cementowym, bez względu jaka jest jego odmiana, należy położyć gładź. Fakt jest taki, ze jak się chce mieć równe i gładkie ściany, to na pewno lepiej jest zastosować gips. Co do tego wchłaniania wilgoci, to nie do końca wiem, jak to jest - logicznie rzecz biorąc cement faktycznie mniej wchłania wilgoć niż gips.
  9. Zauważyłam, że sporo osób remontując łazienkę, rezygnuje teraz z zamontowania wanny. Właściwie to się nie dziwię, bo przecież najwygodniej jest wziąć prysznic i najczęściej właśnie tak się robi. Myślę jednak, że posiadanie wanny ma swoje dobre strony, choćby nawet to, że można się w niej od czasu, do czasu zrelaksować, zrobić sobie aromatyczna kąpiel - człowiek od razu lepiej się czuje.
  10. Mi się wydaje, że jak podłoga nie jest pogniła, to wystarczy ja tylko odnowić i położyć na nowo. Bardzo dobre są takie podłogi a przede wszystkim na czasie. Ludzie płaca naprawdę duże pieniądze tylko po to żeby mieć coś takiego i żeby się ładnie prezentowało. Przemyśl jeszcze sprawę tych paneli.
  11. Myślę, że pracy przy takim domu nie jest mało, mnie tez to czeka w przyszłości, ale jak na razie o tym nie myślę. W każdym razie jakbym zaczynała remont takiego starego domu, to na pewno bym skorzystała z porady jakiegoś projektanta. W takim domu jest zbyt wiele do roboty i przez przypadek można samemu coś sknocić. Ja bym na bank wzięła projektanta. Zresztą jest wielu bardzo dobrych projektantów w Polsce.
  12. Pyszne są takie potrawy gotowane na parze. Jak tylko mam okazje, to sobie coś takiego robię, mimo iż nie ma takiego profesjonalnego parowar. W każdym razie takie jedzonko jest zdrowe i moim zdaniem przepyszne. Do takich fajnych warzywek nie trzeba już nic dodawać, takie są dobre.
  13. lansik

    antyki

    Najlepsze antyki moim zdaniem można kupić na targach staroci. Z tego co wiem, to znajduje się nieraz takie perełki, których aż grzech nie kupić. Ceny, wiadomo, jak w takich miejscach są tez dużo bardziej atrakcyjne niż w sklepach z antykami, a w sumie można dostać to samo.
  14. Ostatnio w łazienkach i na klatkach schodowych pojawia się stiuk wenecki - gładki tynk, który właściwie imituje kamień, bardzo elegancko wygląda, można naprawdę nim fajnie zrobić taka łazienkę. Kafelki, to wcale nie jest podstawa, jest tyle innych, ciekawszych możliwości, które cenowo wychodzą właściwie tak samo, że nie ma się co zgadzać na takie tradycyjne rozwiązania.
  15. No trochę dziwny pomysł, ale mieć nie mówię. Weź tylko pod uwagę fakt, że może ci się zapach świeżo upranego prania wszędzie unosić i to wcale nie będzie takie przyjemne. Po czasie wszystko będzie pachniało jak ja to mówię "krochmalem". No ale o upodobaniach się nie dyskutuje, więc może warto byłoby się tez zastanowić nad wyborem dobrej pralki.
×
×
  • Utwórz nowe...