Skocz do zawartości

kuki

Uczestnik
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

kuki's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. A ja do 33 lat siedziałem z rodzinką u teściów i bardzo milo te czasy wspominam,dopiero brak miejśca na łóżeczko dla drugiego dziecka i co za tym idzie sypianie malutkiego syna w jednym łóżku z teściową (z konieczności)spowodował decyzje o rozstaniu (na co teściowa się obraziła ).Dziś mam nowy własny dom na który zapracowalismy razem z żoną i na którym ciązy hipoteczny dług (jeszcze) i uważam że gdyby warunki mieszkaniowe tesciow były takie jak chociażby te które stworzyliśmy swoim dzieciom wraz z zoną nie miałbym powodu do wyprowadzenia się.We wspólnym zamieszkiwaniu jednego domu widzę wiele plusów ,konieczność budowania wszystkiego od nowa na zupełnie nowym terenie każdego pokolenia powoduje dreptanie w miejscu.Dziś wszyscy razem z dziećmi z rozczuleniem wspominamy czasy spędzone u tesciow choć jesteśmy bardzo szczęśliwi z nowego domu.Rodzina im większa tym szczęśliwsza -jak się uda.
  2. Czytam ten wątek i nie moge uwierzyć.Też nie dawno wybudowałem się ,ponadto sam jestem poniekąd z branży i tym bardziej dziwi mnie ta historia.Moim zdaniem żaden ZE nie ma prawa budować przyłącza jeśli nie ma projektu jeśli więc jest projekt to wszelkie sprawy z lokalizacją skrzynki licznikowej i sprawy notarialne musza byc juz uregulowane.Proponowałbym rozmówić się w ZE ,a z wykonawcą nie ma o czym orzmawiać on dostaje kasę za to co ma zrobić z polecenia ZE.
  3. To jest dobry pomysł ,sam bym to chetnie zrobił,ale na pociechę słyszałem że jacyś naukowcy wymyślili turbinkę napedzaną piecem C.O. na paliwo stałe dającą prąd do pracy pompki wody.
  4. No to masz pomysł!Najpierw jednak zobacz jaką turbineczkę ci ta woda może obrócić,sprawdż jak wielki jest jej przepływ w l/min i jaka jest wysokość słupa wody w m.Jeśli mówimy o normalnym oczku wodnym to moc jaką mógłbyś uzyskać wynosi ok 2-10W i zostanie prawie zupełnie skonsumowana przez opory ruchu urządzenia przetważającego energię potencjalną wody na elektryczną -no żaróweczkę z latarki zasili .Wniosek-możesz to zrobić dla zabicia czasu i dla satysfakcji.
  5. Przyglądając się rozmowom w tym temacie dochodzę do wniosku że powstało wielkie nieporozumienie z którego wielu uczestników nie potrafi lub nie chce się wycofać robiąc sobie żarty.Moim zdaniem Pan piszący o ogrzewaniu żarówką niestety ma rację, jednakże przy założeniu że, ogrzewamy dom energią elektryczną .Oczywiście należałoby tu dodać stosowanie odpowiednich urządzeń do ogrzewania ale to przecież zostało już napisane a te łazienki i sauny to mam nadzieję żart.W/g mnie to właśnie założenie podlega dyskusji ze względu na wysoki koszt energii elektrycznej.I to właściwie wszystko co miałbym do dodania a może tylko jeszcze fakt że ja też nie kończyłem telekomunikacji (dla przeciwników tego kierunku) ale niestety skończyłem energoelektronikę .
  6. Dodam tylko że włączanie i wyłączanie zasilaczy impulsowych (a dzisiaj tylko takie wystepują w sprzętach AGD)powoduje przedwczesne ich uszkodzenie.Nieliczne tylko firmy w swych produktach umieszczają zasilacze z miękkim ładowaniem i te można bezkarnie wyłączać z gniazdka ,zdecydowana większość tego nie lubi i z tym związany jest brak pamięci ustawień i zegara po zaniku napięcia zasilającego.Jednocześnie istnienie takiej funkcji w urządzeniu nie oznacza zaraz że można sobie to wkładać i wyjmować bez opamiętania,proszę spojżeć choćby na komputer-posiada zasilacz taki sam jak TV,DVD itd tyle że znacznie większy-w czasie włączania do gniazdka ,słychać iskrę a jeśli ktoś ma bezpieczniki automatyczne wciskane ,to zdarza się że w tym momencie wyłączają albo (na pewno) stukają.Odgłos ten pochodzi od dużego prądu w chwili załączenia ,który to prąd ładuje baterię kondensatorów w zasilaczu jednocześnie będąc wielokrotnie przyczyną uszkodzenia obwodów wejściowych tegoż zasilacza.Na koniec powiem tylko że oszczędności wynikające z tego procederu są dokładnie ż a d n e ! Prąd płynący w stanie standby ma wartość kilku do kilkudziesięciu miliamperów (tysięcznych części ampera).Wystarczy wyłączyć na minutę żarówkę o mocy 100W aby zaoszczędzić energię zużytą przez taki zasilacz w ciągu kilku dni.To co napisałem nie oznacza jednocześnie że właczanie i wyłączanie takich urządzeń z zasilania zaraz spowoduje ich uszkodzenie,trzeba uczciwie powiedzieć -nie zaraz- jednak znacznie mądrzej jest zakręcać kran w czasie mycia zębów niż wyłaczać z gniazdka na noc TV,DVD,Video,dekoder Sat,komputer,mikrofalówkę,kuchnie z programatorem itd a nazajutrz włączać i poświęcić godzinkę na to aby ponownie poustawiać chćby tylko aktualny czas na wyświetlaczach.Osobiscie denerwują mnie nawiedzeni manipulatorzy świadomości którzy twierdzą odwrotnie, podobnie jak ci którzy twierdzą że jazda na biegu jałowym samochodem jest nieekonomiczna ,że lepiej jest zamiast jechac na luzie hamować go silnikiem,to może najlepiej będzie jak zaciągniemy ręczny....i pozostawimy go na parkingu .Myślę że na pewno zdrowiej-piechotą
  7. kuki

    problem z kominem

    I jeszcze jedno pytanie-czy do takiego komina mogę podłączyc piec na ekogroszek?
  8. Mój komin dymowy został wykonany z pełnej czerwonej cegły w tradycyjny sposób i zwiazany z przyległymi ścianami.W obecnym sezonie grzewczym zauwazyłem powstałe pęknięcia i rysy na powiązanych z kominem scianach.Pęknięcia powstały wskutek rozszerzalności cieplnej materiału komina (po nagrzaniu).Mam pytanie czy to normalne zjawisko , jak wiele domów z tego rodzaju kominami ma takie pęknięcia i czy jest to z jakiegoś powodu groźne dla budynku.
×
×
  • Utwórz nowe...