Skocz do zawartości

kubalo

Uczestnik
  • Posty

    36
  • Dołączył

  • Ostatnio

kubalo's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Zaczynam doceniać wszystkie ekipy remontowo/budowlane z jakimi miałem styczność..naprawdę że udało mi się uchować przed takimi fuszerkami....
  2. nie ma sensu naklejać kolejnej warstwy wg mnie.
  3. Hej !ja tak trochę z innej beczki, ale widzę tu spory ruch więc lliczę na pomoc! My to się za bardzo nie zagłębialiśmy w temat trawy. Siedzieliśmy nad tym przegrzebując fora ładnych parę tygodniu i w końcu zdecydowaliśmy się na dwa kroki, wyjeżdżamy na wakacje ale wcześniej szukamy kogoś kto nam wszystko zaprojektuje i przy okazji ogarnie podwykonawców. Dobrze nam się trafiło, bo chrześnica mojego kolegi z pracy kończyła ogrody, i zgodziła się załatwić temat za nas. Dogadaliśmy się co do projektu, ale dziewczę miało straszny problem bo nie dość że piachu u nas prawie jak na pustyni, to jeszcze sucho. Suma sumarum załatwiliśmy za nią te cięższe tematy, czyli drenaż i nawadnianie plus domieszanie ziemi żeby miało to ręce i nogi i się zmyliśmy;) Wróciliśmy po 2 tygodniach i byliśmy z deka w szoku,bo ogrodu nie poznaliśmy... Fakt, że nie wszystko było posadzone ale najbardziej zdziwiła nas kwestia trawy bo spodziewaliśmy się uwałowanego klepiska a cwaniara zamówiła trawę w rolkach od trawnika , który tak naprawdę jako jedyny sprawiał jakieś wrażenie na tle nasadzeń (które swoją drogą nie wyglądały zbyt zjawiskowo) Teraz ogród ma dwa lata i wygląda już dużo lepiej bo krzewy się rozrastają,ale moje pytanie poradzicie nam coś na pędraki? wyżerają nam w paru miejscach trawę, nie mamy pojęcia jak się ich pozbyć nie niszcząc trawy..ktoś mówił o wapnowaniu, pomożecie? niewiele wątków znalazłem odnośnie mojego tematu, na filc pod trawnik już za późno, a co do chemii to też nie wiem co zadziała, zwłaszcza że to tereny położone blisko obszarów chronionych prawnie;/
  4. kominek fajna sprawa, gorzej tylko z wynoszeniem popiołu
  5. Ja niedługo będę odświeżał mieszkanie rodziców, i wydaje mi się że pokuszę się właśnie o dobranie do wnętrza szarości no i może część dobiorę łamanych beżem
  6. najlepiej to wszystko przeliczyć, ale ja bym zadzwonil do jakiejś firmy po wstepny kosztorys;)
  7. Tak, kupiłem Klimatyzator ścienny, został mi doradzony w Gradiencie o którym pisaliście Elegancko hulał w letnie gorące dni i moim zdaniem to był świetny zakup
  8. Ja bym na Twoim miejscu na początku dogadał się z właścicielem tej firmy, poprosił go o usunięcie tego gruzu i co tam leży. No chyba że Tobie bardziej zależy na wysępieniu odszkodowania
  9. od Hardmetu dostałem jakieś certyfikaty potwierdzające klasę zabezpieczeń... na tej podstawie mogę się ubiegać o zniżkę w ubezpieczeniu mieszkania a to a kurat niedługo będę odnawiał... dla niezorientowanych -->http://muratordom.pl/prawo/podatki-i-ubezpieczenia/zobacz-ktore-zabezpieczenia-domu-dadza-ci-znizke,134_9543.html trzeba się za tematem zakręcić a ja to zrobię napewno a co do marketowych drzwi... to ze jest napisana nazwa super firmy to znaczy że to ten sam dokładnie produkt co w ich sklepie salonowym? chyba nie bo większość firm robi swoje produktu różnych kategorii poza tym skoro je sprzedają w supermarketach to po co im sklepy firmowe gdzie produkt jest 2 razy droższy? co do włamań to masz rację - ciężko go upilnować, jak chce to i tak się włamie ale ja wychodzę z założenia że trzeba mu to maksymalnie utrudnić a drzwi takie to spore zabezpieczenie...
  10. o marketowych drzwiach słyszałem dużo... i zazwyczaj same minusy i złe opinie wychodziły... jak zmieniałem drzwi u siebie to wybrałem firmę z pod Warszawy. Solidne i trwałe (po 3 latach żadnych oznak starzenia się materiałów). Atesty antywłamaniowe i zniżka na ubezpieczenie przekonały mnie do ich kupna. Parę miesięcy wcześniej na osiedlu była seria włamań i między innymi dlatego zdecydowałem sie na zmianę drzwi bo poprzednie to można by spokojnie kopniakiem wywalić... zdążyłem w porę heh ;)
  11. znajomy spotkał się kiedyś z sytuacją kiedy dostawa ze sklepu była za 1 zł... przedmiot spory bo meble drewniane... pomyślał - biorę, dobra oferta. Panowie przywiezli wielkie pudła i postawili przed klatką a on na 3 piętrze miesszka... wiec dostawa to jedno a wniesienie i rozłożenie pudeł i zmontowanie mebli wyszło go kolejne 150 zł... dziękuje bardzo ;) teraz na wszystkim sie robi pieniądze :/
  12. przedziwny system promocyjny... do mnie przemawiają kadzidła i ewentalnie jakieś świece zapachowe...
  13. dzieki za info, na razie przeglądam oferty różnych sklepów, sporo czytam, ale pytań mam coraz więcej.
  14. jak wszystkim wiadomo lato idzie wielkimi krokami, a wraz z nim niemiłosierne upały :/ należę do osób, które nie znoszą gorących dni, wiem – uznacie mnie za dziwnego, bo większość ludzi kocha lato... ja nie! Skwar, duchota, wysiedzieć nie można... koszmar. wpadłem na pomysł czy nie zamontować sobie w domu klimatyzacji, po co się pocić w upale skoro można skorzystać z dobrodziejstw techniki, nie? Zastanawiam się jaki klimatyzator dobrać ścienny czy przypodłogowy? Macie jakiś? Doświadczenia którymi się podzielicie?
×
×
  • Utwórz nowe...